Образ расистської, кримінальної, корупційної і просто життєво небезпечної країни в очах світової спільноти розбивається об реальність. Зараз більшість європейців почала сприймати українців як гостинних людей, міста й стадіони як зразок чистоти і якості, а звинувачення у расизмі скоріше адресуватимуться до тієї ж таки збірної Англії, ніж до України.
Хороший іміджевий стрибок, тим не менше, згідно із даними міжнародних досліджень, не матиме впливу на туристичну динаміку в країні. Незважаючи на поразку збірної загалом країна перебуває на шляху значної перемоги. Наразі скандальні правоохоронці, футбольні хулігани, бездіяльні комунальники різко змінили власне обличчя.
Європейці, налякані невтішними попередженнями, отримали в Україні більше, ніж могли очікувати і саме це спонукає більшість європейських медіа говорити про Україну в хорошому ключі. Найбільше позитивних відгуків про нашу країну поширюється в німецькій, британській, грецькій пресі.
Власне англійці, які спровокували найбільший потік бруду на Україну, сьогодні є чи не найактивнішими, після німців, піар-агентами нашої країни. Так, перед останнім матчем у Донецьку англійські фани пройшлися маршем по Донецьку з труною на знак протесту проти звинувачень на адресу українців зі сторони ВВС і колишнього лідера Англії Сола Кембела.
Також Кавалер Ордена Британської імперії за боротьбу за права людини в Центральній та Східній Європі Клер Дімйон, перебуваючи в Харкові, попросила вибачення від імені всієї Британії за негативні оцінки України. Вона підкреслила, що в рамках своєї діяльності об’їздила всі країни Східної та Центральної Європи, але “ніколи й ніде не бачила такого доброго, щирого і гостинного ставлення до гостей своєї країни, як в Україні”.
Факт полягає в тому, що таких як пані Дімйон – тисячі. Задоволені фани, відсутність дискримінації і поспішне приховування за ширму більшості політичних конфліктів призводить до того, що Європа починає визнавати Україну європейською.
Втім, як повідомляє Радіо Свобода, за даними міжнародної компанії CFC Consulting, Євро-2012 не збільшить кількість іноземних туристів в Україну. Проте, за тими ж таки дослідженнями, імідж держави на Заході вже покращився.
“Ми мали перед Євро-2012 досить великий масив негативу у пресі. Ми мали занижені очікування багатьох, хто мав сюди приїхати, – і відповідно ці занижені очікування, коли приїхали туристи, уболівальники, не справдились. Вони побачили іншу країну, відчули привітне ставлення до них. Люди хочуть відкривати для себе Україну. Сам факт проведення цього чемпіонату має колосальний позитивний ефект”, – наголошує партнер компанії CFC Consulting Василь Мірошниченко.
Загалом влада витратила понад п’ять мільйонів гривень на рекламу України на одному зі спортивних каналів, проте імідж зміг покращити виключно кожен українець, а не масова пропаганда, адже країна – це ми.