Консультують фахівці

“Від самого народження дитина спить у батьківському ліжку. Спочатку це було нормально, адже дружина годувала грудьми і, як вона сама казала, їй було набагато легше постійно бути поруч із малюком. Зараз синові вже 2,5 роки, а він й далі спить із нами, тоді як дитяче ліжечко пустує. Скажіть, будь ласка, як привчити дитину спати окремо від батьків, який вік є для цього найоптимальніший?”.
Ігор Партика, м. Львів
 
Звенислава Качур, лікар-психотерапевт:
– Якихось рекомендацій як привчити дитину спати окремо дати важко, тут знадобляться швидше виховні моменти. Татусів частіше обтяжує це питання, навіть із огляду на те, що вони не можуть бути в парі зі своєю дружиною. Матусі швидше насолоджуються тим, що вони потрібні дитині, а перейматися можуть тоді, коли дитина починає відрізнятися в поведінці від інших дітей та ставити багато запитань.
Оптимально, якщо дитина у власному ліжечку спатиме від самого народження. Якщо процес затягнувся і дитина звикла спати разом із батьками, це стресова ситуація для всієї родини, адже батьки відчуватимуть провину через заборону, а у дитини виникатимуть істерики. Потрібно набратися терпіння і пам’ятати, що все це заради самої дитини.
У конкретному випадку, можна спробувати знайти компромісні рішення, наприклад, поставити дитяче ліжко поблизу до батьківського, а вночі почати перекладати дитину. Якщо починаючи від року, дитина робить перші кроки самостійності, в яких домінує “я сама”, тоді ближче до двох років йде фаза “повернення до мами”. Батькам все одно доведеться через усе пройти, варто лише набратися терпіння.
 

З якого віку вже варто садити маля?

“Моїй донечці Анні-Марії нещодавно виповнилося п’ять місяців. Маля настільки рухливе, що вже й сама не проти сісти. Проте, її ми ще не садимо, оскільки з чоловіком дуже переживаємо, щоб їй це якось не нашкодило. Скажіть, будь ласка, у скільки місяців найкраще садити дівчинку?”
Леся Ганс, м. Львів
 
Ірина Даценко, дитячий хірург:
– Якщо дитина здорова, не має жодних проблем, не спостерігається в невропатолога, то ми радимо садити її у півроку. Незалежно від того, дівчинка це, чи хлопчик.
З медичного боку дуже не рекомендовано садити дитину у новомодні пристосування – так звані “кенгурушки” або будь-які інші розрекламовані речі, що можна використовувати мало не від народження. Якщо батьки все ж їх використовують, дитину потрібно дуже пильнувати – у жодному разі не притискати малечу до себе, або тривалий час не заглядати до неї.
 

Чому син вночі кашляє?

“Мій півторарічний син довший час не перестає кашляти. Причому, робить він це не постійно – здебільшого вночі і зранку, удень – рідко. Кашель здебільшого сухий. Підкажіть, будь ласка, щоб це могло означати?”.
Уляна Кулик, м. Львів
 
Віра Капрусь, заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства 4-ї міської клінічної лікарні:
– Постійний, особливо нічний кашель може мати кілька причин і не всі з них пов’язані із респіраторними захворюваннями. Якщо дитина кашляє лише вдома, особливо вночі, причиною може стати гіперчутливість до якихось алергенів – у подушці, ковдрі, в іншому місці або до засобів, якими перуть речі. Як варіант, не варто відкидати таке захворювання як коклюш, наявність глистів або бронхіальна астма.
У будь-якому випадку конкретні рекомендації можна робити лише після огляду малюка педіатром. Він зможе обстежити, визначити причину кашлю і при потребі скерує до потрібного спеціаліста. Батьки повинні не забувати, що лікувати варто не кашель, як симптом, а вчасно з’ясувати і ліквідувати його причину.
 

Як позбутися ефекту наелектризованого волосся?

“Від того, що постійно ношу верхній одяг, волосся перестає бути слухняним, швидко тьмяніє, а знімаючи головний убір взагалі не знаю, як його правильно вкласти. Волосся сильно електризується, виникає враження, що воно зараз поб’є струмом. Підкажіть, будь ласка, чи можна якось уникнути ефекту наелектризованого волосся, що для цього потрібно?”
Уляна Матвій, м. Дрогобич
 
Марта Коломойцева, перукар-стиліст:
– Через нестійку температуру повітря, кілька шарів одягу, в тому числі шапки, шарфи і светри, куртки порушується обмін повітря. У результаті це призводить до наелектризованості волосся. У зимовий період часу і з першим потеплінням цього практично не уникнути.
Щоб зменшити наелектризованість, обов’язково використовуйте засоби для свого типу волосся. Уникнути проблеми допоможуть також спреї і лаки. Виходячи з дому, підлакуйте пасма волосся і лише тоді одягайте шапку. Коли ви її знімете, волосся буде слухнянішим і не електризуватиметься. Після кожного миття волосся використовуйте бальзами, а раз на тиждень робіть зволожуючі маски. Якщо ви таку ще не придбали у магазині, зробіть маску самостійно: візьміть 1 ст. л. оливкової олії, 1 ст. л. коньяку та 1 жовток, змішайте та натріть голову на кілька хвилин. Така маска підживить ваше волосся та стимулює його зріст. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4911 / 1.59MB / SQL:{query_count}