Вступ-2012 – на межі зриву?!

Реєстрація через інтернет щодня загострюється, тому відповідальні секретарі приймальних комісій вишів Львова та громадські спостерігачі наполегливо радять абітурієнтам подавати документи особисто 

Реєстрація через інтернет щодня загострюється, тому відповідальні секретарі приймальних комісій вишів Львова та громадські спостерігачі наполегливо радять абітурієнтам подавати документи особисто 

За десять днів вступної кампанії абітурієнти, окрім традиційних довгих черг та виснажливого чекання, зіткнулися із суттєвими технічними недопрацюваннями розрекламованої посадовцями електронної реєстрації заяви про вступ та Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБПО). І, якщо черги ще приносять свої результати, і напівпритомні вступники все ж здають документи на омріяні факультети, то електронна реєстрація чи не щоденно дає збої. Ба більше, дані абітурієнта, за які він особисто несе відповідальність, виявляються невірними. 

Технічні проблеми для приймальних комісій…

Працівники приймальної комісії нарікають на нестабільну роботу електронної системи і на те, що подану заяву в паперовій формі потрібно заносити до єдиної бази безпосередньо під час її прийняття.

“Оскільки єдина база працює вкрай нестабільно, працівники приймальної комісії не можуть оперативно вносити дані абітурієнтів до неї. Внесення даних одного абітурієнта триває не менше 30 хв, а система ЄДЕБПО або дає збій, або довгий час перебуває у режимі очікування. Додатково без попередження проводяться технічні роботи на серверах бази”, – зазначив  “Пошті” відповідальний секретар приймальної комісії ЛНУ ім. І. Франка Олег Бовгира. Цю думку підтримує і відповідальний секретар приймальної комісії університету “Львівська політехніка” Олег Давидчак.

Представники громадянської мережі “ОПОРИ”, які є громадськими спостерігачами за вступною кампанією-2012, також звертають увагу на нестабільність роботи електронної системи. 

“Окремо скаржаться на те, що кількість балів у додатках до сертифікатів ЗНО, які приносять абітурієнти, не відповідають даним у єдиній базі, а також на те, що неможливо перевірити кількість уже поданих заяв у різні виші”, – каже координатор “ОПОРИ” Ольга Стрелюк.

ДО ТЕМИ

Апеляції встигнуть розглянути?

Абітурієнти, які подали апеляційні заяви щодо результатів тестування із зовнішнього незалежного оцінювання, а особливо щодо додаткової сесії ЗНО, побоюються, що їхні результати не переглянуть, і вони не встигнуть подати документи на вступ. Особливе занепокоєння в абітурієнтів викликає відсутність інформації з іспиту з української мови й літератури (основної сесії ЗНО), адже цей предмет є обов’язковим для вступу на будь-яку спеціальність.

“Хвилюватися вступникам не варто, адже в Українському центрі оцінювання якості освіти запевняють, що уже до 12 липня розглянуть усі апеляції. Затримка трапилася через велику кількість апеляцій – близько 2,5 тисяч”, – каже громадський спостерігач від “ОПОРИ” Ольга Стрелюк. 

… та для абітурієнтів

Аналогічні скарги мають абітурієнти, які наважилися зареєструвати свою заяву через інтернет. Хоч посадовці мало не щодня запевняють, що система працює стабільно і нікуди ходити не потрібно, чи не найбільше звернень саме від таких “щасливчиків”.

“Вступник повинен зареєструватися на веб-сайті ez.osvitavsim.org.ua, створити свій профіль та ввести дані необхідних документів. Проте,  труднощі виникають ще на етапі реєстрації і при введенні особистих даних. Система періодично “зависає” та видає помилки щодо вибору статі, реєструє на іншу спеціальність, не знаходить потрібний факультет, не показує результатів ЗНО із предметів. Окрім цього, абітурієнти скаржаться на недотримання термінів розгляду їхніх електронних анкет”, – говорить Ольга Стрелюк. 

Надійніше вистояти у черзі! 

У Міносвіті все ж погодилися, що абітурієнтам, які не змогли зареєструватися та подати електронну заяву, краще самостійно віднести документи у приймальну комісію. Проте, у несправність електронної системи не вірять, перекладаючи усю вину на невміння вступників заповняти поля. 

