Припиніть катування!

Правозахисники закликають створити орган із розслідувань насилля в міліції

Правозахисники закликають створити орган із розслідувань насилля в міліції

Учора, у Міжнародний день в підтримку жертв катувань, правозахисники із Amnesty International, Української Гельсінської Спілки з прав людини, Харківської правозахисної групи, Фундації регіональних ініціатив та Центру інформації про права людини у кількох містах провели акцію-виставу, якою закликали створити незалежну систему розслідувань випадків катувань в Україні.

Як повідомляє прес-служба Української Гельсінської спілки з прав людини, катування та жорстоке поводження в міліції набули системності, про що правозахисники неодноразово звітували в своїх доповідях. Більше того, спостерігається збільшення випадків порушень прав людини зі сторони міліції. Якщо за даними соціологічних досліджень, які щороку проводить Харківський інститут соціальних досліджень спільно з Харківською правозахисною групою, в 2010 році жертвами незаконного насилля тільки в міліції стали 780 – 790 тисяч українців, то в 2011 році ця цифра зросла майже до 1 млн українців. 

Цим порушенням сприяє культура безкарності правоохоронців в Україні. На скарги, які базуються на добре обґрунтованих звинуваченнях у серйозних порушеннях прав людини, часто дають стандартну відповідь щодо “відсутності складу злочину”. Єдиним органом, уповноваженим законодавством України на проведення розслідування скарг на погане поводження з боку правоохоронців, є прокуратура. Однак, як зазначають правозахисники, прокуратура не спроможна провести ефективне розслідування таких скарг через свою подвійну відповідальність: з одного боку вона відповідає за перевірку законності дій міліції, а з іншого – підтримує обвинувачення у суді, а відтак, має тісні операційні зв’язки з працівниками міліції.

Під час акції, що відбулася у Києві під стінами Адміністрації президента, правозахисники закликали Віктора Януковича негайно розпочати процес створення незалежного органу для розслідування випадків порушення прав людини з боку правоохоронців. Аналогічні заходи відбулися також у Луганську, Харкові, Чернігові. Акцію у Запоріжжі місцева влада проводити заборонила. 

Згідно повідомлення прес-служби “Центру інформації про права людини”, коли активісти спробували провести пікет без заявки, “на них чекало три авто з “Беркутом” та неприємна розмова з міліцейським керівництвом, які протягом години пояснювали організаторам, що звинувачення міліції в катуваннях – це наклеп” 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4088 / 1.55MB / SQL:{query_count}