Готельний ризик Євро-2012

Експерти попереджають: неконтрольоване зростання цін у львівських готелях призведе до того, що туристи відмовляться у них жити 

Експерти попереджають: неконтрольоване зростання цін у львівських готелях призведе до того, що туристи відмовляться у них жити 

У містах, які прийматимуть Євро-2012, ціни на готельні номери вже зросли, за різними оцінками – від 5 до 10 разів! Як наслідок – іноземці активно обдзвонюють малі готелі України (яких, до речі, у великому дефіциті у нашій країні), гостели і звичайних людей, прагнучи орендувати на кілька днів помешкання. 

Експерти ж не виключають, що  через завищені ціни у готелях замість обіцяного туристичного буму Україна отримає “чартерне” відвідування футболу іноземцями. Тобто, вболівальники приїжджатимуть в Україну за схемою аеропорт – стадіон – аеропорт… 

Підвищувати ціни – ризиковано!

На думку Ростислава Слав’юка, завідувача кафедри банківської справи Університету банківської справи НБУ, неконтрольоване зростання цін у львівських готелях призведе до того, що туристи відмовляться жити у них. “Наприклад, в Англії, у зв’язку з Олімпіадою, ціни в деяких готелях зросли трохи більше, ніж у два рази. Як наслідок – туристи відмовляються жити в готелях за підвищеними цінами. А якщо у Львові ціни зростуть у п’ять і більше разів, то туристи, звичайно, не зупинятимуться у готелях, тим більше, що вони знають, які тут умови”, – сказав “Пошті” професор  Ростислав Слав’юк. 

 “Зараз номер у дорогому готелі в центрі Львова коштує 2300-2500 грн за добу. Якщо ж ціна за номер зросте до 3000 тис. грн за добу, це ще адекватно. Такі готелі мають відповідні апартаменти, й люди, які там житимуть, – багаті європейці, для них це не дуже дорого. Але якщо взяти інший готель, де доба проживання сьогодні коштує 200 грн (у Європі на такі готелі “зірки” не вішають) і підняти ціну до 1тис. грн, для такого готелю – це “небесна” ціна. Наприклад, у Польщі (Любліні) за 1 тис. грн люди живуть у готелях, де є шикарні умови. Деякі львівські готелі перебувають у такому стані, що кияни, які приїжджають сюди, вважають їх забігайлівками, які погано пахнуть, а що вже говорити про шведів та німців. Це взагалі не до порівняння!” – переконаний співрозмовник.

Професор вважає, що у Львові піднімати ціни удвічі дуже ризиковано, бо завищена ціна не відповідає якості обслуговування. “Якщо говорити про  готелі, які не є відремонтовані, то мені здається, що в них взагалі соромно піднімати ціни. Наприклад, одна кімната в готелі має менше 

9 кв. м. і доба проживання у ній коштує 100 доларів. Для Європи це виглядає смішно. В нас чомусь цього не розуміють”, – зазначає Ростислав Слав’юк.

Про угоди з готелями 

Олег Засадний, директор департаменту Євро-2012 Львівської міської ради, сказав “Пошті”, що така практика повторюється кожного разу, тобто перед усіма чемпіонатами: чи то мова про чемпіонат світу, чи чемпіонат Європи, – власники засобів розміщення (готелів, гостелів, апартаментів) підвищують ціни. 

“Нагадаю, коли у 2010-му був чемпіонат світу в ПАР, уболівальників приїхало на багато менше, ніж країна могла прийняти. Це було зумовлено якраз завищеними цінами на проживання. Тому звертаємося до власників готелів з проханням ставити помірковані ціни під час Євро-2012”, – сказав “Пошті” Олег Засадний. 

За його словами, Львів завершує підготовку до чемпіонату і зокрема щодо поселення гостей. Так, станом на лютий 2012 р. компанія TUI уклала угоди з 47 готелями Львова, області, а також міст-сателітів (Івано-Франківська, Луцька, Ужгорода та Тернополя) на загальну кількість номерів – 2725, з необхідних – 2545. 

“УЄФА поставило чіткі вимоги щодо кількості номерів різних категорій під час проведення Євро-2012. Для міста, яке приймає матчі групового турніру, цей показник становив 1020 номерів у готелях категорії “п’ять зірок”, 1315 – у готелях категорії “чотири зірки” та 210 – “тризіркових”. Як і інші міста, Львів підписав угоди із сусідніми містами щодо можливості проживання там офіційних делегацій, гостей та учасників чемпіонату. Для Львова такими містами стали Луцьк, Івано-Франківськ, Ужгород, Володимир-Волинський, а також міста-курорти з області: Східниця, Трускавець, Моршин”, – розповів Олег Засадний. 

Станом на 1 лютого 2012 р., Агенція з розміщення УЄФА Євро-2012  підписала угоди з шістьма готелями категорії “п’ять зірок” на 701 номер та з 19 готелями категорії “чотири зірки” на 789 номерів. 

