Як українські гаранти уродини відзначали

“Пошта” пригадала  особливості святкування днів народжень президентів, дарунки та побажання, які ті отримували від палких опонентів та щирих побратимів

“Пошта” пригадала  особливості святкування днів народжень президентів, дарунки та побажання, які ті отримували від палких опонентів та щирих побратимів

Учора Віктор Федорович святкував свій 62-ий день народження. Ймовірно, він і сьогодні продовжить цю справу, позаяк нині уродини відзначає його старший син, а через шість днів – відзначатиме молодший. Тим більше президент матиме шанси запам’ятати цей епізод життя якнайдовше, чого добиваються його прибічники й опоненти. 

Прихильники із “малої Батьківщини” у роликах, що ширяться інтернетом, бажають “довічного президентського правління” та успіхів у особистому житті – ймовірно, давно не помічали першої леді. Мітингувальники під Українським домом у Києві виражають почуття більш символічно: до національних прапорів прикріпляють чорні стрічки. Із самого ранку у таборі заспівали гімн, а опісля усім охочим роздавали чорні смужки. “Кожен із присутніх повинен сам визначитися у значенні чорної стрічки у день народження президента”, – пояснювали організатори експромту.

Уже після обіду учасники безстрокової акції голодування під Українським домом відправили у Крим валізу з подарунками – адже саме там уже традиційно Янукович-президент святкує уродини. 

До них додали різноманітні побажання й листи, книгу “Основи українофобії”, а також квиток до Білорусії та варені яйця. “Ми купили Віктору Федоровичу квиток у село Януки Вітебської області. Ми вирішили зекономити гроші з держбюджету. Якщо Янукович сидів на трибуні разом з Лукашенком, то і хай їде до нього і звільнить Україну від диктатури”, – цитує слова однієї із учасниць акції “Українська правда”.

Значно помітнішим для президента можуть стати банерні вітання із зображеннями вбитих голів Ірану та Лівії. На плакаті із фотографіями Саддама Хусейна та Муаммара Каддафі дописано й напис “З днем народження!”. Один із таких банерів повісили на вулиці, яка веде до Адміністрації президента. 

“Ми показали, що так чи інакше, рано чи пізно диктатори закінчують погано. Думаю, сьогодні диктатори Саддам Хусейн і Муаммар Каддафі, будь вони живі, привітали б свого українського колегу Віктора Януковича. Вкрай хотілося б, щоб у нашій країні чиновники, представники різних органів влади поважали свободу і права людини. Відповідно, таким чином, ми хотіли нагадати нашому імениннику про те, що до українців ставитися треба з великою повагою і працювати на них. Ці плакати відображають настрій, який панує сьогодні в українському суспільстві. Я говорю про категоричне неприйняття всього того, що відбувається в Україні у політиці за наш із вами рахунок – тобто за рахунок платників податків”, – зазначив Василь Гацько, лідер партії “Демократичний альянс”, яка й працювала над створенням плакатів.

Над подарунком замислилися й серед львівських молодих опозиціонерів. Як повідомляє УНН, учора кілька тутешніх молодіжних організацій послали на Банкову свій пакет подарунків. 

“Ми подарували Януковичу від львівської громади, в першу чергу, підручник про рідну мову, щоб він її вивчав. Також Конституцію, щоб ще раз перечитав, слуховий апарат, бо він казав, що “почує кожного”. А найважливіше – макарони, ту “лапшу”, яку він нам вішає вже два роки, щоб він сам їх скуштував”, – цитує інформагентство слова одного із організаторів затії.

Цікаво, що невдовзі буде рівно половина президентської каденції Віктора Федоровича. І які ж подарунки отримає він, якщо наважиться піти на другий або й “довічний” термін?

Леонід Макарович 

День народження – 10 січня 1934 року

Це точно найскромніший президент. Принаймні, якщо судити за підходами до відзначення своїх уродин. Кравчук чи не єдиний, хто відверто заявив, що не вважає день народження особливим святом. Навіть у день свого ювілею – 2009 року – він розчарував тих, хто чекав гучних забав. Тоді запрошені в Український дім споглядали фотовиставку, приурочену до 50-річчя його політичної діяльності.

“Я за все своє життя ніколи ніяких бенкетів у ресторанах з нагоди дня народження не влаштовував. Вважаю, що це не є обов’язковою частиною ювілею. Мені здається, що будь-який ювілей, навіть найвідомішої людини, – це його особисте свято, а не суспільне”, – розповідав він тоді в інтерв’ю журналістам. 

В останні роки, схоже, Леонід Макарович лише тихо приймає привітання телефоном. Його секретар нещодавно заявила, що перший президент і не має наміру робити влаштовувати якихось гулянок. Щонайменше до свого 80-річчя. Дарують Кравчуку найчастіше книги, хоча є в нього і ексклюзивний годинник від Михайла Вороніна із гарантією на сотню років. Таких у світі всього 99, а Леонід Макарович отримав годинник під номером один.

