Вже після останнього, фінального футбольного матчу, розпочнуться нові баталії для цьогорічних випускників шкіл. Адже 2 липня стартує вступна кампанія 2012. Цієї п’ятниці пройдуть останні тестування в рамках додаткової сесії ЗНО. Також, усі абітурієнти, які цього року брали участь у незалежному оцінюванні, можуть видрукувати свої результати з інформаційної сторінки регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Загалом, цього року випускників у школах вдвічі більше, ніж торік. За даними Державного комітету статистики, 11 клас закінчили майже 320 тисяч випускників. Відповідно, автоматично збільшиться й кількість абітурієнтів, які претендуватимуть на одне місце. На вступ до вишів за державним замовленням у 2012 році можуть розраховувати до 128 тисяч випускників, тобто орієнтовно 40% абітурієнтів. Проте, як повідомив Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, кількість державних місць збільшиться лише для напрямків з інформаційно-комунікаційних технологій, інженерних спеціальностей, природничих та математичних наук. Зокрема, рішенням уряду суттєво збільшено державне замовлення на такі напрями підготовки як електроніка, енергетика та енергетичне машинобудування, радіотехніка, радіоелектронні апарати, зв’язок, металургія та матеріалознавство, машинобудування та металообробка, хімічні технології та інженерія, авіаційна та ракетно-космічна техніка, транспорт і транспортна інфраструктура. Не обійдеться цьогорічна кампанія без щорічних нововведень. Перш за все збільшили конкурсний бал з профільного предмету. Щоб зменшити кількість абітурієнтів під стінами приймальних комісій, узаконили електронну систему подачі документів. Уже з 2 липня абітурієнти зможуть скористатися новинкою. Наскільки ця система буде ефективною цього року – покаже час, але наразі сайт, через який прийматимуть документи, все ще не працює
До скількох закладів можна подавати документи?
Згідно з правилами, кількість закладів, у які абітурієнт має право подавати документи залишається незмінною. Відповідно, абітурієнт може скерувати 15 пакетів документів: у п’ять вищих навчальних закладів на три різні напрямки.
Зарахування відбуватиметься на основі конкурсного балу, який вираховуватиметься за результатами ЗНО, середнього балу шкільного атестата та додаткових балів (екзамени, творчі конкурси, курси).
Які документи потрібні для вступу?
Цьогоріч вступники можуть подавати заяву на вступ як у паперовій, так і електронній формі. Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії навчального закладу.
При поданні заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто:
– заяву про вступ, де вказано напрям підготовки та форму навчання (заповнюється безпосередньо у приймальній комісії);
– атестат та додаток до нього, або ж нотаріально завірена копія;
– сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти;
– додаток до сертифіката, який потрібно самостійно видрукувати зі своєї персональної сторінки (!);
– медичну довідку за формою 086;
– паспорт громадянина України (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, військовий квиток або приписне свідоцтво – для осіб чоловічої статі, свідоцтво про народження – для осіб, які ще не мають паспорта);
– ксерокопії першої, другої та одинадцятої сторінок паспорта;
– шість кольорових фотокарток розміром 3/4 см.
Для подання електронної заяви
Необхідною умовою подання електронної заяви є реєстрація абітурієнта на інтернет-сторінці за адресою ez.osvita-vsim.org.ua, під час якої вступник має надати:
– адресу електронної пошти;
– пін-код (обирається самостійно);
– рік отримання сертифіката ЗНО;
– серію і номер атестата про загальну середню освіту.
Після надання зазначеної інформації її достовірність буде перевірена у “Єдиній державній електронній базі з питань освіти”. У разі збігу наданої інформації та даних, що містяться в єдиній базі вступник отримує логін та пароль для доступу до особистого електронного кабінету. В особистому електронному кабінеті абітурієнт має внести до Єдиної бази наступні дані:
– стать;
– місце проживання;
– номери телефонів;
– дата видачі медичної довідки;
– середній бал додатка до атестата;
– обрати вищий навчальний заклад і напрям підготовки.
Кожен пакет документів, які подає абітурієнт безпосередньо до вишу, приймальною комісією вноситься до “Єдиної державної електронної бази з питань освіти”. Якщо ж абітурієнт реєструється безпосередньо в інтернеті, його дані автоматично заносяться до електронної бази.
Категорії пільговиків:
– діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
– інваліди I та II груп;
– особи, які підпадають під дію Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та “Про підвищення престижності шахтарської праці”;
– діти, чиї батьки загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах, при вступі на навчання за гірничими спеціальностями;
– діти військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків;
Кількість місць, для зазначених вище осіб, встановлюється приймальною комісією кожного вищого навчального закладу.
Кому нараховуватимуть додаткові бали?
– призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук нараховуватиметься від 30 до 50 балів. (Особам, нагородженим дипломами I ступеня, – 50 балів, IІ ступеня, – 40 балів, IІІ ступеня, – 30 балів).
– до 20 балів нарахують особам, які закінчили факультети довузівської підготовки при вступі на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями.
Додатковий бал зараховується лише за одною з перелічених вище підстав!