Також фосфати забруднюють води і погано розкладаються у природі.
Про відмову від фосфатів заявив виконуючий обов’язки міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов на нараді з питань реалізації загальнодержавної програми “Питна вода України”.
Урядовець наголосив на необхідності терміново розробити нормативно-правовий акт про поетапне скорочення та заборону використання фосфатів у мийних засобах. Аналогічний правовий акт Мінрегіон вже розробив для поліетиленових пакетів малого обсягу.
Як повідомляється на сайті прес-служби Мінрегіону, у Німеччині, Італії, Австрії, Норвегії, Швейцарії та Нідерландах перуть тільки порошками без фосфатів. У Бельгії понад 80% порошків безфосфатні, у Данії – 54%, Фінляндії і Швеції – 40%, Франції – 30%, Великобританії та Іспанії – 25%, Греції та Португалії – 15%.
В Японії до 1986 р. у пральних порошках фосфатів не було взагалі. Норми про заборону фосфатів у прально-мийних засобах діють у Кореї, на Тайвані, в Гонконгу, Таїланді і в Південно-Африканській Республіці. У США такі заборони охоплюють понад третину всіх штатів.