Росія стурбована ЗВТ
Москва стурбована зволіканням Україною ратифікації угоди про ЗВТ. Про це заявила спікер Ради федерацій Росії Валентина Матвієнко, повідомляють “УНН”. За її словами, процес підготовки до ратифікації угоди зараз йде лише в Білорусі, а Україна, як і інші держави, такий процес призупинила, хоча була домовленість про синхронізацію ратифікацій. І це, за словами спікера, викликає настороженість, тим більше, що наразі тільки Росія в повному обсязі виконала всі процедури і ратифікувала цю угоду.
Газ подорожчав
Напружена політична ситуація навколо експортерів нафти вдарила по світовому ринку і по Україні. Подорожчання нафти вплинуло на ціну російського газу для України, у зв’язку із чим країна зараз платить за газ $550 за 1 тис. куб м. Таку заяву учора під час розширеного засідання уряду зробив прем’єр-міністр України Микола Азаров. “Напружена політситуація навколо експортерів нафти вдарила по світовому ринку і по Україні. Подорожчала нафта і, відповідно, газ. Для нас такий удар збiльшився через те, що Україна змушена платити за газ абсурдну ціну: 550 доларів за тисячу кубометрів. Протягом року ми переплатимо суму, еквівалентну всім витратам держави на охорону здоров’я”, — сказав прем’єр, якого цитує прес-служба Кабміну.
Європейський Івано-Франківськ
Івано-Франківськ нагородили Почесним знаком Ради Європи, повідомляє “Радіо Свобода”. Це – третя відзнака цього міжнародного об’єднання, яка, за словами міського голови Віктора Анушкевичуса, “засвідчує прагнення громади до євроінтеграції”: у 2006 році Івано-Франківськ отримав Європейський диплом, у 2008 – Почесний прапор Ради Європи. Саме нагородження відбудеться восени. Серед українських міст, які мають європейські відзнаки, – також Харків, Одеса та Луцьк.
Посилення європейського тиску
Депутат Європарламенту Ребекка Хармс вважає, що Євросоюз має посилити тиск на українську владу, щоб припинити погане поводження з Юлією Тимошенко та іншими політв’язнями. Про це вона заявила у Брюсселі, передає “Українська правда”. “Повідомлення про серйозне погіршення умов утримання Тимошенко та її голодування викликають стурбованість. ЄС має посилити тиск на українську владу та президента Віктора Януковича для припинення їхнього поганого поводження з Тимошенко та іншими політиками з колишнього уряду”, – сказала депутат. Р.Хармс переконана, що чемпіонат Європи з футболу, який відбудеться у Польщі та Україні, має бути використаний як можливість висловити протест проти утримання колишніх українських урядовців у в’язницях. “Якщо Ю. Тимошенко та інші політики залишаться в ув’язненні, чемпіонат має бути використаний як можливість висловити протест”, – заявила вона.
Президент Німеччини не хоче в Україну
Йоахім Ґаук скасував запланований на травень візит в Україну. Цю інформацію підтвердив представник німецького президента. За даними німецьких ЗМІ, Ґаук ухвалив рішення після консультацій із канцлером Ангелою Меркель. Аналітики пов’язують скасування візиту президента в Україну із ситуацією, що склалася у колонії з Юлією Тимошенко. У травні Ґаук мав взяти участь у зустрічі президентів країн Центральної Європи, яка відбудеться в Ялті. За словами ж речника президента не йдеться про відмову від візиту, оскільки участь у ялтинській зустрічі “ніколи не була підтверджена”.
АЕС модернізують
Україна візьме в кредит 1 млрд доларів на модернізацію АЕС. Гроші мають надати Євроатом (спільнота з ядерної енергії) та Європейський банк реконструкції та розвитку. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко: “Головне завдання – отримати кредит від Євроатома і ЄБРР. Ми закінчимо цю процедуру і отримаємо близько 1 млрд доларів на системи модернізації наших енергоблоків”. Раніше прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що у найближчі 10-20 років в Україні атомна енергетика буде залишатися головним виробником електроенергії, оскільки вироблена на АЕС електроенергія у десятки разів дешевша за альтернативні джерела енергії.
Закордонні спонсори
В Україну переказують у 7 разів більше грошей, аніж відправляють за кордон. Міжнародні системи переказів слугують більше для передачі грошей з-за кордону. У І кварталі 2012 року з їх допомогою країна отримала на $ 636 млн (або у 7 разів) більше грошей, аніж відправила назовні. Такі дані у четвер опублікував Національний банк України (НБУ). Загальна сума переказів, що надійшли в Україну за перші три місяці поточного року, становить $ 742 млн, тоді як сума переказів, відправлених із країни, – $ 106 млн. Як зазначають у НБУ, це відповідно на 17% та 14% більше, ніж за цей же час у минулому році. Найпопулярнішими системами переказів залишаються Western Union (35%), “Юністрім” та “Золотая корона. Денежные переводы” (по 13%), а також MoneyGram – 9%.
Просимо утриматись
У Венеціанській комісії вважають, що Конституційний суд України мав право змінювати закон про вибори до парламенту. Але радять владі більше його не чіпати. Про це на прес-конференції у Страсбурзі заявив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт. “Я думаю, що це законно, якщо Конституційний суд скасовує певні положення, які не відповідають Конституції”, – цитує слова експерта УНІАН. За словами секретаря Венеціанської комісії, рішення КСУ щодо заборони голосування закордонним українцям за кандидатів, які висуваються у мажоритарних округах, не зустріло заперечень з боку експертів комісії. Разом з тим він зазначив, що було б дуже важливо, щоб українська влада утрималася від подальшого внесення змін до закону про вибори депутатів до парламентських виборів, призначених на кінець жовтня, оскільки до них залишилося не дуже багато часу.
Боротимемося проти піратів
Україна збільшує свою участь в операціях НАТО заради боротьби з піратством. Ми станемо першою країною-партнером, що візьме участь в операції “Океанський щит”. Військовий комітет НАТО привітав рішення України направити свій військовий корабель для участі в натівській операції “Океанський щит” з боротьби проти морського піратства. Про це рішення днями оголосив начальник генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенант Володимир Замана. Корабель класу фрегат буде направлено до складу морського угруповання НАТО в майбутньому році. Нагадаємо, що Україна перебуває на другому місці у світі за числом нападів піратів на її громадян: за останні три роки піратських нападів зазнали 42 судна, на яких знаходилися 192 українці. Сомалійські пірати у 2011 році завдали світовій економіці збитків у розмірі близько $ 7 млрд.