“Невдала спроба реєстрації можлива у випадку, якщо вступник змінив прізвище до початку вступної кампанії та не встиг змінити сертифікат ЗНО, або якщо неправильно вказав дані у сертифікаті ЗНО, або атестаті”, – запевняють у профільному відомстві, пише Освіта.ua. 

Відповідальні секретарі приймальних комісій провідних вишів Львова і представники громадського спостереження радять вступникам все ж обирати традиційну форму вступу. 

“Подаючи заяву безпосередньо особисто, абітурієнт забезпечує себе від затримок, що можуть виникнути. Заяви в електронній формі обробляються через систему ЄДЕБПО, і через її нестабільну роботу цей процес триває повільно. Тому в рейтинговому списку абітурієнти, які скористалися інтернетом з’являються із великим запізненням”, – каже Олег Бовгира.

“Конкурс” поза конкурсом?

Наступним каменем спотикання є інформаційна система “Конкурс”, яка мала б забезпечувати відкритість та прозорість вступної кампанії. Натомість, вона ще й досі не відображає повні рейтингові списки абітурієнтів, які вже подали документи до вищих навчальних закладів. А ті, хто вже побачив себе на сайті, дуже часто не можуть зрозуміти, звідки узялися зависокі чи занизькі бали у сертифікатах.

“Основна проблема – ІС “Конкурс” не відображає пільгові категорії абітурієнтів. Зокрема немає тих, кому надане першочергове право вступу, не відображаються бали, отримані за перемоги у всеукраїнських олімпіадах, конкурсах-захистах наукових робіт Малої академії наук та довишівської підготовки”, – зазначає Ольга Стрелюк.

У такому випадку громадські спостерігачі рекомендують спеціальною заявою звертатися до Міносвіти (зразок є на сайті opora.org.ua). Адже усі намагання додзвонитися до адміністраторів ЄДЕБПО – “Інфоресурс” є марними.

Збій системи у “Політехніці”

Чи не найбільше заяв вже подали у “Львівську політехніку”. Так, станом на 10 липня вже надійшло понад 13,5 тис. заяв. Це вивело виш на четверте місце в Україні. Та і тут не все так просто і гладко. Учора, 11 липня через збій в інформаційній системі було анульовано оголошені результати вступного іспиту з іноземної мови в Інституті гуманітарно-соціальних наук, Інституті економіки і менеджменту та Інституті архітектури. 

“Наразі вивчається, чи це було внутрішнє, чи зовнішнє втручання, чи це щось просто з самими машинами сталося. Проблему вже виправлено, результати відновлять”, – коментує начальник прес-служби університету Ярослав Мельник. Із сьогоднішнього дня приймаються апеляційні заяви щодо результатів. 

У зв’язку із більшою кількістю абітурієнтів цього року у “Політехніці”  частково збільшили і держзамовлення. Більше безкоштовно навчатимуть на таких напрямках як будівництво, оптимізація та комп’ютерні технології, зварювання, інженерна механіка. 

“Нині вже подано 700 заяв на комп’ютерні науки, 600 – на соціологію, 570 – на  прикладну лінгвістику, 480 – на  економіку підприємства. Натомість на  приладобудування, хімічну технологію, інженерне матеріалознавство, прикладну фізику зареєструвалося дуже мало вступників”, – розповідає “Пошті” відповідальний секретар приймальної комісії Олег Давидчак.

Справи франкового вишу

Не пасе задніх і університет ім. І.Франка. Тут уже прийняли 12 500 заяв, з яких 600 – в електронній формі. 

“Цьогоріч держзамовлення збільшили на 150 місць, і то на природничі спеціальності, такі як факультет інформатики та математики, комп’ютерні науки факультету електроніки. Проте, найпопулярнішими факультетами традиційно залишаються юридичний, економічний, географічний, історичний, біологічний факультети, факультет міжнародних відносин та факультет іноземних мов. Меншою популярністю користується геологія, математика, прикладна фізика, мікро- та наноелектроніка та астрономія”, – каже відповідальний секретар приймальної комісії університету Олег Бовгира. 

Наразі абітурієнтам, яким все ж пощастило здати вступні заяви на омріяні факультети різних вишів, залишається пильно стежити за своєю конкурсною ситуацією у рейтингових списках і вчасно подати оригінали документів, для того, щоб не втратити своєї можливості вступити на бюджетну форму навчання. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4166 / 1.64MB / SQL:{query_count}