Фактично нове село збудувала на пустирі родина Суслових. Тут – церква, дендропарк, сімейний дитячий будинок, що має назву “Центр розвитку дитини”. Меценати згадують, як їм перешкоджали відроджувати українське село. І тепер новостворена партія “Україна – Вперед!”, заступником голови якої є народний депутат Євген Суслов, на прикладі розбудованого села Буки Сквирського району, що під Києвом, показує, як можна розбудувати і відродити усю Україну.
ДОВІДКА Буки – село Сквирського району Київської області. Населення села – 800 осіб. У центрі зведено храмовий комплекс Святого Євгенія Великомученика, зведений на честь сина господаря Євгена Суслова, який свого часу був наймолодшим мером Європи, займаючи посаду міського голови Сквири. До агропромислової корпорації його батька Івана Суслова – “Сквира” – входять п’ять колгоспів, чотири заводи, районні “Сільгосптехніка” і “Сільгоспхімія”, ринки, магазини. На 14-и тисячах гектарів землі працюють 1,5 тисячі людей. |
Коли в 1993 році родина Суслових починала розбудову Буків, насамперед, довелося вивезти 600 “КАМАЗів” сміття. Місцевому населенню довелося доводити, що ніхто не має наміру зробити їм погано і долати їхні аргументи “ви хочете в наших дітей вкрасти сонце”. Однак зараз дендропарк у селі Буки, на створення якого Євгена Суслова надихнула уманська “Софіївка”, вражає уяву своєю красою і засвідчує, яку колосальну роботу провели його засновники. А головним символом парку стала жаба, її жартома Євген Суслов та його соратниця Наталія Королевська називають гербом української політики. Лідери руху “Україна – Вперед!” переконані: для того, щоб змінити ситуацію в державі просто необхідно повністю змінити склад української політики.
– Для нас важливо зробити не тільки гарний фасад, ми хочемо зробити і гарний фундамент, – підкреслює Наталія Королевська. – Проблема нашої країни в тому, що нами керують люди з минулого. Нинішнє покоління політиків просто конвертує країну у свою власну кишеню. Найстрашніше, що влада переконала людей у тому, що в Україні неможливо побороти корупцію. Однак це можливо, і в цьому зізнаються і колишні чиновники. Для мене яскравий приклад – Грузія: люди змогли кардинально змінити ситуацію, подолавши корупцію. Зараз щодо Буків тривають судові процеси: намагаються відібрати землю, розформувати дитячий будинок. Звичайно, зароблені гроші родині Суслових легше було б вкласти в банк, однак вони не звикли здаватися і дбати лише про себе.
– У мого батька було десять братів і сестер, тато сьомим народився. Оскільки ще й ініціали складають слово СІМ – Суслов Іван Миколайович – ця цифра є своєрідним символом родини. Її ви можете помітити і в дендропарку, і біля церкви, – ділиться сокровенним сімейним Євген Суслов. – Батько завжди хотів більшу родину, однак не склалося. І тому він разом із моєю матір’ю всиновив двадцять троє дітей, щоб дати їм сім’ю, виховання, освіту, майбутнє. Це було досить складно, адже навіть у такій благородній справі, як усиновлення, існує дуже потужна корупційна схема в нашій країні, однак і це нашій родині вдалося подолати. Мої брати й сестри – з усієї України. Так склалося через те, що, виявляється, у нас і на усиновленні роблять великий бізнес. Однак чим більше нашу родину утискають, тим більше виникає бажання творити.
Тепер Євген Суслов має багато братів та сестер, четверо з яких – уже студенти. Євген жартує, що у нього є не тільки про кого дбати, а з ким і в кіно сходити, адже навчаються вони у київських вузах. Таким чином, усиновлені діти не тільки мають родинний будинок із усіма зручностями – своїм басейном, футбольним полем, теплом і затишком – їх ніхто не викине на вулицю по досягненні повноліття, вони отримають освіту, а також початковий капітал, адже на кожну дитину відкрито персональний рахунок, де накопичується певна сума. Ідеєю такого сімейного дитячого будинку було залучення уваги суспільства до усиновлення. Суслови хотіли довести, що кожну українську дитину-сироту можна зробити щасливою.