Леонід Данилович

День народження – 9 серпня 1938 року

За часів каденції потік вітальників Кучми був такий насичений, що поблизу веранди, на якій президент стояв разом із онуком, утворювалися черги. Усе відбувалося на урядовій дачі в Криму і, аби зайти й сказати кілька теплих, слід було зачекати дозволу. У ті роки список запрошених на святкування дня народження Леоніда Даниловича демонстрував, хто перебуває в немилості перед гарантом. 

Щоправда, вже 2006-го про Леоніда Даниловича немов забули – тоді його привітали лише кілька осіб. На зміну розкішним дарункам минулих років – яхти, золоті чотирикілограмові леви, портрети із коштовних каменів – прийшли речі більш буденні. Своєрідна реінкарнація святкування відбулася 2008-го, коли вітати іменинника прийшли кілька сотень людей (до 400 – запевнювали деякі очевидці). 

На тодішньому ювілеї публіку розважав сер Елтон Джон, хоча присутнім більше запам’яталися вокальні вітання від дружини, дочки та онучки, які зачісками та одягом наслідуючи Мерилін Монро, заспівали відому вітальну пісню, а також виступ зятя Віктора Пінчука, який у складі тріо разом із Олександром Пономарьовим та Миколою Басковим виконав “щось італійське”. Кучма й сам тішив гостей, розповідаючи притчу. Це святкування президентського дня народження – одне із найбільш масштабних в історії України. 

У наступні роки 9 серпня відзначалося політичним бомондом скромніше й тихіше. До речі, Леонід Данилович перший президент, який на свій день народження потішив подарунком й українців. У час свого 65-річчя (2003 року) він видав книгу “Україна – не Росія”. Творіння мало хто читав, але фраза, як кажуть, “пішла в народ”.

Віктор Андрійович

День народження – 23 лютого 1954 року

Перше святкування свого дня народження у статусі президента Ющенко провів дуже знаково – у Брюсселі та Страсбурзі. Політик, який асоціювався із європейським напрямом руху країни, ймовірно, про більше й мріяти не міг. На свій 51-ий день народження він отримав багато подарунків, які сьогодні можуть викликати хіба іронічну посмішку. Наприклад, іграшкова бджілка або ж помаранчевого кольору краватка із буквою “Ю”. Сьогодні ця літера швидше нагадуватиме давнє ім’я, яким Віктора Андрійовича нагородили розчаровані українці. 

Уже 2006 року Ющенко вирішив відійти від пишних гулянь і піти в гори – у свою резиденцію в Карпатах. Щоправда із часом президент подолав у собі гірську скромність: уже 2009 року на Івано-Франківщині влаштували велику гулянку. Готуватися до неї розпочали заздалегідь: за кілька днів до святкової дати збирали працівників Секретаріату президента, викуповували у місцевого населення гриби… Цікавий подарунок того року гаранту зробив один із його попередників. 

Уже 24 лютого Леонід Кравчук закликав Ющенка подати у відставку і оголосити дострокові вибори. Наступного року на 23 лютого Секретаріат президента теж не сидів без діла. “Можна було підганяти дві вантажівки – для квітів і для подарунків”, – згадувала передостанній день каденції Ющенка його речник Ірина Ванникова. 

Тоді Ющенка балували антикваріатом та предметами мистецтва. Ймовірно, найоригінальніший подарунок на своє 56-річчя Віктор Андрійович отримав від Ярослава Кендзьора – диск із 15 серіями агітаційних програм “За Ющенка”, які виходили на Львівському телебаченні. 

Віктор Федорович

День народження – 9 липня 1950 року

Можемо сказати точно: жоден із українських президентів не отримував стільки відвертих вітань. Можливо, не так тому, що не заслужив, як через те, що не настільки дістав. Раніше, ще коли Янукович був прем’єром, побажання йому надсилали із усіх областей. 

Наприклад, 2005 року він отримав 5 тисяч вітальних телеграм. Тоді найбільше попотіли над теплими словами Вікторові Федоровичу Вінниччина, Хмельниччина та Донеччина. Тепер президента частіше тішать його соратники. 

Якщо вірити легендам, дев’ятого серпня 2008 року однопартійці у парламенті віталися один із одним словами “Зі святом вас!”, а відповідали: “І вас зі святом!” Тоді, до речі, свої теплі слова Віктору Федоровичу адресували й два найбільші станом на сьогодні його противники – Арсеній Петрович та Юлія Володимирівна. Перший навіть особисто прийшов у “Зоряний”, аби потиснути руку імениннику. Янукович теж любить гучні й масштабні забави. 

На 50-літньому ювілеї, кількість запрошених на який сягала двох сотень, око гостей тішили не лише запрошені зірки, а й сам президент. Спершу він разом із Людмилою Кучмою та Іриною Акімовою весело витанцьовував під Філіпа Кіркорова, згодом – самотужки під “Хаву нагілу”, а вже опісля, відчувши смак свята, навіть заспівав разом із Йосифом Кобзоном. Янукович належить до тих президентів, які у день народження намагаються не забути й про простих українців. 

Одного року саме 9 липня він видав книгу. Це була його друга літературна спроба – “...і рік при владі. Віктор Янукович: від кризи – до економічного зростання”. Щоправда тоді не обійшлося без казусу – на обкладинці книги український прапор розмістили перевернутим. 

 

 

 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4100 / 1.66MB / SQL:{query_count}