Депутати змовились

Незважаючи на напруженість ситуації і заклики до втихомирення, парламентарі мають намір попрацювати над статусом мов

Незважаючи на напруженість ситуації і заклики до втихомирення, парламентарі мають намір попрацювати над статусом мов

Релігійні та церковні лідери України закликають депутатів не спекулювати  мовним питанням. Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) 

написали звернення до голови парламенту і депутатів, у якому закликають не перетворювати мовне питання на предмет протистояння, не сіяти навколо його вирішення ворожнечі та ненависті. 

“Із жалем і смутком ми змушені констатувати, що кожного разу перед важливими виборами в нашій державі деякі політики намагаються експлуатувати питання, які шкодять єдності українського народу і вносять розколи у суспільно-державний організм. Прикро, що предметом політичних маніпуляцій стають такі святі для державної самобутності і стабільності речі, як мова, історія і релігія”, – йдеться у документі.

У зверненні міститься й нагадування про те, що ВРЦіРО зверталася з приводу мовного питання як до громадськості, так і до політичних діячів ще 2006 року. Тому висловлюється жаль, що доводиться це робити і цього року. “Переконані, що в нашій державі не повинно бути місця протиставлення мов одна одній. Конституцією України не тільки закріплено державний статус української мови, але і закріплено обов’язок держави сприяти розвитку і функціонуванню російської та інших національних мов”, – мовиться у зверненні релігійних лідерів.

Поза тим, депутати переконані, що наступний тиждень слід присвятити “розбору” статусів мов. “Регіонали” заявляють, що готові винести це питання на референдум. “Якщо наші опоненти будуть замість конструктивної роботи і далі продовжувати істерику, цілком можливо, що наші партія і фракція ухвалять рішення про те, щоб порадитися з народом і відпрацювати законодавчу базу для проведення референдуму з цього питання”, – зазначено у заяві нардепа Юрія Болдирєва, розміщеній на сайті Партії регіонів. 

Нагадаємо: опозиціонери заявляли про свою готовність блокувати засідання парламенту щоразу, коли на розгляд виноситиметься мовний законопроект. І тут цікавою є позиція Литвина, який ще наприкінці минулого тижня запевняв, що його фракція не голосуватиме за цей документ. Учора він заявив: поки не вирішене це питання, регламент парламенту не дозволяє переходити до наступного. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4653 / 1.54MB / SQL:{query_count}