Електоральна розгубленість

Серед українців збільшується непевність щодо виборчих настроїв

Серед українців збільшується непевність щодо виборчих настроїв

Із п’яти українців лише троє знають, за кого голосуватимуть на парламентських виборах, один досі вагається, а ще один просто проігнорує елекцію. Уявити картину виборів до ВРУ, які б відбувалися наступної неділі, дозволяє дослідження соціологів “Рейтингу”. 

Іти й голосувати сьогодні готові 75% українців (з яких “однозначно готові” – 42%). При цьому кількість тих, які не вирішили, що ж робити на виборчій дільниці, знову йде вгору. Сьогодні 18% українців не можуть визначитися, за кого голосувати. Від останніх місяців 2011-го і досі їх кількість залишалася стабільною – 13-14%. Тепер же – триває збільшення вагань.

ДО ТЕМИ

В Україні не залишилося регіонів, у яких більшість населення довіряла б президентові. Про це DT.UA повідомив гендиректор КМІСу Володимир Паніотто. За його словами, навіть у південних і східних областях кількість людей, які довіряють Януковичу, менша від чисельності тих, хто йому не довіряє. На одного українця, який довіряє президенту, припадають троє із протилежними настроями: 21,9% супроти 65,9%. Опозиціонерам тут радіти теж нема чого: їм не довіряють удвічі більше громадян, аніж довіряють. 

Як зазначають у “Рейтингу”, рівень мобілізації виборців, порівняно з попереднім місяцем, суттєво не змінився: найбільш мобілізованими є виборці західних та північних областей, найменш – сходу та півдня країни. При цьому, наприклад, у західних регіонах кількість тих, які мають намір узяти участь у виборах, є на третину більшою, аніж чисельність донбасівців, які підуть на вибори. Якщо ж дивитися на мобілізацію крізь партійні вподобання, то тут найбільш електорально свідомими є прихильники “Батьківщини”, “Свободи”, комуністів та ПР.

До речі, Партія регіонів, обігнавши “Батьківщину”, знову стала силою із найбільшою підтримкою – за останній місяць “біло-сині” заручилися додатковими 3,1% (далося взнаки оволодіння “Сильною Україною”?), а “білосерцеві” всього лиш 1,3% нових прихильників. Якби ж вибори відбувалися наступної неділі, то головна партія влади взяла б 21,3%; “Батьківщина” – 20,9%; “Фронт змін” – 9,9%; КПУ – 7,4%, УДАР – 7,2%, “Свобода” – 4,3%. Тобто, згідно з дослідженням “Рейтингу”, виборчий бар’єр долають п’ять партій. Утім, якщо ценз проходження до парламенту понизять до трьох відсотків, як це було у попередньому варіанті закону (а зміни чинного закону цілком можливі), то шанс на кілька мандатів отримає ще й “Громадянська позиція”, яка сьогодні може сподіватися на 2,7%.

Від початку року висхідну динаміку підтримки показують лише кілька партій. Наприклад, за три місяці “Батьківщина” здобула всього 0,6% нових прихильників, Партія регіонів – 1,9%. Найстрімкіше симпатиків здобуває УДАР – від 5%, які були у партії Кличка в кінці 2011-го, до 7,2%, які є сьогодні. А от для “Фронту змін”, “Свободи” та комуністів ситуація значно гірша – вони свої голоси втрачають.

Дослідження “Рейтингу” проводилося 15 – 26 березня. За цей час опитано 2000 осіб у всіх областях України. Для значень, близьких до 50%, похибка не перевищує 2,2%, для значень, наближених до 5%, – похибка є не більшою 1%. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4354 / 1.56MB / SQL:{query_count}