Українські новини: телеграф

Підліткова злочинність

В Україні 40% дитячих злочинів скоюють неповнолітні у стані алкогольного сп’яніння. Про це повідомила заступник начальника управління кримінальної міліції у справах дітей Уляна Котлярова, передає Укрінформ. “40% тяжких та особливо тяжких злочинів вчиняють діти в стані алкогольного сп’яніння. Уже за чотири місяці поточного року 436 підлітків вчинили злочини у п’яному стані. З них 20% – це діти, яким 14-15 років”, – наголосила посадовець. За її словами, впродовж цього періоду було порушено 63 кримінальні справи за втягнення дітей у пияцтво. “До адміністративної відповідальності притягнуто 1797 дорослих осіб за доведення неповнолітніх до стану алкогольного сп’яніння”, – зауважила Котлярова. За словами ж уповноваженого президента України з прав дитини Юрія Павленка, кожен дев’ятий підліток учинив злочин у стані алкогольного сп’яніння. “А у деяких регіонах ця цифра є значно більшою. Наприклад, у Донецькій області кожний п’ятий підліток скоїв злочин у стані алкогольного сп’яніння, у Чернігівській – кожний шостий, у Волинській, Рівненській, Львівській – кожний сьомий”, – розповів Павленко. За його даними, кількість злочинів, скоєних дітьми у стані алкогольного сп’яніння, щороку зростає. “Минулого року майже на 2,5% відбулося зростання”, – зауважив він.

Нема омбудсмена?

Фракція БЮТ-“Батьківщина” не визнає присяги Валерії Лутковської при вступі на посаду омбудсмена та заявляє, що на сьогодні посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Україні ліквідовано. Про це вчора під час засідання погоджувальної ради сказав голова фракції Андрій Кожем’якін, передають УНН. “У п’ятницю на минулому сесійному тижні була прийнята так звана присяга нового омбудсмена “під лавкою”. Ми не сприймаємо цієї події і хочемо заявити, що сьогодні в Україні ліквідована посада омбудсмена”, – зазначив А.Кожем’якін. Своєю чергою, голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що під час присяги Валерії Лутковської не було жодних порушень з точки зору регламенту та закону України. “А з політичного боку – кожна фракція, кожна політична сила, кожен депутат має право на свою точку зору”, – додав він.

Підписано новий КПК

Учора президент підписав новий Кримінально-процесуальний кодекс, який покликаний реформувати судочинство і створити рівні можливості для кожної зі сторін у кримінальному процесі. “Сьогодні вранці я підписав Кримінальний кодекс”, – сказав Янукович на прес-конференції у Донецьку, відзначивши, що ще потрібний час для того, щоб він був імплементований. При цьому президент сподівається, що новий КПК невдовзі почне діяти. Нагадаємо, Верховна Рада прийняла новий Кримінально-процесуальний кодекс у ніч на 13 квіт­ня 2012 року. Парламент розглядав у другому читанні КПК чотири дні, усього до кодексу було внесено понад 3700 поправок. 
Опозиція стверджує, що КПК прийнятий з порушеннями, оскільки на момент голосування у залі парламенту було всього близько п’яти десятків депутатів.

Звання матерям

У неділю президент присвоїв звання “Мати-героїня” понад 10 тисячам багатодітних матерів. Усього від початку 2012 року таке звання присвоєно понад 20 тисячам жінок, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, зокрема дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку. Про це повідомила прес-служба адміністрації президента.

Цензор Партії регіонів

“Директор департаменту документально-публіцис­тичних програм каналу “СТБ” Олексій Мустафін консультуватиме Партію регіонів із питань взаємодії зі ЗМІ під час парламентських виборів”, - повідомляє “Українська правда”. На запитання, як довго він співпрацюватиме з Партією регіонів, Мустафін відповів, що все залежить від того, наскільки він буде їм потрібен. “У мене основна зайнятість – не журналістика, а менеджмент, керівництво. Я, звісно, займаюся журналістикою, працюю дописувачем “Дзеркала тижня”.  Іду у відпустку з “СТБ”, і, вочевидь,  не буду писати й у “Дзеркало тижня”, - розповів про себе Мустафін. Він також повідомив, що інші партії йому пропозиції не робили.

Непрогнозовані вибори

“Найбільше проблем на парламентських виборах-2012 виникне через мажоритарну складову”, - вважає голова Комітету виборців України Олександр Черненко. На думку Черненка, переважаюча складова виборів робить наступний парламент менш прогнозованим. Таку думку висловив очільник КВУ в інтерв’ю “Радіо Свобода”. Черненко зазначив, що існує тенденція: в округах найчастіше боротьба проходитиме не за принципом “влада - опозиція”, а в тенденції “один небідний кандидат проти іншого”. “Це все тому, що , наприклад, у Львівській області, де популярні опозиціонери-мажоритарники можуть перемогти, округи були нарізані досить коректно, і жодних запитань у нас немає. Це показує, якою буде кампанія. Ось перший сигнал того, як у нас будуть проходити мажоритарні вибори”, – сказав він. За його словами, на цих виборах очікуються великі конфлікти і можливі звинувачення у фальсифікаціях.

Небезпечні “мажори”

У Луганську розгортається новий скандал, пов’язаний із сином одного зі слідчих облпрокуратури. “У центрі міста хлопець відкрив стрілянину з пістолета з гумовими кулями у водіїв”, - інформує “Український тиждень”. “У суботу по лінії 102 надійшло кілька повідомлень, що на вулиці Лутугинської невідомий громадянин відкрив стрілянину зі свого автомобіля по водіях інших машин, - розповіли у МВС. – Один із водіїв запам’ятав номер авто, міліція ввела план “Перехоплення”. Незабаром підозрюваний – ним виявився син слідчого облпрокуратури – був затриманий. Це сталося у нього вдома. Виводили хлопця в наручниках, у нього вилучили пістолет. Дозволу на зберігання зброї у нього не було. Затриманого доставили до райвідділу. Попередньо відомо, що в момент стрілянини він був тверезий. Напевне, стріляв, щоб розважитися”.

Росія стурбована українським газом

Російська монополія запропонувала “Нафтогазу” відмовитися від односторонніх проектів із розробки шельфу Чорного моря. У п’ятницю компанія запропонувала НАК “Нафтогаз України” активізувати роботу зі створення СП для розробки структури Палласа на українській ділянці шельфу Чорного моря. Як пише “Комерсант Україна”, “Газпром” нібито пропонує використовувати для цього недавно придбані “Чорноморнафтогазом” бурові установки, що дозволяють видобувати вуглеводні на глибинах, досі недоступних для українських працівників цієї галузі. Активізація росіян спричинена тим, що вже цього року завдяки бурінню 6 свердловин “Чорноморнафтогаз” планує додатково добути 155 млн кубометрів газу. А до 2015-го – понад 3 млрд кубометрів. “Таким чином, ми на 10% скоротимо імпорт палива з Росії, на третину забезпечивши житлово-комунальний комплекс власним газом”, – прогнозують у “Нафтогазі”.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5402 / 1.61MB / SQL:{query_count}