Консультують фахівці

Як змінити перелік предметів на ЗНО?

“Моя донька навчається в 11 класі і вже зареєструвалася на зовнішнє незалежне оцінювання. На сімейній нараді ми вирішили спробувати свої сили у кількох вишах. Проте нещодавно дізналися, що в деякі з них потрібно подавати результати тестування з інших предметів, а не з тих, на які вона зареєструвалася. Чи можна змінити перелік предметів, із яких потрібно складати ЗНО?”
Інна Галушкевич, м. Червоноград
 
Ольга Янушевич, заступник директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти:
– Це не поодинокий випадок, коли абітурієнти вирішують змінювати перелік предметів, з яких потрібно писати ЗНО. Та й буває так, що в документах зроблена помилка. У такому випадку потрібно заново пройти реєстрацію та надіслати до регіонального центру реєстраційні документи й отриманий сертифікат 2012 року. Самі ж зміни можна вносити лише до п’ятого березня (дата подання визначається за поштовим штемпелем).
 
 

Наскільки реально повернути частину плати за навчання у виші?

“Цього року моя дитина вступила у Львівський національний університет ім. І.Франка на платне навчання. Нещодавно на роботі говорили про податковий кредит і про те, що я можу повернути якусь частину плати за навчання у виші. Скажіть, будь ласка, що таке податковий кредит на навчання і як його отримати?”
Антон Лісовський, м. Дрогобич
 
Тарас Радзівіл,фінансовий консультант:
– Відповідно до закону України, всі студенти (за деякими винятками), які вчаться на платній формі навчання у виші, мають право на повернення частини сплаченої суми. Тобто держава повертає частину із суми, вказаної у квитанції. Максимальна сума, яка може бути отримана від держави, становить 15% , а сума розраховується за певною формулою. Щоб її розрахувати, потрібно:
1. Сума, сплачена за навчання;
2. Сума нарахованої заробітної плати особі, яка оплачувала навчання (із довідки про доходи);
3. Сума стягнених податків (із довідки про доходи).
Після цього потрібно зробити три дії, тобто від суми нарахованої заробітної плати відняти суму плати за навчання. Отримане число помножити на величину податку з доходу, тобто на 15%. Тепер від суми податків, отриманих з нарахованої заробітної плати, віднімаємо отримане число. Оце і буде та частина коштів, яку вам можуть повернути.
Щоб отримати їх, потрібно звернутися до державної податкової інспекції до 1 травня 2012 року. При собі слід мати такі документи: 
1. Довідка про отриманий у 2011 році дохід у вигляді заробітної плати та утриманий податок з доходів фізичних осіб, видана роботодавцем.
2. Заяву із зазначенням банківського рахунка ощадної книжки.
3. Копія паспорта.
4. Копії довідки про індивідуальний ідентифікаційний номер (дитини та того з батьків, хто подає декларацію).
5. Копію договору з навчальним закладом.
6. Копії квитанцій про сплату за навчання за рік.
7. Копію свідоцтва про народження та паспорта дитини (студента).
8. Довідку з навчального закладу про кількість місяців навчання дитини.
На податковий кредит не мають права громадяни, які одержують доходи, відмінні від заробітної плати. До таких осіб належать, зокрема, військовослужбовці, співробітники органів внутрішніх справ, суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні особи.
 
 
 
 

Чи треба повертати “Дитячі“ гроші державі?

“У вересні 2008 року у мене народився син. Я отримувала допомогу при народженні дитини. На початку січня цього року я подала документи на допомогу матері-одиначки і з’ясувалося, що виникла переплата у розмірі 3 тисячі гривень, через те, що я вийшла на роботу у грудні 2009 р.
на повний робочий день. Що мені зараз робити, чи потрібно повернути гроші?”
Ольга Гупало, м. Новояворівськ
 
Оксана Яковець, заступник начальника управління праці соціального захисту населення ЛОДА:
– Звичайно, прикра ситуація, але такі вимоги законодавства. Допомога для догляду за дитиною для матерів, які працюють, призначається на підставі наказу установи, організації, підприємства про надання відпустки для здійснення догляду. Оскільки заявниця перервала відпустку для догляду за дитиною і вийшла на роботу на умовах повного робочого дня, вона втратила право на її одержання. Більше того, заявниця повинна була добровільно повідомити управління соціального захисту, в якому призначалась допомога, про зміну обставин у призначенні цього виду допомоги. Тоді б уникнула переплат. Найімовірніше, гроші доведеться повертати.
 

Чи можна самовільно прибудувати балкон?

“Ми живемо на першому поверсі багатоповерхівки. У двокімнатній квартирі проживає п’ятеро осіб, двоє з яких діти. Балкона в нас немає, тому дуже проблематично розвішувати випрані речі – дитячі пелюшки, білизну тощо. Чоловік висловив думку, що балкон можна було б прибудувати, як це повсюдно роблять мешканці перших поверхів. Скажіть, будь ласка, чи маємо ми на це право. Якщо так – які документи для цього потрібно зібрати?”
Ірина Кваска, м. Львів
 
Руслан Кандибор, голова Франківської районної адміністрації м. Львова:
– Територія під житловим будинком належить усім мешканцям цього будинку. За законом, мешканці не мають права добудовувати балкони. По суті, це будуть самобуди. Найефективніше прибудинковою територією можуть користуватися мешканці Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), адже перед створенням об’єднання вони оформляють право власності на земельну ділянку. Тоді споруджувати балкони можна за рішенням загальних зборів членів ОСББ та з дозволу відповідних органів місцевого самоврядування на підставі проектної документації. Щоб прибудувати балкон, крім дозволу управління архітектури Львівської міської ради, потрібно мати погодження сусідів – не менше як 10% голосів. Усі прибудовані балкони повинні бути “висячими” або поставлені на стовпці.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4343 / 1.6MB / SQL:{query_count}