Осуд суду

ОБСЄ закликає Україну забезпечити справедливе правосуддя

ОБСЄ закликає Україну забезпечити справедливе правосуддя

Україна продовжує отримувати критичні зауваження щодо стану справ у країні. Цього разу окрему увагу представники Європейського Союзу приділили українському правосуддю як одному із основних елементів утисків демократії та розвитку суспільства. Українська сторона проявляє традиційне ігнорування неприємностей і про справедливість судової системи коректно замовчує.

Критичну позицію стосовно української судової системи Організація з безпеки і співробітництва в Європі висловила в резолюції щодо України. В тексті документу лунають заклики забезпечити незалежність і прозорість судових органів, гарантувати медичне обслуговування колишніх чиновників, які зараз перебувають у в’язниці. 

Особливий акцент ОБСЄ робить на неможливості існування політичних в’язнів. “ОБСЄ закликає Україну забезпечити функціональність, незалежність і прозорість судових органів шляхом виконання зобов’язань ОБСЄ, зокрема, ефективного права на справедливий суд і дотримання принципу рівності сторін при розгляді кримінальних справ”, – зазначено в резолюції. 

Як повідомляє “DT.UA”, також Комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ з демократії, прав людини і гуманітарних питань у рамках щорічної сесії парламентської організації обговорив справу ув’язненої екс-прем’єра України Юлії Тимошенко. 

“У мене є позитивне відчуття щодо кримінально-процесуальних змін, але одночасно я серйозно стурбований справою проти Юлії Тимошенко. Ця справа має бути прозорішою”, – зазначив на засіданні доповідач з цього питання нідерландець Коскун Коруз. 

Окрім цього, в проекті резолюції зазначено про необхідність зміцнення інституту омбудсмена та забезпечення перебування на цій посаді “особи, яка має відповідний досвід у галузі прав людини”.

Україна, яка незабаром повинна приступити до виконання обов’язків голови ОБСЄ, на думку європейських політиків, повинна якомога швидше вирішити  проблеми, оскільки держава-голова просто змушена показувати зразковий приклад іншим країнам. 

Організація вважає, що Україна повинна вирішити всі питання щодо верховенства закону до початку виконання своїх функцій як голови ОБСЄ. Мова йде, зокрема, про необхідність змін Конституції і кримінального законодавства, а саме про перегляд статей 364 і 365 про реформування прокуратури шляхом передачі її деяких функцій іншим відповідним установам, інформує “DT.UA”. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3962 / 1.55MB / SQL:{query_count}