Бензин із буряків
Вітчизняні аграрії можуть забезпечити майже половину внутрішньої потреби держави у світлих нафтопродуктах. Про це заявив глава Мінагрополітики Микола Присяжнюк, повідомляє “Урядовий портал”. “Ми фактично на 100% залежимо від імпортних світлих нафтопродуктів, щорічно закуповуючи їх на більше як 11 млн тонн. Водночас наша аграрна галузь може дати 5 млн тонн світлих нафтопродуктів”, – наголосив урядовець. За словами міністра, на біопаливо можна переробляти надлишок виробництва цукрових буряків, який виник у зв’язку з обмеженням експорту українського цукру на ринок Митного союзу. Також Присяжнюк повідомив, що між Україною і США буде підписаний меморандум, який передбачатиме законодавчу, технічну допомогу та фінансові інвестиції з розвиток біопалива.
Уряд візьметься за ліки
В Україні ліки утричі дорожчі, ніж у європейських країнах. Про це на своїй сторінці у Facebook написав прем’єр-міністр Микола Азаров. За словами глави уряду, він, перебуваючи з робочим візитом у Варшаві, дав своїм помічникам доручення зайти в аптеку та порівняти ціни деяких видів ліків. “Отож, хочу навести конкретні приклади. Торгова назва ліків “Коронал-10” коштує у Польщі 24 грн за упаковку, в Україні – 52 грн, “Тенокс” – вартість упаковки в Польщі 56 грн, в Україні – 141 грн. Виявилося, що ціна ліків у польських аптеках приблизно в три рази нижча, ніж у нас. Це при тому, що в Польщі існує податок на додану вартість на ввезення ліків”, – повідомив Микола Янович. У зв’язку з цим прем’єр планує якнайшвидше “навести порядок у сфері медпрепаратів”. Нагадаємо, 7 березня президент Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів підготувати механізм введення референтних цін на ліки.
ЄС відновить фінансування?
У квітні ЄС може поновити фінансову підтримку України. Про це повідомив директор політичного департаменту МЗС України Василь Філіпчук, передає Укрінформ. “Йдеться про розблокування програми із прямої бюджетної підтримки з боку Єврокомісії, на що у 2012 році передбачено 167 млн євро. Найпізніше упродовж квітня за усіма цими питаннями необхідно поставити крапку”, – наголосив Філіпчук. Він уточнив, що цей аспект співпраці України і ЄС передбачає надання з боку Єврокомісії фінансової допомоги, яка напряму надходить до державного бюджету, за умови досягнення певних визначених результатів. Філіпчук зауважив, що “ці питання вже “висять” фактично півроку і відкладати їх надалі неприйнятно”.
Музей звуку
Від сьогодні в Одесі запрацює Музей звуку. Про це повідомляє радіо “Ера-fm” із посиланням на департамент інформації та зв’язків з громадськістю Одеської міськради. Музей створили ентузіасти, які зібрали колекцію раритетної техніки та сучасної звукової апаратури, колекцію грамофонних і вінілових дисків. Усього в музеї налічується кілька тисяч експонатів. Під час відвідин музею одесити і гості міста зможуть прослухати ексклюзивні записи та звукові листи на пластинках, вінілових стрічках і дроті, а також ознайомитися з історією створення та розвитку звукозаписної і звуковідтворювальної апаратури; історією звуку в кіно, театрі та анімації; історією становлення музикантів, таперів, шансоньє і виконавців Одеси; історією фестивального руху Одеси. Творці музею також очікують, що заклад стане клубом, де будуть збиратися шанувальники музики.