Парламент візьметься за “зайнятість”

Наступного тижня уряд внесе до парламенту законопроект про зайнятість, розроблений Міністерством соціальної політики.

Наступного тижня уряд внесе до парламенту законопроект про зайнятість, розроблений Міністерством соціальної політики.

Про це учора під час години запитань до уряду повідомив очільникa міністерства Сергій Тігіпко. “Закон пройшов Кабмін і, я думаю, що або сьогодні, або максимум у понеділок, ми внесемо його до Верховної Ради”, – наголосив урядовець.
Документ серед іншого передбачає компенсацію єдиного соціального внеску для тих роботодавців, які працевлаштовуватимуть або молодого випускника вузу на його перше робоче місце або ж безробітних, яким понад 50 років. 
Так компенсація надається на один рік – за умови, що такі працівники не звільнятимуться упродовж наступного року. Якщо роботодавець таки звільнить працевлаштованого, його зобов’яжуть повернути компенсацію у повному розмірі. Проект закону також передбачає, що молоді спеціалісти, які погоджуватимуться працювати у сільській місцевості, отримають “стартові виплати” розміром у п’ять мінімальних зарплат.
За словами Тігіпка, наразі ситуація із працевлаштуванням молоді в Україні залишається “досить складною”, зокрема рівень безробіття серед молоді у місті – 20%, а у сільській місцевості значно більший.
Хоча за підрахунками профспілкових організацій, рівень безробіття загалом у державі сьогодні критичний. За інформацією голови Конфедерації вільних профспілок України Михайла Волинця, реальний рівень безробіття удесятеро вищий за офіційні показники і сягає 5 мільйонів осіб, а не 500 тисяч, як про це звітує влада. 
За словами Волинця, сьогодні майже 20% громадян працездатного віку не мають роботи. Усього ж у країні є 23 мільйони осіб працездатного віку. Із них у реальних секторах економіки задіяні приблизно 13 мільйонів громадян, а ще орієнтовно 5 мільйонів осіб виїхало за кордон. Новий законопроект “Про зайнятість населення”, як очікують у Міністерстві соціальної політики, вирішить проблеми із безробіттям, передусім – серед молоді.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.6190 / 1.54MB / SQL:{query_count}