Половина українських дітей не хочуть ділитися із батьками своїми проблемами.
Про це свідчить соціологічне опитування, проведене Українським інститутом соціальних досліджень імені О. Яременка, пише “Дзеркало Тижня”.
50% опитаних дітей відповіли, що спілкуються з батьками мало. І, як не дивно, у вихідні дні увагу їм приділяють ще менше, ніж у будні. З цього можна зробити висновок, що своєю основною функцією батьки вбачають не стільки виховання (знати, про що дитина мріє, чим живе, з ким спілкується і як витрачає гроші), скільки контроль (де був, яку оцінку отримав і т.д.).
За словами дітей, 20% батьків навіть не здогадуються, де вони бувають після закінчення уроків, а більше 30% не знають правди про оцінки. Сумна статистика і щодо питання “Чи знають батьки про те, які проблеми хвилюють тебе?” – понад 50% дітей відповіли:
ДО ТЕМИ
Опитування дітей віком від 10 до 17 років, а також батьків і експертів, які працюють з дітьми, відбулося з 15 по 30 квітня 2012 року на замовлення уповноваженого президента України з прав дитини Українським інститутом соціальних досліджень імені О. Яременка за технічної підтримки БФ “Розвиток України” та представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Серед опитаних 4083 дитини, серед них учні 5 – 11-х класів загальноосвітніх шкіл, студенти 1 – 2-го курсу професійно-технічних навчальних закладів та вишів I – II рівнів акредитації, студенти 1 курсу ВНЗ III – IV рівнів акредитації, а також діти, які не навчаються або не відвідують навчальні заклади
|
“Знають погано, або не знають зовсім”. Єдине, про що батьки добре знають, так це про здоров’я дитини – 90% від усіх опитаних.
На думку самих дітей, найменш реалізованим є їхнє право бути почутими. Варіант відповіді “Моя точка зору нікого не цікавить” обрали 15%. При цьому, відсоток дітей, які обрали таку відповідь значно більший у школі (до 20%), аніж у сім’ї (що старша дитина, то менше до неї дослухаються). Незважаючи на це, довіра до батьківського слова найвища: майже 90% дітей найнадійнішим джерелом інформації вважають батьків. Газетам довіряють 76% дітей.
Що ж до матеріального становища сім’ї, то 40% дітей критично його оцінюють, а 30% взагалі не хотіли б так жити, як живуть батьки. Натомість духовні цінності хотіли б успадкувати 75% дітей. Батьки ж оцінюють матеріальне становище і стосунки в сім’ї в два рази вище, ніж їх діти.