Медичні бажання уряду

Ліки українцям планують продавати тільки за рецептом лікаря 

Ліки українцям планують продавати тільки за рецептом лікаря 

Уже невдовзі, як запевняють в уряді, в Україні мають намір ввести європейську практику продажу ліків – лише за рецептом. При цьому від 2012 року імпорт та виробництво медикаментів вітчизняними виробниками мають стати об’єктом пильної уваги Державної інспекції з якості лікарських засобів. Але найбільш привабливою є обіцянка урядовців зменшити ціни на медпрепарати від 20% до двох разів.

“Ще в березні Міністерство охорони здоров’я створило робочу групу для реалізації пілотного проекту референтних цін на ліки від найпоширенішої у нас гіпертонічної хвороби”, – повідомив учора прем’єр-міністр Микола Азаров, зазначивши, що уряд уже розглянув напрацювання міністерства і “зробив ретельний аналіз ситуації”. Вочевидь, саме цей аналіз дав змогу прем’єру виснувати, що зменшення вартості ліків – мета цілком досяжна.

За даними ж, озвученими під час учорашнього засідання уряду, щороку українці витрачають більш як 20 мільярдів гривень на купівлю ліків. “Дві третини цієї чималої суми витрачається даремно на профанацію лікування через те, що люди часто покладаються на самолікування. Не дивно, що до 70% хворих скаржаться на те, що ліки не діють”, – заявив глава уряду. 

Відтак у Кабміні вирішили, що краще буде, якщо ліки продаватимуть тільки за рецептом. Сьогодні ж 85% лікарських засобів купують без призначення лікаря, а за порадами знайомих та надивившись реклами. Запровадження ж продажу “лише за рецептом”, сподіваються в уряді, ще й дозволить зробити приваб­ливішими для покупців віт­чизняні медикаменти. “Великі фармацевтичні компанії оплутали наші лікарні та поліклініки “мережевим маркетингом”. Пацієнтам часто на­в’язують дорогі імпортні препарати, у яких насправді є дешеві вітчизняні аналоги, або ж такі, без яких цілком можна обійтись”, – обурюється Азаров, зазначаючи, що лікарі, виписуючи рецепти, будуть змушені акцентувати увагу саме на українських ліках. 

За даними прем’єр-мі­ністра, із 500 компаній, які нині працюють на фармакологічному ринку, лише чотири-п’ять є великими підприємствами, що забезпечують 70% потреби, а решта – посередники. “Кожен ланцюжок додає до вартості ліків, і йде втрата контролю за якістю. Потрібно наводити лад, і це наше завдання на наступному етапі роботи з медичною галуззю”, – додав прем’єр.

Вартість останніх унаслідок “введення європейських методів контролю за цінами” та нарощування власного виробництва обов’язково має зменшитись. За словами очільника уряду, серед соціальних ініціатив президента важливе місце займає доступність та якість лікування населення, задля якого й запроваджують “практику часткової компенсації вартості ліків, в першу чергу соціальних, а також введення референтних, тобто обґрунтованих справедливих цін на медикаменти”, – зазначив глава уряду. 

Наразі ж, окрім задобрення обіцянками, нічого не озвучують, зокрема й того, коли саме слід очікувати обіцяного здешевлення. А те, що воля урядовців нерідко втрачає потенцію, помітно й по тому, що минулорічні ініціативи – передусім відкриття державної мережі аптек, в яких ціни на найнеобхідніші медикаменти були б однаково низькими – сьогодні ніхто не згадує. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3975 / 1.56MB / SQL:{query_count}