Звіряча напасть

В Україні різко збільшилася популяція вовків, а на Івано-Франківщині невідома тварина знищує кролів 

В Україні різко збільшилася популяція вовків, а на Івано-Франківщині невідома тварина знищує кролів 

Якщо наприкінці 1970-х на території України було не більше як 300 вовків, то нині їх бігає лісами майже три тисячі. Про це розповів головний спеціаліст управління мисливського господарства Держагентства лісових ресурсів України Микола Мироненко. 

“Якщо, наприклад, у Криму вовків узагалі не було останні 80 років, то зараз вони перейшли Перекоп і часто трапляються у кримських горах. Хочу наголосити, що цій тварині не загрожує вимирання, навпаки, зростання поголів’я вовків треба стримувати і якомога радикальніше”, – упевнений Микола Мироненко. За його даними, хижаки завдають значної шкоди селянам та фермерським господарствам, які розводять домашню худобу. “До нас часто звертаються фермери, які розводять овець, що пасуться у Криму. Вони скаржаться, що працюють задарма, адже вдень і вночі немає можливості охороняти овечі стада. А вовк – це хижак, який часто вбиває більше, ніж може реально з’їсти”, – зазначив Мироненко. Також експерт додав, що сказ, який передається від вовків (так званий сильватичний сказ) є найбільш небезпечним. Адже, нападаючи, вовк намагається задушити жертву, й укус, як правило, припадає в область голови та шиї.

ДОВІДКА

Чупакабра (від ісп. chupar – “смоктати” і cabra – “коза”) – фантастична тварина, якій приписують убивства кіз, кролів та іншої домашньої живності через знекровлення. Достовірних відомостей про існування чупакабри немає, проте ЗМІ періодично поширюють свідчення людей, які нібито бачили загадкову тварину. Перші згадки про чупакабру з’явилися в Пуерто-Рико у 1975 році, коли на одній із ферм за одну ніч загадковим чином загинули всі кози, в тілах яких не залишилося ні грама крові. Пізніше чутки про вампіра поширилися у США і Мексиці, а потім і в Європі. Вважається, що чупакабра полює вночі й нападає на свійських тварин: кіз, овець, курей, собак, кролів, свиней. 

Джерело: wikipedia.org 

Тим часом на Івано-Франківщині інша напасть – уже майже місяць якась загадкова тварина тероризує села в Галицькому районі. Лік убитих кроликів іде на десятки, передає ТСН. Що це не собака, селяни не сумніваються. Тварина приходить глибокої ночі, витягає кролів із кліток, прокушує їм шиї та висмоктує кров. Невідома тварина не бігає, а скаче на задніх лапах, наче кенгуру, стверджують селяни. Показують фотографії зі слідами на снігу – по 20 сантиметрів завдовжки. А відстань між слідами може сягати 1,5-2 метри. При цьому передня лапка дуже маленька. 

Цікаво, що у більшості господарств, де побувала чупакабра, вона залишає одного живого кролика. У клітках на вулиці кроликів уже не тримають, а міцно замикають у стайнях. Як боротися з нічним гостем, люди не знають. 

Нагадаємо, що 2009 року таємнича чупакабра тримала в страху майже всю Західну Україну. А в червні 2010-го загадкову тварину бачили в Корсунь-Шевченківському районі на Черкащині. Звір розгинав товсті ґрати на клітках, душив і висмоктував кров з курей і кроликів. 

Кандидат біологічних наук Олександр Пономаренко упевнений, що всі чупакабри України – це єнотовидні собаки або лисиці, в яких майже відсутній хутряний покрив. За словами науковця, тварини лисіють через екологічні особливості різних регіонів та всілякі хвороби. “Я можу пояснити появу таких незвичайних тварин тим, що в Україні ведеться неправильний менеджмент лісових угідь, у нас надлишок лисиць. За радянських часів проводився відстріл лисиць, а зараз мисливцям стріляти лисиць невигідно, оскільки їхнє хутро не цінується, а виконувати плани не завжди хочеться. Оскільки в нас багато лисиць і популяція не має природної або антропогенної регуляції, з’являється велика кількість слабких особин, які схильні до хвороб. Тому ми стикаємося з явищем лисиць-чупакабр”, – зазначив Олександр Пономаренко.

За іншою версією, деякі українські чупакабри є цуценятами вовків та собак – такі тварини можуть мати “лисячу” голову та забарвлення вовка. Серед причин поширення таких тварин останніми роками вказують на збільшення чисельності вовків та здичавілих собак у Чорнобильській зоні. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4634 / 1.57MB / SQL:{query_count}