Посилення міжнародного тиску

Експерти Freedom House оголосили про зародження диктатури в Україні 

Експерти Freedom House оголосили про зародження диктатури в Україні 

До суттєвих неприємностей чинної влади, які виникли через відстоювання громадянами своїх прав, додаються ще одні тривожні сигнали – посилення тиску світових організацій та, в перспективі, політиків.

Зокрема, міжнародні експерти відзначають погіршення стану свободи в країні, корумпованість та монополізацію засобів масової інформації. Словами експертів та протестними настроями в країні цілком можуть скористатися світові лідери, для яких режим Януковича ніколи не був надійним партнером. 

Про погіршення ситуації в країні йдеться у нещодавно опублікованому звіті міжнародної неурядової організації Freedom House. Експерти організації наголошують на цілому ряді негативних тенденцій в українському суспільно-політичному житті. “Проблеми не зникли, вони посилились”, – заявив один із авторів звіту Freedom House Роберт Нурік.

Зокрема, аналітики зазначають, що сьогодні практично вся влада в країні зосереджується в руках представників Партії Регіонів, що посилює згортання демократії, криміналізацію політичних процесів та міжнародну ізоляцію. 

“Оскільки українська влада криміналізує політичні розбіжності, може статись так, що вона збереже конт­роль у країні, але опинятиметься в дедалі ширшій міжнародній ізоляції”, – зазначають експерти організації.

ДО ТЕМИ

Втім, що б не заявляла українська сторона, звіт однієї із найпрестижніших світових організацій є тією призмою, крізь котру бачитимуть Україну світові лідери. Адже експерти організації та їхні висновки давно є своєрідними вісниками офіційних заяв світових лідерів. 

Одне із таких передбачень вже зробив президент Freedom House Девід Креймер, який заявив, що не виключає застосування санкцій Урядом США проти представників чинної влади України. 

“У Конгресі США розглядається законопроект, спрямований насамперед на Росію, щодо запровадження заборони на в’їзд та арешту активів посадовців, які порушували права людини. Відповідно до останньої редакції цього законопроекту, яка є у Сенаті, його можуть застосувати і до інших країн, включаючи Україну”, – сказав Девід Креймер.

Продовження тенденції міжнародного тиску на українську владу можна очікувати й впродовж наступних тижнів. Адже із повстанням українців проти сваволі влади, Європа і світ отримують шанс тиску на авторитарний режим. Чимало європейських політиків вже заявили про те, що ухвалення мовного закону є явним регресом для України, інші єврочиновники продовжують тиснути на українську владу через порушення прав людини.  

Не менш небезпечною тенденцією міжнародні аналітики називають погіршення стану справ із корупцією. “Розрекламована владою антикорупційна кампанія не викликає довіри. Її використали для виправдання переслідувань політичних опонентів нинішньої влади”, – зазначено у звіті. Згадали експерти в цьому контексті й Межигір’я, зазначивши, що зважаючи на резонанс “дачі гаранта”, Янукович не має банального права говорити про боротьбу із корупцією. 

Також у звіті іде мова про політично вмотивовані  переслідування лідерів опозиції, і зазначено про необхідність звільнити Тимошенко і Луценка з-під варти до парламентських виборів у жовтні. 

Суттєво погіршився також стан справ зі свободою слова. Згідно зі звітом, в Україні відбувається тенденція зниження незалежності ЗМІ та проявляється корумпованість і випадки “джинси”. Також політична реклама на телебаченні має суттєвий дисбаланс. Так, 69% ефірного часу політичної реклами подавалося про Президента і Партію Регіонів, 24% – “нашкребли” опозиційні сили. 

“Ми маємо подальшу концентрацію медіа-ресурсів в руках кількох людей, які або співпрацюють із владою, або є частиною влади”, – зазначають експерти. 

Позитивні зрушення в Україні експерти вбачають у становленні суспільства та інститутів вираження громадської думки. Загалом, Україну експерти віднесли до числа частково вільних країн.

На думку української сторони, звіт організації є необ’єктивним й упередженим. Про це заявив начальник Головного управління нагляду за дотриманням законодавства при виконанні судових рішень у кримінальних справах та інших примусових заходів Генпрокуратури Вадим Горан, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Представники Freedom House зустрічалися з керівництвом Генпрокуратури, спілкувалися особисто з генпрокурором. Вони без перебільшення отримали вичерпну інформацію по тих кримінальних справах, якими цікавилися”, – заявив він. За його словами, після зустрічі не залишилося питань, на які керівництво відомства не відповіло.

“Відповідно, їхні висновки в частині обвинувачення України у виборчому правосудді, і, нібито, переслідуванні представників опозиції, як мінімум, є упередженими і необ’єктивними”, – передає слова чиновника “Українська правда”. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4714 / 1.58MB / SQL:{query_count}