Сирний запах із Москви

Росія дала тимчасовий дозвіл на постачання сиру з України, попередивши про майбутню “війну”

Росія дала тимчасовий дозвіл на постачання сиру з України, попередивши про майбутню “війну”

Політичний контекст “сирного” протистояння і далі проявляється з усіма елементами позиційної вій­ни. Конфлікт між Україною та Росією, який розпочався майже півроку тому, перебуває на завершальному відтинку свого шляху. Питання, чи забракує Росія продукт українських виробників, чи все-таки піде на поступки, що їй не притаманно, залишається відкритим. Наразі Росспоживнагляд дозволив тільки чотирьом українським сирзаводам постачати свою продукцію на російський ринок.

Про це рішення на брифінгу в Москві заявив голов­ний санітарний лікар Росії  Геннадій Онищенко. “Згідно з попередніми розмовами, особливих порушень не знайшли”, – зазначив він, інформує ВВС. 

Вимушеність висновків головного “кремлівського” лікаря, однак, не стала світлим прогнозом подальшого майбутнього. “Сирний” конфлікт не вичерпано, адже після своєї заяви стосовно якості сирної продукції Онищенко висловив погрозу як українським виробникам сиру зокрема, так і промисловості України загалом. 

Голова Росспоживнагляду спрогнозував повторення, а той погіршення ситуації з українськими сирами. “Вони не виконують усіх домовленостей. Ми перевірили заводи, але при цьому повинні були запустити механізм – щоб їхні лабораторії, яким довіряємо, пройшли у нас акредитацію. Наразі вони в цьому плані нічого не роблять”, – сказав Геннадій Онищенко.

Раніше експерти припускали, що “сирний” конфлікт може бути зведений нанівець самими ж росіянами відразу після президентських виборів, оскільки таким конфліктом нинішні господарі Кремля хотіли продемонструвати свій беззастережний вплив на Україну. 

Попри дозвіл на ввіз продукції, росіяни, ймовірно, переслідують ту ж саму мету: взяти органи контролю в Україні під власний контроль, який базуватиметься на залежності від російської акредитації. Інша мета, якої успішно добивається Росія, – суто економічна і базується на протекціонізмі власного товаровиробника, який просто не витримує конкуренції з українським.

Про те, що сирний запах Москви  переплітається із затхлим запахом політики, свідчить і “життєпис” такого органу, як Росспоживнагляд, очолюваного Геннадієм Онищенком. Раніше саме цей орган синхронно із погіршенням політичних відносин Росії з Грузією та Молдовою забороняв ввезення до Росії спершу грузинської води “Боржомі”, а потім – молдавського вина. 

За підрахунками експертів, навіть за умови повторення “сирної війни”, що, вірогідно, припаде на найближчі два-три місяці, українські виробники цього продукту можуть втрачати близько 100 мільйонів доларів на рік. Видається, сирний, як і газовий інструмент тиску на Україну Росія прибереже до наступної конфліктної точки розбіжності між двома режимами. А досвід показує, що це незабаром станеться. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4364 / 1.55MB / SQL:{query_count}