Третина українських виборців готова прийняти подарунок від кандидата у депутати. Щоправда проголосувати за цього ж щедрого висуванця можуть всього 6% громадян.
Дослідження, яке провела компанія “GfK Ukraine”, відповідає на кілька цікавих запитань: чи стають привабливішими для виборців ті кандидати у депутати, які ходять агітувати не з пустими руками? Хто схильний обмінювати свій голос на пайок і яка частка електорату уже випробовувала на собі щедрість висуванців?
Отже, за порядком. Виявилося, що половина респондентів не має наміру змінювати симпатії в обмін на подарунок. Готові на таке піти всього шестеро із сотні виборців, а для третини українців підкуп радше ставатиме підставою для зміни думки. Хоча є й цікаві нюанси. Наприклад, серед жінок-виборців трішки більше тих, які радо зустрічатимуть подарунки – 6,9% проти 5,5% серед чоловіків.
Дослідження також показало, що молодші виборці більш схильні прихильно реагувати на пайки, аніж старші: серед 20-29-річних громадян підкуп отримуватиме голос у дев’яти випадках зі 100, а серед 40-49-річних – у трьох-чотирьох. При цьому найбільш стійкими у своїй позиції є виборці західних областей (тут 62% впевнені, що подарунок – не підстава для зміни думки), найменше – електорат сходу (тут таких 38%).
Наразі ж попит на подарунки від кандидатів у депутати перевищує пропозицію: не відмовляться від презенту близько третини виборців, у той же час пересвідчилися у щедрості борців за голоси лише 5,6% українців. Цікаво, що на півночі країни охоче сприймуть подарунок лише 14% виборців, на заході – 22%, на півдні та сході – по 32%, а у столиці – 56%.
До всього відзначимо, що офіційно виборчої кампанії у нас все ще немає.
Дослідження “GfK Ukraine” проводилося із 2 по 20 червня. Методом особистого інтерв’ю вдома у респондентів з’ясували думку 1000 українців.