Доступні житла по-президентськи

В уряді розповіли про квартирні ініціативи Януковича

В уряді розповіли про квартирні ініціативи Януковича

Охочі отримати “президентський” кредит зможуть розпочати оформлення уже в другій половині травня. Передбачається, що перший внесок позичальника не перевищуватиме 25% суми кредиту, а максимальна ставка складатиме 16%, з яких держава готова компенсувати 13% річних.

У четвер Кабінет міністрів затвердив механізм здешевлення іпотечних кредитів, розпочавши реалізацію однієї із президентських соціальних ініціатив – програму “Доступне житло”. Хоч постанова вже проголосована урядовцями, але ще може змінитися, позаяк уточнюватиметься із НБУ та іншими зацікавленими сторонами.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлового господарства Анатолій Близнюк у коментарі “DT.UA” розповів, як виглядатиме процес отримання таких кредитів. За його словами, уже цього року держава забезпечить житлом близько 30 тисяч осіб. Плани амбітні і це стає зрозуміло, якщо порівняти із темпами просування черг на отримання житла – за один рік лише 11 тисяч потребуючих “поліпшення житлових умов” отримають квартири.

ДО ТЕМИ

Як свідчить соціологічне дослідження, проведене у березні Центром “Соціальний моніторинг” та Українським інститутом соціальних досліджень імені О.Яременка, лише 16% українців впевнені, що програму “доступне житло” втілять. 

Натомість, 77% притримуються іншої думки, а 7% вагається. Найбільше переконаних, що програму запустять, є у центральній 18% та північній (24%) частині України. В Києві таких третина. При цьому, про яку б із соціальних ініціатив президента не йшлося, найбільше надій і впевненості щодо неї має старше покоління. 

Поміж тим, примітно, що президент наполіг, аби процесом отримання “доступного житла” керувала влада на місцях. Для цього регіонам передадуть частину повноважень і функцій, як-от вибір об’єктів будівництва та контроль за процесом.

За словами Близнюка, кредит надаватимуть на 15 років під 16% річних. Передбачається, що громадяни платитимуть лише 3%, оскільки інші 13%, принаймні, впродовж 10 років компенсовуватиме держава. 

Перший внесок позичальника визначатимуть внутрішніми правилами банків, але він не зможе перевищувати 25% від суми кредиту. Нормативна площа – 40 кв. метрів на одну людину або на сім’ю з двох осіб, плюс 18 кв. метрів додатково на кожного наступного члена сім’ї. Нормативна вартість 1 кв. метра житла встановлюється для Києва на рівні 7 і менше тис. грн, Київській області – до 5 тис. грн, а в інших населених пунктах – до 4 тис. грн. 

При цьому, у період отримання часткової компенсації (покриття тих самих 13%) така квартира повинна бути основним місцем проживання позичальника. Відчужувати або здавати в оренду квартиру впродовж усього часу отримання державної компенсації не дозволять. 

Аби взяти участь у програмі, потрібно звернутися в один із банків, які ще внесуть до відповідного у переліку, і подати “мінімально необхідний набір документів”. Після цього банк розглядатиме можливість видачі кредиту і разом з відповідними підрозділами облдержадміністрацій відпрацьовуватиме можливість отримання громадянином часткової компенсації за таким кредитом. 

Далі людина обиратиме конкретну квартиру у конкретному будинку (відібраному міжвідомчою комісією при Мінрегіоні згідно з пропозиціями місцевих держадміністрацій) і підписує два договори: один на покупку квартири, другий – на виплату компенсації. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4021 / 1.56MB / SQL:{query_count}