Українські новини: телеграф

Як вибори, то відразу недоторканість

Голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов закликав народних депутатів найближчим часом повернутися до розгляду законопроекту про скасування депутатської недоторканості. “Ми пропонуємо на цьому або на наступному тижні розглянути даний документ”, – заявив він. У свою чергу, глава парламенту Володимир Литвин зазначив, що до цього законопроекту є кілька зауважень Конституційного суду, тому, відповідно до регламенту ВР, необхідно внести новий законопроект, де будуть виключені моменти, яким КСУ дав негативну оцінку. На це Єфремов відповів, що фракція готова у найкоротші терміни доопрацювати цей законопроект і внести його у парламент.

Лозінському скоротили термін

Апеляційний суд Києва пом’якшив вирок колишньому депутату Верховної Ради Віктору Лозінському, засудженому Дніпровським районним судом Києва до 15 років позбавлення волі за вбивство жителя Кіровоградської області Валерія Олійника. Про це УКРІНФОРМу повідомила прес-секретар Генерального прокурора Маргарита Велькова. Посилаючись на державного обвинувача Валентина Донченка, вона зазначила, що термін ув’язнення було зменшено на рік, тобто до 14 років. Таке рішення було прийняте за апеляційною скаргою захисту Лозінського. Наразі держобвинувачення вирішує, чи оскаржувати це рішення суду.

Залізниця тестує нові поїзди

На українських залізничних магістралях продовжується випробування нових швидкісних поїздів виробництва “Hyundai Rotem” та “Skoda”. Як повідомили у Міністерстві інфраструктури України, тестування проходять на ділянках Харків – Полтава, Харків – Свинківка та Бориспіль – Барищівка, на яких є можливість розвивати швидкість до 180 км/год.

БЮТ за відставку Пшонки

Фракція Блок Юлії Тимошенко–Батьківщина у ВРУ починає збір підписів депутатів за звільнення генерального прокурора Віктора Пшонки та його першого заступника Рената Кузьміна. “Ми починаємо збирати підписи. Їх потрібно 150 для початку процедури відставки генерального прокурора і його звіту у Верховній Раді”, – заявив на засіданні погоджувальної ради голова фракції Андрій Кожем’якін. У БЮТ вважають, що заява ГПУ про можливу причетність колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко до низки вбивств свідчить про репресії проти опозиції. На думку членів фракції, Пшонка і Кузьмін повинні піти у відставку, оскільки перетворили Генпрокуратуру в орган, який переслідує політичних опонентів влади.

Гуцули проти ГЕС

На Прикарпатті громада сіл Шибене і Зелене проголосували проти будівнитва міні-ГЕС. Відбулася позачергова відкрита сесія, на якій депутати Зеленської сільської ради Верховинського району проголосували про відміну надання земельної ділянки в оренду на 49 років в с. Шибене для будівництва ГЕС та дозвіл на виготовлення проектних документацій. “Гуцули в черговий раз доказали, що можна спасти свій край і в єдності сила. Інвестори з своїми інженерами вирішили після Шибеного не представляти свій проект у с. Зелене. Ми розуміємо, що вони через деякий час будуть далі форсувати свій проект, тому потрібно вимагати від влади мораторій на будівництво ГЕС”, – повідомляє активіст руху “Врятувати Черемош” Оксана Сусяк.

“Звички” позбавлять реклами

Президент має намір повністю заборонити рекламу алкогольних, слабоалкогольних та тютюнових виробів. Про це вчора повідомив уповноважений президента з прав дитини Юрій Павленко. “Президент наголошує на необхідності удосконалення законодавства, передусім у частині запровадження повної заборони реклами, включаючи і приховану рекламу, алкогольних, тютюнових і слабоалкогольних напоїв”, цитує його слова Укрінформ. Він пояснив, що під прихованою мається на увазі реклама брендів, які виробляють алкогольні або тютюнові вироби. “Більше того, на нашу думку, неприйнятно, коли торгові марки, під якими випускається алкоголь, є, зокрема, спонсорами спортивних заходів або так чи інакше їх представляють відомі люди”, – додав Павленко. Окрім того, Віктор Янукович звертається до уряду із проханням підвищити штрафи за продаж тютюнових та алкогольних виробів дітям.

Парламент поговорить про в’язнів

У п’ятницю під час години запитань до уряду Верховна Рада заслухає представників уряду, а також запросить зі звітом керівництво Державної пенітенціарної служби України. Про це учора заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин, передають УНН. За словами голови ВР, сьогодні у СІЗО утримують понад 30 тис. осіб. Крім того, спікер відзначив, що деякі судові рішення не виносяться протягом трьох років. Опозиція ж наполягала, аби із 10-ї до 11-ї години п’ятничного засідання міністр фінансів прояснив ситуацію із виплатами заощаджень Ощадбанку.

Габаритний конфіскат

Прокуратура Київської області вирішила конфіскувати літак – за порушення митних правил. Про це повідомляють УНН, посилаючись на прес-службу Київської прокуратури. Літак цивільної авіації “Falkon 20-E5”, вартістю близько 28 млн грн, просто не змогли вчасно вивезти за межі митної території України, хоч і зобов’язалися зробити це. 

РНБО додали персоналу

Через рік після скорочення штату апарату РНБО до 90 осіб Янукович знову збільшив його до 180. Про це йдеться у відповідному указі президента. Нагадаємо, рік тому, 5 квітня 2011 року, Янукович скоротив апарат РНБО із 210 до 90 осіб. У лютому секретарем РНБО призначили Андрія Клюєва, а у березні ще одним указом президент розширив функції РадБезу, передавши до його відання Національний антикорупційний комітет.

Небезпечна хімія поряд

Кожен четвертий українець мешкає у зоні можливого хімічного зараження. На більшості українських підприємств хімічної промисловості працює обладнання, якому понад 25 років, тому ризик екологічного лиха зберігається завжди. Про це в інтерв’ю DT.UA розповів міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога. “У країні функціонує трохи більше тисячі об’єктів, на яких використовують або зберігають 275 тис. тонн небезпечних хімічних речовин. Кожен четвертий українець мешкає у зоні можливого хімічного зараження. Дякувати Богові, торік і до сьогодні в Україні не сталося жодної надзвичайної ситуації з небезпечною “хімією”, – розповів міністр. Також, за словам Балоги, велику проблему також становлять промислові відходи. “З усієї хімічної сировини, яка переробляється, готовою продукцією стає десь 40%. Решта йде у відвали і фактично не утилізується. Наше довкілля занепадає – до екологів не ходи!” – заявив глава МНС.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4665 / 1.6MB / SQL:{query_count}