Газ за європейською ціною

Україна купуватиме блакитне паливо за 500 доларів?

Україна купуватиме блакитне паливо за 500 доларів?

timoshenko_putin.jpg

Як тільки настає осінь, в Україні чути запах газу. Цього тижня прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вирушила до Моск­ви на газові переговори зі своїм російським колегою Владіміром Путіним.

Утім, почалася зустріч аж ніяк не з газового питання, а з російсько-грузинського конфлікту.

"Нам дуже шкода, що Україна вважала за можливе постачати озброєння в зону кон­флік­ту. Це особливий випадок, і в таких випадках держави, як правило, поводяться дуже стримано", - сказав російський прем'єр, додавши, що не хоче порушувати цю тему на переговорах і не хоче, щоб ця ситуація заважала вирішувати економічні питання.

"Я пропоную сьогодні зайнятися питаннями економічного і, насамперед, енергетичного характеру", - наголосив Владімір Путін.

Нагадаємо, що Юлія Тимошенко раніше покладала відповідальність за постачання зброї на Президента Віктора Ющенка.

Потік критики російського прем'єра на цьому не закінчився - він висловив стурбованість тим, що вступ України до СОТ і лібералізація Києвом митного регулювання призведе до неконтрольованого потоку товарів із третіх країн у Росію.

"Ви людина професійна і розумієте, що виникають певні проблеми, пов'язані з різним рівнем митного регулювання", - сказав Путін, звертаючись до Тимошенко. Він пояснив, що в результаті вступу до СОТ "в Україні встановилося митне регулювання, значно ліберальніше, ніж у Росії".

"Наші експерти вважають, що на внутрішньому ринку України низка груп товарів може бути заміщена імпортом із третіх країн і ці обсяги можуть опинитися на російському ринку, маючи на увазі наші домовленості в торгово-економічній сфері й чинний, хоча і з вилученнями, режим зони вільної торгівлі між нашими країнами", - підкреслив Путін. За його словами, цей обсяг товарів може становити значну цифру - 5 мільярдів доларів США.

 У відповідь Юлія Тимошенко заявила, що Росія для України є партнером і Україна зацікавлена у дружніх відносинах між країнами. Тимошенко також висловила впевненість, що під час зустрічі вдасться домовитися про ціну на газ, яка має до європейського рівня підвищуватися поступово. У відповідь Владімір Путін за­значив, що зустріч відбувається у важких умовах, пов'язаних з невизначеністю політичної ситуації в Україні. За його словами, ця ситуація може поставити знак питання щодо майбутнього досягнутих домов­леностей.

У підсумку переговорів тет-а-тет Юлія Тимошенко заявила, що Україна погоджується на ринкову ціну газу, яку встановила Росія. Щоправда, якою буде ця ціна для нас - невідомо. Сьогодні Україна купує газ у Росії за ціною 179,5 долара за тисячу кубометрів. Європа ж платить понад 500 доларів за тисячу кубометрів газу. Про це напередодні візиту Юлії Тимошенко заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер. У проекті Державного бюджету України на наступний рік за тисячу кубометрів блакитного палива закладена ціна 250 доларів. За оцінками економістів, можлива ціна газу для України коливатиметься від 300 до 400 доларів за тисячу кубометрів. Які наслідки це матиме, передусім, для населення, неважко здогадатися.

Утім, як зазначила сама Юлія Тимошенко, вона поїхала до Білокам'яної домовлятися не про ціну газу, а про принципи його постачання.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4665 / 1.56MB / SQL:{query_count}