200 спостерігачів від СНД
В Україну приїдуть відразу 200 спостерігачів від СНД, метою яких буде вивчення застосування виборчого законодавства на практиці і його оцінка, повідомляє “DT.UA”. Заради цього вже з 1 жовтня в Києві буде відкрито штаб місії. За словами начальника відділу із забезпечення діяльності Місії спостерігачів від СНД Євгена Слободи, “у нас немає ніяких сумнівів, що наступна місія спостереження буде проходити у тісному контакті з ЦВК, і це значно спростить нашу роботу”.
Він зазначив, що головною метою 200 спостерігачів від СНД, яких планується направити на майбутні вибори, будe вивчення застосування виборчого законодавства на практиці і його оцінка. Заради цього вже з 1 жовтня в Києві буде відкрито штаб Місії. Але довгострокові спостерігачі почнуть свою роботу задовго до цієї дати. При цьому акцент, у першу чергу, буде зроблено на спостереженні за виборчим процесом не в столиці, а в регіонах, де і будуть рівномірно, з урахуванням адміністративно-територіального устрою України, виконувати свою місію спостерігачі від СНД, сказав Слобода.
Кращі стадіони
Українські стадіони увійшли до списку найкращих у світі. Як повідомляє радіо “Ера-fm”, журналісти відомого американського спортивного порталу Bleacher Report визначили 50 найкращих стадіонів планети. До цього переліку увійшли й два українські майданчики: столичний НСК “Олімпійський” та донецький “Донбас Арена”. Останній укладачі рейтингу навіть назвали “коштовною короною Східної Європи”.
Аргентинські захисники мови
У суботу, 14 липня, в столиці Аргентини Буенос-Айресі відбулася демонстрація на захист української мови, повідомляє “Українська правда” з посиланням на портал української діаспори VIDIA. Про це місцевому ЗМІ повідомили організатори протестної акції, активісти Української центральної репрезентації в Аргентині. Протестна акція проти “мовного” закону відбулася у два етапи: представники української діаспори зібрались з мітингом біля столичного пам’ятника Тарасу Шевченку, а згодом вирушили пікетувати посольство України в Аргентині. Як повідомляється, у заходах взяли участь більше 100 осіб. А загалом понад 300 українців того ж дня поставили свої підписи на підтримку рідної мови у книзі, яку разом з листом передали президенту Віктору Януковичу через посольство. “Українська мова є єдиною державною мовою в Україні, згідно з Конституцією України, і це буде відстоюватися в Україні і за кордоном”,– йдеться у зверненні. У неділю в усіх українських церквах будуть молитися за рідну мову, а також українці Буенос-Айреса зберуться на “Aкт на захист української мови і культури”.
МММ по-флотськи
Представники фінансової піраміди МММ-2011 у Севастополі для реклами своєї фірми використовують символіку російського флоту, повідомляє “Українська правда”. З десяток машин із закріпленими на них Андріївськими прапорами і прапорами з емблемою МММ-2011 їздять по місту в людних місцях, пропонуючи брати участь в піраміді. Представники МММ-2011 на автомобілях з Андріївськими прапорами роздають пакети з подарунками та символікою МММ біля супермаркетів і в центрі міста. На запитання людей, чому на машинах закріплені Андріївські прапори, активісти МММ-2011 заявляють, що у них досить багато вкладників із військовослужбовців Чорноморського флоту РФ.
16 дитсадків у Львові не працюють
У школах та дитячих садках міста під час літніх канікул проводять ремонти. Як розповіла в.о. начальника управління освіти Львівської міськради Катерина Гороховська, нині роботи ведуть у
16 садочках. Зокрема, цього літа доведуть до ладу дитсадки на вул. Рильського, вул. Чукаріна, вул. Зубрівській, вул. Кульпарківській та ін. Найпоширеніші види робіт – ремонт харчоблоків, опалювальної системи, електрообладнання, дахів тощо. Також, 40% садочків у зв’язку із літнім періодом перейшли із 12-годинного на 10-годинний робочий день. Однак, у кожному садочку є одна група, яка працює до 19.30.
Діти Львівщини відпочиватимуть в “Артеку”
15 липня 148 дітей Львівщини пільгових категорій поїхали на оздоровлення до Міжнародного дитячого центру “Артек”. Діти перебуватимуть у таборі до 5 серпня. У цей час у “Артеку” триватиме VII тематична зміна “Разом заради розвитку”, в межах якої відбуватиметься XI Міжнародний дитячий фестиваль “Змінимо світ на краще!” та ХІХ Міжнародний аерокосмічний фестиваль “Сузір’я-Артек”, повідомили у прес-службі Львівської облдержадміністрації.
Пенсію чорнобильцям збільшили
З липня підвищили мінімальну та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Тепер її обчислюватимуть у відсотковому співвідношенні до величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1 липня цей прожитковий мінімум становить 844 гривні), інформує Львівський портал. Відповідно, інваліди-чорнобильці І групи отримуватимуть 1266 гривень пенсії (150% прожиткового мінімуму), пенсія інвалідів ІІ групи становить 1055 гривень (125%), а інвалідам ІІІ групи виплачуватимуть 928,40 гривень (110%).Збільшилася і додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю: 303,84 гривні для інвалідів І групи, 202,56 гривні інвалідам ІІ групи та 151,92 гривня інвалідам ІІІ групи. Також, додатково виплачуватимуть учасникам ліквідації 2 категорії 151,92 гривні, громадяни 3 категорії – отримуватимуть 101,28 гривень, а 4 категорії – 50, 64 гривень.
Нічна робота провокує рак
У жінок, які працюють в нічну зміну, підвищується ризик ракового захворювання грудей на 30%. Він зростає після чотирьох років нічної праці, пише Радіо Свобода. Науковці розпізнають різні фактори небезпеки. Серед них, насамперед, генетична мутація, пізня перша вагітність. Однак є й інші причини, які лежать у соціальній площині, і це передусім – якість життя, а, особливо, праця у нічну зміну. Рак грудей є найпоширенішою причиною жіночої смертності.
Книжки подорожчають удвічі?
Книги в українських магазинах з наступного року можуть подорожчати в два рази, вважає президент Форуму видавців Олександра Коваль, повідомляє Освітній портал. “Не дивуйтеся, якщо 2 січня прийдете в книжковий магазин і побачите, що книга, яку ви хотіли прочитати, коштує рівно в два рази дорожче, ніж коштувала 30 грудня”, – зазначила вона. Це станеться, коли вступлять у силу зміни до Податкового кодексу, ініційованих Державною податковою службою та Міністерством фінансів. В результаті середня вартість однієї книги замість нинішніх 72 грн становитиме 130 – 150 грн.