Україна потребує стратегії, спрямованої на збереження можливостей надійного і конкурентоспроможного транзитера газу. Про це учора на брифінгу в Брюсселі повідомили представники Єврокомісії.
“Україна потребує невідкладного опрацювання довгострокової стратегії, щоб залишатися надійним та конкурентоспроможним транзитером газу”, – йдеться у заяві Єврокомісії. У документі також вказано, що впродовж наступних років у ЄС очікують зростання потреб в імпортуванні природного газу. “Тому, безперечно, українська газотранспортна система залишатиметься важливою для ЄС, а також для усього Європейського континенту”, – наголошує Єврокомісія.
Унікальне географічне положення України та можливості, що виявляються не лише у транзиті газу, але й у його збереженні у сховищах та видобуванні, є чинниками, що дозволяють країні пропонувати гнучкі можливості на своєму маршруті транспортування газу”, – переконані в ЄС.
Поміж тим у сусідній Росії запевняють, що як тільки запустять усі заплановані газотранспортні проекти, українська ГТС залишиться порожньою. “Пiсля реалiзацiї всiх запланованих “Газпромом” газотранспортних проектiв: “Пiвденний потік” з максимальною продуктивнiстю, “Пiвнiчний потік” з додатковими новими нитками, враховуючи вже наявнi у компанiї транспортнi потужностi в Бiлорусi та в Чорному морi, транзитне значення України для експорту росiйського газу дорiвнюватиме нулю”, – цитує слова офіційного представника “Газпрому” Сергія Купріянова “Українська правда”.
В уряді ж запевняють, що навіть після цього Україна знайде застосування вітчизняній ГТС. “У вас є можливість використовувати нашу у минулому спільну газотранспортну систему. Але якщо ви хочете 20 млрд євро направити невідомо куди, то будь ласка, Бог вам у поміч. Україна знайде вихід з цієї ситуації. Не потрібно за це переживати”, – заявив учора прем’єр Микола Азаров.