700 спостерігачів на виборах-2012
ОБСЄ планує скерувати на парламентські вибори 100 довгострокових і 600 короткострокових спостерігачів, написав на своїй сторінці у Twitter міністр закордонних справ Костянтин Грищенко. “Щойно доповіли, що БДІПЛ (Бюро демократичних інститутів і прав людини) ОБСЄ рекомендує направити в Україну на парламентські вибори 100 довгострокових і 600 короткострокових спостерігачів”, – повідомив міністр. І зазначив, що Україна зі свого боку максимально сприятиме їм у моніторингу виборів.
За ґрати… через дзвінок
Народні депутати ухвалили зміни до Кримінального кодексу, які різко посилюють покарання «телефонних терористів». Після вибухів у Дніпропетровську Україною прокотилася хвиля повідомлень про замінування, пише «УНІАН». Тепер за свідомо неправдиві повідомлення про підготовку вибуху, підпал чи інші дії, які можуть призвести до загибелі людей і тяжких наслідків, загрожує тюремний термін від 2 до 6 років. За повторне помилкове повідомлення – 4 – 8 років.
До міліції – за підкуп виборців
У ЦВК не виключають: за непрямий підкуп виборців політику може загрожувати кримінальна відповідальність. Як відомо, офіційно агітаційна кампанія до парламентських виборів ще не розпочалась, а депутати вже роздають безкоштовні продуктові набори.
Пастка авансу
«Нафтогаз України» отримає від «Газпрому» аванс у розмірі 2 мільярдів доларів за транзит газу. Про це заявив голова правління «Газпрому» Алєксєй Міллєр, повідомляє УНІАН.
«Підписано угоду про надання «Газпромом» авансу в розмірі 2 мільярдів доларів НАК «Нафтогаз України» за транзит газу», – сказав він. Угода фактично прирікає «Нафтогаз» на виконання всіх транзитних і супутніх питань. Недотримання домовленостей трактуватиметься як грубе фінансове порушення на державному рівні. Міллєр також зазначив, що угода важлива для забезпечення закачування газу в підземні сховища України в необхідному обсязі для проходження осінньо-зимового періоду 2012 – 2013 рр. «Це дуже хороша новина для наших європейських партнерів, для наших споживачів, оскільки повні українські підземні сховища – надійна гарантія транзиту російського газу під час майбутньої зими. Україна отримала всі необхідні фінансові й обігові кошти для успішного закачування», – повідомив голова «Газпрому».
«Малинове» життя
Влада за наші гроші споживатиме малину по 672 грн за кг, повідомляє «Українська правда». ДП ДУС за результатами тендерів уклало низку угод із ТОВ «Хімконтракт» та ДП «Чайка» на придбання фруктів, ягід та овочів на загальну суму 2,60 млн грн. Плодоовочеву продукцію закупили для їдалень ДУС за цінами, що в кілька разів перевищують ринкові. Приміром, черешні купили по 63 грн за кг, вишні – по 54 грн за кг, полуниці – по 66 грн за кг. В той час як у роздрібі вони майже удвічі дешевші. Імпортні черешні обійшлися у 204 грн за кг, вишні – у 77 грн за кг, полуниці – у 312 грн за кг. Найдорожчим «делікатесом» виявилась імпортна малина, за яку платили по 672 грн за кг. Далі йдуть лохина (кущові чорниці) та імпортна ожина (по 576 грн за кг), імпортні порічки (по 528 грн за кг). Цікаво, що ТОВ «Хімконтракт», яке отримає за угодами 2,42 млн грн, – це компанія зі статутним капіталом… 50 грн, зареєстрована на Андрія та Олену Панченків.
“Зайнятість” попередньо схвалили
Народні депутати учора прийняли за основу урядовий проект змін до Закону “Про зайнятість населення”. За рішення проголосували 262 народні депутати. За словами віце-прем’єр-міністра – міністра соціальної політики Сергія Тігіпка, метою законопроекту є підвищення рівня зайнятості населення, стимулювання зростання кількості нових високооплачуваних робочих місць та гарантування права громадян України на гідну працю. Якщо документ зроблять законом, роботодавці строком на один рік отримають 100-відсоткові компенсації за статтею єдиного соціального внеску за працевлаштування молоді на перше робоче місце, безробітних віком до 50 років, інвалідів, одиноких батьків, батьків, які виховують дітей до шести років та дітей-інвалідів, а також усіх звільнених після відбуття покарання.
Держзамовлення на пільговиків
У 2012 році держзамовлення на пільгові категорії населення має бути не меншим за 25% місць. Про це учора повідомив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник під час години запитань до уряду в парламенті, передає “Укрінформ”. “Нині у державних умовах прийому чітко враховані усі 11 категорій пільговиків, які, згідно з чинним законодавством, мають освітні пільги. Зокрема, в умовах прийому визначено, що у державному замовленні на пільгові категорії має бути виділено не менше 25% місць”, – заявив урядовець. За словами міністра, така позиція підтримана як громадськими організаціями, так і спілкою ректорів, оскільки, як пояснив Табачник, у 2009-2010 роках траплялися випадки, коли пільговики повністю вибирали місця держзамовлення.
Видача порушників
Щороку Україна депортує близько трьох сотень закордонних порушників. Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович, повідомляють УНН. Найбільша кількість запитів про видачу правопорушників на сьогодні розглядається з Російською Федерацією, Грузією, Республікою Молдовa, Чеською Республікою та Угорщиною.
Без Януковича – ну пущу
У Криму через відсутність сюжетів про президента програму зняли з ефіру. Перед Днем журналіста генеральний директор ДТРК “Крим” Валерій Гуменюк пригрозив вжити заходів, якщо “про президента нічого не буде у випуску новин”, і виконав свою обіцянку – зняв з ефіру програму, повідомляє “Українська правда”. У четвер, 7 червня, керівництво ДТРК “Крим” зняло з ефіру програму “Хаберлер”. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив співробітник телекомпанії Шевкет Ганієв. “Підставу для зняття програми з ефіру генеральний директор ДТРК Валерій Гуменюк визначив у тому, що у випуску немає повідомлень про президента України”, – написав журналіст.
Лікарів заберуть із реклами
Поки що за відповідний законопроект проголосовано лише в першому читанні. Проектом закону, зокрема, планується встановити, що керівники та працівники лікувально-профілактичних і фармацевтичних (аптечних) закладів не мають права рекламувати у будь-який спосіб лікарські засоби, вироби медичного призначення, в тому числі виписувати лікарські засоби на бланках, що містять інформацію рекламного характеру. Також лікарям заборонено одержувати будь-яку винагороду від фармацевтичних компаній, які здійснюють виробництво або реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення. За це рішення учора проголосували 308 депутатів.