Язик до Києва доведе

У Львові опозиціонери пообіцяли перешкодити прийняттю у другому читанні “мовного” законопроекту Колесніченка-Ківалова 

У Львові опозиціонери пообіцяли перешкодити прийняттю у другому читанні “мовного” законопроекту Колесніченка-Ківалова 

Близько тисячі людей зібралися у неділю, 10 червня,  в центрі Львова на народному віче на захист української мови, яке організував Комітет опору диктатурі. Мітингувальники тримали в руках плакати з написами “Русифікація – геноцид України” (написаний англійською мовою), “Ні омоскалюванню України” і плакати з цитатами українських поетів про українську мову.

Основним результатом заходу став старт загальнонаціональної акції “Українська хвиля” на захист державної мови. Акція має пройти по всій Україні і досягти свого піку в Києві під час розгляду у другому читанні скандального законопроекту Колесніченка-Ківалова “Про засади державної мовної політики”. 

Під час віче опозиціонери заявили, що фізично не дозволять Верховній Раді України прийняти законопроект “регіоналів”. Політики пообіцяли краще підготуватись до захисту української мови, ніж це було 5 червня, а також закликали громадськість до мобілізації, щоб разом дати бій представникам влади.

Зазначимо, що разом із українцями підтримати статус української мови, як єдиної державної, на акцію прийшли також представники національних менших, зокрема єврейської громади. 

Учора стало відомо, що опозиційні депутати оскаржили прийняття мовного законопроекту. Два нардепи фракції “БЮТ-Батьківщина” просять Вищий адмінсуд визнати протиправними ухвалення в першому читанні законопроекту “Про основи державної мовної політики”. Про це повідомили “Українські новини”.

Депутати просять суд зо­бов’язати Верховну Раду внести до протоколу засідання парламенту від 5 червня запис про відхилення цього законопроекту, а також скасувати доручення парламентському комітету з питань духовності підготувати законопроект до другого читання. Опозиціонери вважають, що результати голосування щодо законопроекту мають бути скасовані у зв’язку з порушенням вимог Конституції про обов’язкове особисте голосування парламентаріїв. За даними письмової реєстрації, на засіданні 5 червня були відсутні 62 депутати, картки яких проголосували за законопроект. За словами Одарченка, якщо Вищий адмінсуд відхилить позов, представники опозиції продовжать відстоювати свою думку в Європейському суді з прав людини.

Як відомо, 5 червня ВРУ ухвалила в першому читанні законопроект №9073 Про основи державної мовної політики, за який проголосували 234 депутати. При цьому, як встановили журналісти, кілька десятків із тих, чиї картки відмітилися голосом “за”, насправді були відсутні на момент розгляду питання. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3990 / 1.55MB / SQL:{query_count}