– Ми сподіваємось, що люди в нашій країні вибирають серцем, а тому побачать, що ми не відгороджуємось парканом, а показуємо власним прикладом, як на пустирі ми збудували нове село, так само можна збудувати нову країну, – зазначив Євген Суслов.
Тепер Євген Суслов бере активну участь у розробці програми “Нова економіка – нова країна”.
– Якість політики не зміниться від того, що влада попередня зміниться на владу нинішню, бо люди все одно лишаються сам на сам зі своїми проблемами. Люди припинили вірити в те, що ситуацію можна змінити на краще, – говорить Наталія Королевська. – Ми не маємо ілюзії, що буде легко, однак ми готові іти, боротися, стукати у двері в надії на те, що їх відчинять. Починаючи із Вінниці, ми проїдемо по всій країні із планом “Нова економіка – нова країна”, який уже перебуває на завершальній стадії розробки. Нас радує те, що з кожним днем кількість наших соратників збільшується. У нашій країні не звикли до нових політиків, і минула влада, яка називає себе опозицією, намагається знищити нас із самого початку. Політична монополія, де одні й ті ж люди міняються місцями – то вони влада, то вони опозиція – вкоренилась у нашій країні. Ми розуміли, що зіштовхнемося зі спротивом, однак ми хотіли завоювати довіру людей. Кожні три дні ми читаємо про себе в інтернеті безглузді речі, буцімто ми – політичний спецпроект влади, однак це просто смішно!
КОМЕНТАРІ | |
Наталія Королевська,лідер політичної партії "Україна - Вперед!": | Євген Суслов, перший заступник голови партії "Україна - Вперед!": |
- Наша політична сила братиме участь у парламентських виборах, вона відкрита до діалогу, об'єднання та посилення команди. Я очолю список від нашої партії та поведу свою політичну силу на парламентські вибори. Упевнена, що ми переможемо! Я вірю, що нова сила, яка перебуватиме у діалозі з громадянськими лідерами, сила, здатна розробити програму розвитку нової економіки та представити її на обговорення людям - обов'язково отримає перемогу. У нинішньої влади одне бажання - не допустити в політику нових лідерів, не допустити до своєї годівниці людей, здатних змінити ситуацію в країні. І сьогодні весь чинний політикум буде боротися з новими лідерами - з тими людьми, які беруть на себе відповідальність. Тому моє завдання - привести в парламент нових людей, які заручилися довірою та підтримкою суспільства, здатних брати відповідальність за свої дії та країну в цілому. | - Якщо ми роздамо нову сучасну техніку політикам старої генерації, чи зробимо їх цим більш сучасними? Чи змінимо їх тип мислення, щоб вони почали будувати сучасну державу? Впевнений - ні. Оскільки головне питання полягає у новому типі мислення, який є у молодих людей. Нам потрібно зрозуміти, що "цифрове" покоління змінює покоління "пепсі", бо "цифрове" відрізняється тим, що молоді люди готові не дивуватися, а самі дивувати світ. Крім того, покоління з досвідом не має бажання кардинально змінювати країну, а молоде - має і волю до цього, й бажання, й розум. Уже цього року відбудуться парламентські вибори, які для всіх нас стануть переломним етапом. Мислення нинішньої влади ми вже не змінимо, але є шанс для України, коли молоде "цифрове" покоління, об'єднавшись, почне будувати нову сучасну країну. До нового парламенту повинні прийти ті депутати, які, відпрацювавши відповідний термін, зможуть із гордістю відзвітувати перед народом, що вони зробили для людей й для розвитку нашої країни в цілому. Я вірю, що вже скоро у нас політика не буде будуватися на скандалах, корупції, на відвертій брехні. Саме молоді люди стануть новою політичною елітою, яка розбудує нову Україну. |