Половина іграшок – небезпечні
Більше половини іграшок в Україні небезпечні для дітей. Про це учора заявив заступник начальника управління ринкового нагляду Держспоживінспекції України Микола Дмитрієв. У другій половині 2011 року Держспоживінспекція перевірила сто тисяч іграшок. “55% перевірених іграшок не відповідало вимогам нормативних документів, були небезпечними для дітей, їх було заборонено до продажу. 98% неякісних іграшок були імпортного виробництва. У 90% випадків – це іграшки китайського виробництва, які реалізуються і дрібними підприємцями, і великими торговими мережами”, – розповів Дмитрієв. Експерт пояснив, що найбільш небезпечні м’які гумові іграшки типу качечок для купання дітей: такого типу іграшки містять дуже небезпечні для дитячого організму канцерогенні речовини. “Натуральна ґума – дуже дорогий матеріал, тому для здешевлення виробництва і розм’якшення пластику додають канцерогенні речовини”, – сказав М. Дмитрієв.
Симпатії росіян
Кількість росіян, які ставляться до України “дуже добре”, у січні 2012 р. в порівнянні з листопадом 2011 р. зменшилася на 2% і становила 8%. Кількість же тих, хто “в основному добре” ставиться до українців, залишилася колишньою – 58%. Про це свідчать дані опитування, проведеного російським “Левада-центром”. Водночас, кількість тих, хто “в основному погано” ставиться до України, збільшилася з 18% в листопаді до 22% у січні, а відповідь “дуже погано” як і раніше дають 3% опитаних. Найбільш “шановною” країною для росіян виявилася Білорусь, до якої добре ставлять понад 70%. Найнижчий відсоток лояльності в РФ до Грузії: 36% росіян ставляться до неї добре, а 48% – погано. На думку респондентів, Росії, передусім, потрібно орієнтуватися в своїй зовнішній політиці на відносини з країнами СНД (50%), ЄС (48%), Індією і Китаєм (34%) і США (18%). Опитування проведено серед 1600 повнолітніх осіб за репрезентативною всеросійською вибіркою. Статистична погрішність не перевищує 3,4%.
Подбають за храми Київської Русі
Україна, Росія та Білорусь займуться збереженням храмів Київської Русі. Про це повідомив директор Департаменту культурної спадщини та культурних цiнностей Мiнiстерства культури України Андрiй Вiнграновський. За його словами, це має бути дуже цікавий проект і вже через три-чотири місяці відомство зможе представити його широкому загалу, повідомляє радіо “Ера-fm”.
Визначились із санкціями
Парламент затвердив порядок введення санкцій проти недружніх держав. Учора ВР закріпила за собою право на введення повного або часткового ембарго проти недружніх країн, а також на позбавлення їх спеціального пільгового режиму. За ухвалення відповідного законопроекту проголосували 270 депутатів. при мінімально необхідних 226. Окрім того Рада розмежувала повноваження із застосування зовнішньоекономічних заходів у відповідь на дискримінацію з боку інших держав і економічних об’єднань. Зокрема, парламент надав Кабінету міністрів право на застосування режиму ліцензування, а собі – право на введення повного або часткового ембарго, а також на позбавлення режиму найбільшого сприяння або спеціального пільгового режиму.