Українці готові лінчувати порушників

Про це свідчить опитування фонду “Демократичні ініціативи” та соціологічної служби Центру Разумкова

Про це свідчить опитування фонду “Демократичні ініціативи” та соціологічної служби Центру Разумкова

Кожен п’ятий українець вважає, що у наших реаліях єдиним способом покарання злочинців може бути самосуд. Про це свідчить опитування фонду “Демократичні ініціативи” та соціологічної служби Центру Разумкова. 

За даними соціологів, лише 40% українців переконані: “суд Лінча” неприпустимий за жодних умов. Трохи менше – 36% – вважають, що він, хоч і неприпустимий, але часом виправданий. При цьому ставлення до самосуду не залежить від віку чи статі, на нього впливає рівень освіти та матеріальний статус: серед  тих, хто здобув неповну середню освіту, підтримують самосуд як метод реалізації правосуддя 25%, серед тих, хто має загальну середню чи середню спеціальну освіту, – 20%, а серед тих, хто здобув вищу освіту, – 15%. 

Серед респондентів, сімейний дохід яких не перевищує 1000 гривень на місяць, самосуд підтримують 27%, серед тих, у яких місячний статок родини коливається у межах 1001 – 2000 гривень, – 20%, серед тих, у кого родинні статки становлять від 2001 до 5000 гривень, прихильників самосуду 16%, а серед тих, у кого статки сім’ї перевищують 5000 гривень, – 10%.

Серед регіонів самосуд найбільше підтримують у південному (24%). У західному і центральному регіонах прихильників самосуду по 19%, найменше їх у східному – всього 16%.

Дослідження проведене на початку квітня. Опитано 2009 дорослих респондентів у всіх областях України. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3%. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4806 / 1.53MB / SQL:{query_count}