Страх перед ЦВК

Центральна виборча комісія всупереч бажанням влади й опозиції ініціює зміни до законодавства

Центральна виборча комісія всупереч бажанням влади й опозиції ініціює зміни до законодавства

Владні й опозиційні партії незадоволені ініціативністю Центральної виборчої комісії. Після заяви заступника голови ЦВК Андрія Магери про те, що Комісія ініціюватиме низку змін до закону України “Про вибори народних депутатів”, провладні сили й опозиціонери висловили своє несприйняття таких дій. 

Поза тим, у ЦВК налаштовані доволі рішуче і заявляють, що чинне законодавство не може забезпечити належного рівня виборчого процесу в Україні. Своє рішення ЦВК ухвалила одноголосно і безапеляційно після тривалого обговорення. На думку учасників засідання поправки повинні вдосконалити закон України “Про вибори народних депутатів України”. 

За словами ініціаторів змін, ЦВК своєю пропозицією звертає увагу суспільства, політикуму та міжнародної спільноти на низку положень закону, що містять певні недоречності та суттєві організаційно-правові прогалини. 

“Хоча ухвалення чинного закону України “Про вибори народних депутатів України” стало результатом великого політичного компромісу, сам закон як правовий та організаційний базис для проведення виборів є дуже далеким від досконалості. На жаль, задовольнивши політичні потреби його авторів, він далеко не задовольняє потреби належної організації самого виборчого процесу”, – наголосив член ЦВК Михайло Охендовський.

Незважаючи на обґрунтованість й одностайність позиції ЦВК, ініціатива не припадає до душі учасникам майбутнього виборчого процесу. Своє незадоволення висловила і влада, і опозиція. Так, заступник голови фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко заявив про недоцільність повернення до закону про вибори. 

“У мене особисто питання: а чому вони півроку сиділи і нічого не робили? Безумовно, якщо є слушні зауваження, то ми зробимо все від нас залежне, щоби відповідно відкоригувати. Але ми обіцяли і не збираємося повертатися до закону, щоби не розбалансувати і не приділяти увагу питанням, які не мають суттєвого впливу, але на них можна зробити великий піар проти чинної влади”, – каже Вадим Колесніченко.

Не погоджуються з думкою влади опозиціонери, які вважають, що втручання у закон, буде на руку саме провладній партії. Так, заступник голови фракції НУ-НС Тарас Стецьків заявив, що змінювати виборче законодавство недоречно і навіть ризиковано. “За умов більшості під егідою Партії регіонів будь-яке втручання в закон лише погіршить його. Припускаю,  що дехто керується благими намірами. Але втручатися у виборчий закон, у який вже втрутився Конституційний суд, – відкривати скриньку Пандори”, – зазначив Тарас Стецьків. 

Якщо поправки не буде внесено, то майбутні вибори можуть бути увінчані багатьма скаргами й неоднозначностями, пов’язаними із нечіткістю розподілення повноважень територіальних виборчих дільниць й ЦВК. Не зрозумілою також буде процедура ведення передвиборчої агітації. Всі ці приховані таємниці нового виборчого закону криються у дрібницях формулювання пунктів закону.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера вже встиг запевнити, що політикам не варто протидіяти законопроекту, оскільки він не зачіпає концептуальних положень і стосується лише технічного характеру голосування. “Запропоновані зміни жодним чином не торкаються будь-яких політичних моментів закону”, – зазначив Магера. 

Основні пункти пропозиції ЦВК покликані розмежувати обов’язки ЦВК і територіальних виборчих комісій, врегулювати питання передвиборчої агітації, фінансування виборчого процесу, друкування агітаційних плакатів, надання ефірного часу кандидатам та інше. 

Зважаючи на проаналізовані “Поштою” пункти пропонованих змін, залишається не зрозумілим абсолютне їхнє несприйняття народними обранцями. Схоже на те, що Верховна Рада у найближчому майбутньому блокуватиме зміни до закону саме через  урегульованість, яку вони несуть і можливість надання більш зрозумілих, прозорих та адекватних процедур проведення виборів. Адже не варто забувати, що народні депутати досі трактують закони як збір кодексів, які створені для того, щоб вдало їх обходити. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4667 / 1.57MB / SQL:{query_count}