Українські новини: телеграф

Чеський притулок для українців 

Українські політичні біженці найчастіше просяться до Чехії, повідомляють “Українські новини”. Статистику складено згідно з даними міграції населення за 2011 рік, і подається вона у звіті Управління верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців “Глобальні тенденції-2011”. За даними ООН, торік по статус біженця до влади Чехії звернувся 101 українець. При цьому, громадяни України за кількістю звернень до Чехії щодо надання статусу біженця лідирують серед громадян інших країн – за українцями ідуть білоруси (38 громадян). На другому місці за популярністю серед українських біженців – Польща, куди торік по одержання статусу звернулися 39 українців. У 2010-му, за даними ООН, Чехія також була найпопулярнішою країною серед українських біженців – по статус звернулися 64 українці.

Оптимізація тарифів

Держава змусить залізницю, постачальників газу, електрики і послуг ЖКГ привести тарифи у відповідність до якості послуг, повідомляє DT.UA.
Парламент вніс зміни у систему регулювання природних монополій, затвердивши введення стимулюючих методів регулювання. Нововведення покликане змусити суб’єкти природних монополій підвищувати якість товарів та скорочувати неефективні видатки. Під дію закону про природні монополії потрапляють сфери транспортування нафти, газу, передача та розподіл електричної енергії, постачання тепла, централізоване водопостачання та каналізація, користування залізницею, управління повітряним рухом, спеціалізовані послуги транспортних терміналів, портів, аеропортів.

Гуртожитки можна приватизовувати

Українці, що мешкають у державних гуртожитках, зможуть приватизувати займані приміщення після їх передачі у власність територіальних громад. ВРУ затвердила загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012 – 2015 рр. За відповідний урядовий законопроект проголосувало 345 народних депутатів. Програма містить графік, обсяги і терміни фінансування передачі в комунальну власність гуртожитків державної форми власності. За підрахунками урядовців, комунальними стануть 1058 гуртожитків загальною площею 2457,82 тис. кв. м.

Столітні українці

В Україні проживало 1880 людей віком понад 100 років (дані на початок року). Із них 482 чоловіки та 1398 жінок, тобто на кожного сторічного чоловіка припадало три жінки. Такі дані у четвер опублікував Держкомстат. Статистичні дані свідчать, що середній вік в Україні на початок 2012 року сягає усього 40,4 року (для чоловіків 37,6, для жінок – 42,8).

Скарга від леді Ю

Європейський суд призначив розгляд скарги Тимошенко на 28 серпня. Про це  повідомляє DT.UA із посиланням на адвоката екс-прем’єра Сергія Власенка. Він також нагадав, що перше звернення Тимошенко в Європейський суд відбулося 10 серпня 2011 р., а тому призначення слухань на серпень 2012-го,  тобто приблизно за рік, у практиці європейського суду є досить оперативним рішенням. Нагадаємо: ЄСПЛ надав пріоритет одному зверненню Тимошенко, “зважаючи на серйозність і чутливість висунутих звинувачень”, та вирішив розглянути справу не зволікаючи. Адвокат нагадав, що в заяві Тимошенко до Європейського суду згадані порушення кількох базових статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, статті 3, у якій ідеться про тортури, статті 5 – про незаконний арешт і статті 6, що забезпечує право всіх громадян на справедливий суд.

Американські юристи перевірять справу Тимошенко 

Справу Тимошенко перевірятимуть юристи з американської компанії Skadden. Про це в парламенті під час години запитань до уряду заявив міністр юстиції Олександр Лавринович. Він також пояснив, чому уряд не провів тендера, а одразу вирішив, що саме Skadden визначатиме, чи була справедливою справа Тимошенко. “Мін’юст відповідно до законодавства уклав із відомою американською компанією Skadden угоду на суму менш як 100 тис. грн. Договір підписаний двома сторонами і його виконують обидві сторони”, – заявив Лавринович. – Ми отримали відповідний звіт компанії, який буде використаний Мін’юстом при підготовці позиції Кабінету Міністрів у розгляді цієї справи в Європейському суді з прав людини”.

Мораль не вдосконалюватимуть

Верховна Рада відмовилася розглядати проект закону, який дозволяв закривати інтернет-сайти. У четвер парламентарі проголосували за зняття із розгляду законопроекту №7132, яким пропонувалося внести зміни до Закону “Про захист суспільної моралі”. Документ передбачав, що інтернет-провайдери за рішенням суду протягом доби повинні видаляти з інтернету вміст, який шкодить суспільній моралі. За відмову розглядати цей законопроект проголосували 233 народні обранці. Відповідне рішення рекомендував парламенту ухвалити профільний комітет з питань свободи слова та інформації. Законопроект було прийнято в першому читанні 18 жовтня 2011 р.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4951 / 1.58MB / SQL:{query_count}