Консультують фахівці

Чому маля вночі скрегоче зубами?

“Нещодавно стала помічати, що трирічний Тарисик щоночі скрегоче зубами. Колись менше, колись більше, але розумію, що проблема все ж існує. Підкажіть, будь ласка, до якого лікаря звернутися, що б це могло означати і як цьому зарадити? Може у дитини глисти, чи все ж причини можуть бути іншими?”.
Анастасія Рак, м. Львів
 
Віра Капрусь, заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства 4-ї міської клінічної лікарні:
– Нічне скреготіння зубами малих і дорослих не завжди може пояснюватися ознакою наявності в організмі глистів. Така поширена серед населення думка є хибною. Батькам дітей, яких непокоїть нічний скрегіт зубами, потрібно, насамперед, звернутися до педіатра. Після огляду та здачі аналізів лікар зробить висновок і, при потребі, скерує до потрібного спеціаліста. Можливо, доведеться звертатися до дитячого невропатолога, оскільки у дітей, які скрегочуть зубами, спостерігається неврозоподібний стан. Скрегіт зубами ще називають бруксизмом. Це захворювання може спостерігатися і у людей з дефектами будови лицьового скелета, а також з порушенням прикусу і патологією суглобів, які з’єднують нижню щелепу зі скроневою кісткою.
 

Чим загрожує водіям тривале кермування?

“Після восьмигодинної їзди за кермом маршрутного таксі додому повертаюся, ніби виліз із шахти – болить шия, поперек, очі, голова, а ще ноги від нерівномірного навантаження на стопи, коли натискаю на педалі. До лікаря не йду, намагався робити якісь вправи сам, але це мало допомагає. Скажіть, будь ласка, до кого мені слід звернутися, щоб якось зарадити ситуації?”.
Денис Бойчук, м. Стрий 
 
Антоніна Чучман, завідувач неврологічним відділенням 2-ї міської поліклініки Львова:
– З даною проблемою слід звертатися до невропатологів. Через тривале сидіння в одному положенні, нестачу ходьби, вихлопні гази, протяги, кондиціонери, стреси на дорозі, водії часто звертаються із болями в попереку, килами міжхребцевих дисків, остеохондрозом, неврологічними проблемами, попереко-крижовим радикулітом, хворобами опорно-рухового апарату.
На стадії нешвидкої ремісії пацієнтам призначаємо масаж, фізлікування, при потребі скеровуємо у Винниківську обласну лікарню відновлювального лікування. На стадії ж загострення потрібен лікарняний листок. Хочу наголосити, що протизапальні, нестероїдні, судинні препарати, які виписують лікарі, чи навіть вітамінна терапія на водіїв можуть впливати по-різному – в одних розсіювати увагу, затуманювати зір, в інших – сповільнювати дихання. У результаті це може призвести до летальних випадків на дорогах.
 
 

Як вибрати взуття для дитини?

“Моїй донечці 11 місяців. Вона дуже рухлива і жвава, тому не всидить ані хвилини на одному місці. Потроху пробує ходити самотужки. Тому мені дуже важливо дізнатися, яким мусить бути перше взуття дитини. Підкажіть, на що варто звертати увагу при виборі взуття, щоб не розвинулася плоскостопість?”.
Тетяна Шеремета, м. Львів
 
Ірина Даценко, дитячий хірург:
– Коли дитина починає ходити, батьки люблять пускати її босоніж. Цього не можна робити, якщо підлога застелена покриттям з високим ворсом, що подразнює стопу дитини.Також не бажано цього робити, Також не бажано цього робити, якщо поверхня гладка – лінолеум, паркет чи ковролін – адже дитина може послизнутися і впасти." має бути "Коли дитина починає ходити, батьки люблять пускати її босоніж. Це можна робити, лише якщо підлога застелена покриттям з високим ворсом, що подразнює стопу дитини. Якщо ж поверхня гладка – лінолеум, паркет чи ковролін – робити цього не варто. Крім цього, не варто дитині купувати м’якого взуття, взуття з плоскою внутрішньою поверхнею, на зовсім рівній підошві, бо це веде до деформації стопи.  Плоскостопість буває трьох видів, і найчастіше вона є спадковою. Якщо в сім’ї хтось має цю проблему, діти можуть її успадкувати. Буває також травматична та неврологічна плоскостопість, але це трапляється рідше. Раніше вважали, що стопа в дітей розвивається до трьох років, тепер же медики схиляють до думки, що це відбувається до шести років. Водночас хочу наголосити, що організм постійно росте, розвивається, і навіть до 18 років стопа ще не до кінця є сформованою. Для профілактики плоскостопості – щойно дитина почне ходити – варто дати їй тверде взуття: жорстка підошва, твердий зап’яток і обов’язково – супінатор, на внутрішній поверхні взуття має бути підйомчик. Якщо його нема, потрібно придбати спеціальні вкладки-устилки. На вул. Личаківській, 65 є ортопедичний салон, де можна придбати спеціальні вкладки та дитяче взуття як для профілактики, так і для лікування плоскостопості.
 

Як вберегти шкіру обличчя та рук взимку?

“Щороку у зимовий період стан шкіри обличчя та рук гіршає, вони стають надмірно сухі. Що я тільки не робила в домашніх умовах – ніщо не допомагає. Підкажіть, як цьому зарадити, чим можна підживити шкіру рук та обличчя?”.
Уляна Кміть, м. Львів
 
Ірина Шаркань, лікар-дерматокосметолог:
– Відновити подразнену шкіру рук і обличчя в домашніх умовах допоможе жирний домашній сир, сироватка, що мають молочно-кислі бактерії, які відновлюватимуть флору шкіри. Легко підігріту оливкову олію можна змішати з перемеленою вівсянкою, далі  настояти на молоці та нанести на шкіру. Це дає живлення і створює захисну плівку
Маска для сухої шкіри:
І. 2-3 ст. ложки підігрітої олії змішати з дрібно змеленою вівсянкою, нанести на шкіру та масажувати круговими рухами 2-3 хв., змити теплою водою.
ІІ. Змішати жовток одного сирого яйця, чайну ложку меду, чайну ложку білого кисломолочного сиру.
Для жирної шкіри:
Півпачки звичайних дріжджів, один жовток, декілька крапель соку лимону, йогурт або кефір. У маски для жирної шкіри обов’язково додавайте будь-які кисломолочні продукти: кефір, ряжанку, сметану. 
Доглядати слід і за губами: теплу рослинну олію змішати з медом та нанес­ти на губи або періодично змащувати губи оліями – оливковою, абрикосовою чи персиковою або будь-якою іншою кісточковою. Маски потрібно тримати на обличчі біля 15 хвилин, а робити їх з періодичністю один раз на 7-10 днів. 
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4526 / 1.6MB / SQL:{query_count}