Литовський посланець Євросоюзу

Президент Литви принесла невтішні звістки від євроспільноти 

Президент Литви принесла невтішні звістки від євроспільноти 

Не зважаючи на перенесення саміту країн Центральної Європи,  що мав відбуватися у Ялті, Україну таки відвідала президент Литви - Даля Грібаускайте. Візит литовського гаранта в перспективі не віщуватиме нічого хорошого для чинної української влади, адже Грібаускайте прибула в Україну в ролі останнього посланця Європейського Союзу. ЇЇ слова і дії свідчать про те, що об’єднана Європа робить останні попередження українському режимові. 

Під час свого перебування президент Литви зустрілася в Харкові у відомчій лікарні “Укрзалізниці” з ув’язненою екс-прем’єром Юлією Тимошенко. Зустріччю із українським політичним в’язнем Даля Грібаускайте, схоже, залишилися задоволеною, оскільки після відвідин лікарні зазначила, що український політик почувається добре і ні на що не скаржиться. 

Якщо відвідини Юлії Тимошенко були скоріше даниною ув’язненому політикові, то справжня суть візиту президента Литви розкрилася під час двогодинної зустрічі з президентом України. За словами самої Грібаускайте, на зустрічі двох гарантів було обговорено можливість ізоляції України з боку Європейського Союзу. 

“Я повідомляла, що якщо не буде знайдено рішення з гарантіями лікування і правової поведінки всім ув’язненим від опозиції, як і будь-яким іншим людям, то до такої країни відношення буде критичним і, відповідно, один або інший рівень ізоляції гарантований”, – сказала президент Литви.

ДО ТЕМИ

Із посиленням міжнародного тиску прем’єр-міністр України Микола Азаров продовжує заперечувати наявність політичних репресій та диктатури в Україні. Він стверджує, що Юлію Тимо­шенко засудили до семи років позбавлення волі не за політичні переконання. 

“Достатньо прожити в Україні хоча б кілька днів, можна й більше, щоб переконатися: жодної диктатури в Україні не існує, немає і жодних політичних репресій”, – сказав прем’єр в інтерв’ю телеканалу “Euronews”. 

Микола Азаров назвав “некоректним” висловлювання федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель та інших європейських політиків про те, що в Україні люди страждають від диктатури й репресій. Азаров переконаний, що в нашій державі абсолютно вільно працюють демократичні партії, і також діє свобода висловлювань та рішень.

Він додав, що не знає, чи володіють європейські лідери інформацією про справу Тимошенко в повному обсязі, однак зазначив, що Україна готова її надати, щоб переконати, що справа не є політичною. Говорячи про судову систему,  Азаров зазначив, що українська влада розуміє проблему недовіри до неї й працює над її вдосконаленням. 

Як справжній представник ЄС, Даля Ґрібаускайте висловила сподівання, що змогла донести до Януковича позицію європарламенту. “Інформація, яка надходить від дружньої країни, інформація, яку каже друг, має бути почутою… Сподіваюся, що цю інформацію я змогла донести. Звичайно, рішення буде за очільником України”, – зауважила президент.

Слова європейського посланця свідчать про те, що при непоступливості українського режиму вже найближчим часом, окрім дипломатичних санкцій зі сторони ЄС, можна очікувати й економічних обмежень. Адже тактика Європейського союзу не нова і неодноразово застосовувалась в період посилення диктатури у Білорусі. Варто зазначити, що саме із Білоруссю в кінці минулого тижня порівняла нашу країну канцлер Німеччини Ангела Меркель. “Сьогодні Німеччина і ЄС живуть у мирі і злагоді. На жаль, це стосується не всієї Європи, оскільки в Україні і Білорусі люди досі страждають від диктатури та репресій”, – заявила тоді Меркель. 

Питання, чи почує українська влада заяви “дружньої країни”, залишається відкритим. Сам український гарант продовжує гратися у мовчання, ніяк не реагуючи на сигнали із ЄС.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4344 / 1.57MB / SQL:{query_count}