Непостійна Церква
Священний синод Української православної церкви, що відбувся 8 травня, під головуванням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, скасував свої попередні рішення, ухвалені під час хвороби предстоятеля УПЦ, повідомляє офіційний сайт Церкви. Зокрема, синод скасував своє рішення від 23 грудня 2011 року “щодо управління Київською єпархією, Свято-Успенською Києво-Печерською лаврою, київськими духовними академією та семінарією, ставропігійними монастирями та монастирями Київської єпархії”. Окрім того, скасовано рішення про перевірку фінансово-господарської діяльності Київської митрополії УПЦ та Київської єпархії за 2011 рік, а також рішення від 26 січня 2012 року “про тимчасове управління Київською єпархією”.
Газова трійця
Наприкінці травня Україна, Катар і Туреччина планують провести тристоронні переговори щодо транспортування скрапленого газу з Катару до України, повідомляє УНІАН. “Ми домовилися про те, що з нашими турецькими партнерами домовлятимемося про проведення тристоронньої зустрічі – Катару, Туреччини і України. Цю зустріч заплануємо на кінець травня”, – сказав Микола Азаров. Пізніше заступник міністра енергетики і вугільної промисловості України Володимир Макуха відзначив, що перш за все обговорюватимуть питання про отримання згоди Туреччини на транспортування газу через Босфор. При цьому він зазначив, що турецька сторона поки не дає згоди на прохід танкерів. “Це питання у переговорному процесі. Поки турецька сторона не підтримує прохання про транспортування газу через Босфор. Проте останнім часом ми спостерігаємо зрушення у позиції Туреччини і сподіваємося, що зможемо знайти компромісне рішення, яке всіх влаштує”, – сказав Макуха.
Під загрозою виправдання
24 травня в Миколаєві відбудеться попереднє судове засідання у справі Оксани Макар. Захисники дівчини, яку хотіли спалити живцем і яка померла згодом у лікарні, наполягають на відкритості судового процесу. “Ми, як представники інтересів Макар, дуже боїмося, бо бачимо, яка іде підготовка до попереднього засідання, що примусило владу звернути увагу на вбивць, яких спочатку відпустила міліція. Ми вважаємо, що це має бути відкритий процес”, – наголосив депутат Верховної Ради Микола Катеринчук. 11 березня підозрюваних затримали, проте двох з них відпустили під підписку про невиїзд. Після акції протесту жителів Миколаєва 13 березня були заарештовані троє співучасників цього злочину.
Міліція протидіє опозиції
“Батьківщина” заявила, що Міністерство внутрішніх справ розіслало в регіони термінову вказівку вжити всіх можливих заходів для недопущення виїзду громадян на Форум об’єднаної опозиції, який відбудеться 12 травня у Києві. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу “Батьківщини”. “Працівники міліції в регіонах проводять рейди по автотранспортних господарствах та приватних перевізниках, яким відкрито погрожують припиненням їх діяльності в разі, якщо вони везтимуть людей на форум”, – йдеться в повідомленні. У партії зазначають, що місцеві міліціонери отримали вказівку супроводжувати кожен автобус, який здійснює масові перевезення, та нести персональну відповідальність за дотримання вказаної мети поїздки. “Такі факти ще раз вказують на те, що органи внутрішніх справ займаються не розкриттям та розслідуванням злочинів, а боротьбою з політичними опонентами влади”, – заявили в “Батьківщині”.
Донецьк освистав соцініціативи
На 10-тисячному мітингу в Донецьку освистали першого заступника голови Партії регіонів Володимира Рибака, який на мітингу до Дня перемоги почав розповідати про соціальні ініціативи президента. Присутні на мітингу ветерани війни, представники різних партій і громадських організацій, молодь міста спокійно слухали виступ “регіонала”, але коли він торкнувся соціальної політики, представники афганських і чорнобильських організацій, що в основному стояли під прапорами ВГО “Ніхто крім нас”, почали гучно свистіти. “Перерахуйте. Потім свистіти будете, пізніше... Це тільки початок реалізації соціальної політики нашої держави”, – говорив Рибак. Але це не зупинило свистячих, і присутні на трибуні поряд з Рибаком керівники силових структур міста жестами давали вказівки підлеглим заспокоїти людей.
Турчинова – на допит
Учора першого заступника партії “Батьківщина” викликали на допит у головне слідче управління МВС. Допит, як повідомили у міністерстві, стосуватиметься справи доктора Пі – підозрюваного у шахрайстві світового рекордсмена із запам’ятовування і відтворення надвеликого обсягу інформації Андрія Слюсарчука. У партії “Батьківщина” вранці розповсюдили повідомлення, де висловлюють стурбованість викликом Турчинова на допит. “Партія висловлює стурбованість тим, що через два тижні після офіційного призначення Олександра Турчинова керівником виборчого штабу Об’єднаної опозиції раптом на його адресу починають надходити незрозумілі виклики на допити”, – йдеться у повідомленні. Раніше у Генеральній прокуратурі не виключали, що проти Турчинова можуть порушити кримінальну справу за підозрою у підкупі журналіста.
За бізнес-кліматом послідкують
Київ та Брюссель домовилися розробити спільну програму з питань бізнес-клімату, а також створити спільний режим діалогу, в межах якого моніторитимуть ситуацію із інвестиційним кліматом. Така домовленість досягнута в ході зустрічі міністра економічного розвитку і торгівлі України Петра Порошенка із європейським комісаром з питань торгівлі Карлом де Гюхтом.
Останні із ветеранів
В Україні налічується трохи більше 1 млн 800 тис. ветеранів війни. Про це під час прес-конференції повідомив голова Комітету ВР у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій Сушкевич. “На сьогодні в Україні налічується 1 млн 817 тис. 281 людей – ветеранів війни; 176 тис. 168 – інваліди війни, які пролили кров, отримали поранення і стали інвалідами; 273 тис. 486 осіб – учасники бойових дій, які живуть серед нас, і перед якими ми повинні схилити голови і мати великі зобов’язання, 1 млн 376 тис. 534 людини – учасники Вітчизняної війни”, – підсумував Сушкевич, передає “Український тиждень”. За словами депутата, за рік помирає від 150 до 200 ветеранів та учасників Другої світової війни.
Блокували і блокуватимуть
Опозиція обіцяє й наступного тижня заблокувати трибуну парламенту. Якщо ВР не візьметься за її пропозиції. Про це повідомив заступник голови Верховної Ради Микола Томенко. Він додав, що поки серед опозиціонерів тривають консультації щодо подальших дій у парламенті. Томенко зазначив, що “політичні репресії та переслідування залишаються темою, яка буде актуальною в нашій діяльності”.