Пастка для кораблів

Через льодохід на Дунаї склалася напружена ситуація

Через льодохід на Дунаї склалася напружена ситуація

Різке потепління спричинило несподіване танення криги на основній європейській річковій артерії – Дунаї. Як повідомив сербський телеканал “Studio B”, у неділю в районі Белграда крижини пошкодили кілька причалів, чотири баржі та 110 маломірних човнів і катерів.

За даними місцевих мас-медіа, дивом вдалося уникнути масштабних руйнувань – зірвані кригою з якорів баржі примудрилися без екіпажів благополучно пройти між опорами Панчевського мосту – єдиного белградського мосту через Дунай, на якому завжди багато автомобілів. Також відомо, що через льодохід потонув один плавучий ресторан, в якому, на щастя, людей не було.

На українській ділянці Дунаю також неспокійно. Як розповіли виданню “Сегодня” в керівництві Ізмаїльського порту, до гирла Дунаю вирушив буксир криголамного класу “Норд”, який повинен забезпечити прохід суден в Ізмаїл і назад. Не виключено, що йому на допомогу прибудуть й інші кораблі Українського дунайського пароплавства. 

ДО ТЕМИ

Потепління вилазить боком не лише льодоходом. У вівторок на автошляху Н-09 Мукачеве – Рогатин – Івано-Франківськ – Львів у результаті потепління в горах Закарпатської області на дорожнє полотно зійшла снігова лавина об’ємом близько 60 кубічних метрів, інформує ЗІК. Буквально через кілька годин на цій самій дорозі, але в іншому місці зійшла ще одна лавина, цього разу об’ємом близько 200 кубічних метрів. Завдяки оперативному втручанню дорожніх служб в обидвох випадках рух вдалося швидко відновити. В результаті інцидентів ніхто не постраждав. Тим часом лавина стала причиною трагедії в королівській сім’ї Нідерландів. Принц Йохан Фрісо під час катання на лижах на гірськолижному курорті Лех на заході Австрії потрапив під лавину. Чоловік перебуває в комі. Про його стан здоров’я відомо лише те, що він залишається стабільно важким і загроза життю поки що не минула.  

“Інакше крига може формуватися в греблі і, як наслідок, з’явиться загроза підтоплення берегів Вилкове і Рені”, – заявив співробітник Ізмаїльського порту. 

Тим часом у Міністерстві з надзвичайних ситуацій України впевнені, що нинішня ситуація – хіба квіточки, ягідки варто чекати десь наприкінці квітня – на початку травня. Як заявив директор Департаменту цивільного захисту МНС Василь Квашук, саме тоді на Дунаї очікується складна ситуація. “Вода в річці підніметься внаслідок активного танення снігів у Європі. Причому стік води зазвичай доходить до Ізмаїла, Рені та селища Вилкове Одеської області”, – наголосив Василь Квашук. Він також зазначив, що гідротехнічні споруди в цьому регіоні експлуатуються вже тривалий термін і далеко не всі об’єкти є в задовільному стані через зношеність. “Шлюзи і дамби вже досить старі. Тому є загроза прориву”, – зазначив директор департаменту цивільного захисту. 

Загроза паводків існує не лише в гирлі Дунаю. Як заявив директор департаменту управління рятувальними силами МНС України Григорій Марченко, цьогоріч повені можуть розпочатися раніше за календарну весну. За його словами, МНС уже готує 40 тисяч людей особового складу МНС, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Держагентства водних ресурсів, Мін­інфраструктури, Мін­енергетики та Мінрегіонбуду. Для боротьби з майбутніми повенями підготовлено 14 одиниць авіаційної техніки. Також нагадаємо, що в минулому числі “Пошта” писала, що Львівський регіональний гідрометеоцентр прогнозує, що повідь – принаймні на теренах нашої області – буде у середньостатистичних межах та не повинна спричинити великих збитків. Щодо районів Львівщини, які можуть потрапити в зону ризику під час можливих паводків, співробітники обласного управління МНС називають райони річок Дністер, Стрий та Західний Буг, які найчастіше розливаються. Натомість загалом в Україні найбільш небезпечними з точки зору повеней вважаються басейни річок Дніпра, Дунаю, Дністра, Десни та Прип’яті.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4247 / 1.57MB / SQL:{query_count}