Більшість батьків не знають своєї дитини

Половина українських дітей не хочуть ділитися із батьками своїми проблемами.

Половина українських дітей не хочуть ділитися із батьками своїми проблемами.

Про це свідчить соціологічне опитування, проведене Українським інститутом соціальних досліджень імені О. Яременка, пише “Дзеркало Тижня”. 
50% опитаних дітей відповіли, що спілкуються з батьками мало. І, як не дивно, у вихідні дні увагу їм приділяють ще менше, ніж у будні. З цього можна зробити висновок, що своєю основною функцією батьки вбачають не стільки виховання (знати, про що дитина мріє, чим живе, з ким спілкується і як витрачає гроші), скільки контроль (де був, яку оцінку отримав і т.д.).
За словами дітей, 20% батьків навіть не здогадуються, де вони бувають після закінчення уроків, а більше 30% не знають правди про оцінки. Сумна статистика і щодо питання “Чи знають батьки про те, які проблеми хвилюють тебе?” – понад 50% дітей відповіли: 

ДО ТЕМИ

Опитування дітей віком від 10 до 17 років, а також батьків і експертів, які працюють з дітьми, відбулося з 15 по 30 квітня 2012 року на замовлення уповноваженого президента України з прав дитини Українським інститутом соціальних досліджень імені О. Яременка за технічної підтримки БФ “Розвиток України” та представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Серед опитаних 4083 дитини, серед них учні 5 – 11-х класів загальноосвітніх шкіл, студенти 1 – 2-го курсу професійно-технічних навчальних закладів та вишів I – II рівнів акредитації, студенти 1 курсу ВНЗ III – IV рівнів акредитації, а також діти, які не навчаються або не відвіду­ють навчальні заклади 

“Знають погано, або не знають зовсім”. Єдине, про що батьки добре знають, так це про здоров’я дитини – 90% від усіх опитаних. 
На думку самих дітей, найменш реалізованим є їхнє право бути почутими. Варіант відповіді “Моя точка зору нікого не цікавить” обрали 15%. При цьому, відсоток дітей, які обрали таку відповідь значно більший у школі (до 20%), аніж у сім’ї (що старша дитина, то менше до неї дослухаються). Незважаючи на це, довіра до батьківського слова найвища: майже 90% дітей найнадійнішим джерелом інформації вважають батьків. Газетам довіряють 76% дітей.
Що ж до матеріального становища сім’ї, то 40% дітей критично його оцінюють, а 30% взагалі не хотіли б так жити, як живуть батьки. Натомість духовні цінності хотіли б успадкувати 75% дітей. Батьки ж оцінюють матеріальне становище і стосунки в сім’ї в два рази вище, ніж їх діти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4535 / 1.55MB / SQL:{query_count}