Посадовець вважає, що ще одна альтернативна і вигідна пропозиція для гостей Львова під час Євро-2012 – це оренда квартир. “Приватні апартаменти посіли досить міцну нішу на ринку розміщення гостей  у Львові. У зв’язку із значним збільшенням попиту, їхня кількість постійно зростає. Зараз їх налічується близько 800 об’єктів, 40% яких зосереджені у центральних районах міста. Цей тип розміщення переважно обирають ті, хто відвідує Львів не вперше”, – каже співрозмовник. 

Фанати шоковані цінами на готелі 

Незважаючи на те, що представники влади неодноразово обіцяли зробити усе для того, щоб європейські вболівальники почували себе комфортно в Україні під час Євро-2012, самі вболівальники зіткнулися з неприємностями ще до старту чемпіонату. Вболівальники, які уже придбали квитки на матчі, просто шоковані цінами на апартаменти в українських готелях, повідомляє ТСН. 

Наприклад, Еккхарт Джайдосов планує приїхати до Львова 9 червня на матч Німеччина – Португалія. “Ще не знаю, де житиму у Львові. Я читав в інтернеті, які у вас ціни на готелі, гостели, квартири. На мою думку, ціни на квартири та готелі значно завищені. Я був у Львові і знаю рівень львівських готелів”, – розповів “Пошті” Еккхарт Джайдосов, німецький уболівальник. 

За його словами, він готовий жити в Польщі і приїжджати до Львова лише на матчі, хоча не приховує, що із задоволенням хотів би побачити архітектуру міста Лева, але, напевно, не зможе. 

“Знаєте, 100 доларів за добу для готелю у Львові це забагато. У Берліні в деяких готелях ніч теж коштує 100 доларів, але умови не до порівняння. Тобто, ціна на номери в готелях України така, як і в Європі, але надані послуги дуже відрізняються”, – сказав “Пошті” Еккхарт. 

Також співрозмовник додав, що хотів би побувати на матчах своєї збірної у Харкові, але, дізнавшись ціни, передумав. До слова, як писала “Пошта”, рекордсменом зі зростання вартості готельних послуг став Харків. Станом на 10 червня, є тільки одна пропозиція – апартаменти для  4-х осіб “Downtown Apartments” за ціною 12 600 грн, хоча сьогодні цей номер можна вийняти за 400 грн. Так, експерти радять європейцям не поспішати із бронюванням номерів у готелях на Євро-2012, а замовляти житло за три місяці до початку турніру. 

“Таке невиправдане зростання цін УЄФА повинно зупинити. За нашими прогнозами, ситуація мусить змінитися найближчим часом”, – наголосив Вольфганг Пагль, керівник східноєвропейського відділу туристичного порталу expedia.com.

Нагадаємо, що навести лад у тарифній політиці готелів обіцяв Антимонопольний комітет України.

 

ДО ТЕМИ

Іноземні вболівальники обирають недороге житло

Роман Пономаренко, віце-президент Асоціації малих готелів та апартаментів України, про те, яке житло має найбільший попит на час Євро-2012, його вартість та ймовірні спекуляції  

– Скажіть, будь ласка, напередодні Євро-2012 на що є найбільший попит: на готелі, гостели чи квартири? 

– Іноземні вболівальники обирають недороге житло. Гостелів є мало, а ось квартир набагато більше. Кожен вибирає те, що йому по кишені. Зараз в Україні є близько 95 гостелів. Так, в середньому під час чемпіонату одне місце у багатомісному номері коштуватиме 99 євро, а у двомісному – 124 євро. Зараз викуплено лише 20% місць. Решту – заброньовано. Я не можу сказати чи вистачить місць. Наразі даємо собі раду. Однозначно, виручатимуть квартири. Наприклад, сім’я має трикімнатну квартиру і на Євро-2012 вони готові переселитися в одну кімнату, а дві інші винайняти уболівальникам по 100 євро. Звичайно, що це буде вигідно. 

– У якому з міст вже нині резервують найбільше місць?

– На першому місці Київ, на другому – Львів, на третьому – Харків, потім Донецьк.

– Замовляють організатори поїздок чи вболівальники самі бронюють місця?

– Місця резервують самі вболівальники. Організатори поїздок радше проводять розвідку – що є і де можна жити під час Євро-2012. Приїжджали по два-три представники фанклубів із різних міст. Оглядали не лише готелі і гостели, але й місця, де можна буде розмістити намети. 

– Як зміняться ціни на проживання ближче до чемпіонату? Чи збільшаться вони у десятки разів, як це прогнозують? 

– Ціни в готелях і гостелах уже зросли. Наприклад, сьогодні місце у гостелі коштує 10 євро, таке ж місце на період чемпіонату вартуватиме вже 99 євро. Тобто, подорожчає у 10 разів, але нічого страшного в цьому немає. 

– Отож, ціни зростатимуть безмежно? 

– Звичайно, адже ніхто цього не контролює. Це умови ринку. Якщо люди готові платити, то чому б не продавати, хоч за тисячу євро. 

– Чи можливі спекуляції? Одна людина буде купувати, а потім дорожче перепродуватиме місця у готелях?

– Напевне, і це буде.

– На Вашу думку, чи не набуде це масового характеру?

– Це не стане масовим явищем, бо для того, щоб скупити місця, потрібно мати гроші, багато грошей. Поодинокі факти, звичайно, будуть. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4239 / 1.65MB / SQL:{query_count}