У ніч із 24 на 25 березня українці повинні перевести свій годинник на годину вперед. Таким чином, країна перейде на літній час. Утім нині ще не відомо чи буде Україна в наступному році знову переходити на зимовий час, чи так і залишиться назавжди у літньому часі.
Цього тижня нардепи мали б розглянути урядовий законопроект, відповідно до якого українці будуть крутити стрілки годинника ще два рази – на літній і зимовий час, після чого планується назавжди залишитися на зимовому.
Нагадаємо, що торік 20 вересня депутати ухвалили рішення, згідно з яким було скасовано перехід на зимовий і літній час в Україні. Але 18 жовтня це рішення скасували, і українці перевели стрілки своїх годинників на годину назад, таким чином, перейшовши на зимовий час, в якому Україні живе нині.
30 січня 2012-го за результатами наради під головуванням глави уряду міністр НС Віктор Балога повідомив, що законопроект про обчислення часу на території України ґрунтуватиметься на позиції Кабміну – цьогоріч перейти на зимовий час і залишити Україну в другому часовому поясі.
На нараді урядовці вислухали рекомендації вчених щодо зміни обчислення часу в Україні. Доповідав голова Держкомісії єдиного часу та еталонних частот, директор головної астрономічної обсерваторії НАН України Ярослав Яцків.
“Доповідачі рекомендували: враховуючи, що Україна прийматиме Євро-2012, для зручності іноземців, цьогоріч перейти на літній час. Після чого, восени, країна переведе стрілки на годину назад і за цим обчисленням часу житиме і далі. Ця позиція вчених та глави уряду про встановлення в Україні другого часового поясу і ляже в основу законопроекту, що буде підготовлений та переданий на голосування до ВРУ”, – каже Віктор Балога. Метеорологи та медики підтримують ініціативу встановлення в Україні другого часового поясу.