Завдяки великій кількості їжі орлани і беркути зі Скандинавії, Фінляндії, Швейцарії облюбували собі чорнобильську зону відчуження для зимування.
Павло Пінчук, науковий співробітник лабораторії орнітології Науково-практичного центру з біоресурсів Національної академії наук Білорусі каже, що хижих птахів приваблює 30-кілометрова зона, зокрема у її білоруській частині, оскільки це практично дикі місця, де їм нічого не загрожує, а також тут легко прохарчуватися, оскільки є багато об'єктів для полювання.
Вчені вважають, що орлани і беркути уже визначили для себе маршрути міграції, яких дотримуються кожного року.
Після чорнобильської катастрофи у 1986 році землі на цій території вивели з господарського користування, населення евакуювали. Місцевості, які звільнила людина, стали своєрідним заповідником для тварин. Зараз тут живе велике поголів'я коней Пржевальського, є багато кабанів, лосів і косуль, з'явилися навіть рисі. У водоймах чимало великої риби, пише Newsru.
Попри постійні розмови про поліпшення екологічної ситуації в зоні відчуження, в Білорусі не сприймають пропозицій деяких туристичних фірм про організацію екстремальних турів чорнобильською зоною. Натомість, в Україні цей бізнес процвітає. Чорнобиль у нашій країні став зоною екстремального туризму. Також в зоні процвітає браконьєрство, зокрема й за участю високопосадовців.