Коли мені говорять: “Це неможливо”, – я подвоюю зусилля

Наталія Королевська, народний депутат України, про економіку держави, опозицію, відповідальність та реформи

Наталія Королевська, народний депутат України, про економіку держави, опозицію, відповідальність та реформи

Народний депутат Наталія Королевська вважає, що Україна володіє величезним економічним потенціалом, який покаже свої реальні можливості, незважаючи на всі зусилля влади знищити Україну. 

На її думку, врятувати країну від стрімкого падіння в економічну прірву зможе тільки нова модель управління економікою, яка ґрунтується на підтримці національного виробника, малого і середнього бізнесу, високому рівні соціальних гарантій.

– Як Ви вважаєте, які основні причини нинішнього складного становища в соціально-економічній сфері країни?

– На моє глибоке переконання, відповідь на це питання лежить на поверхні – нинішня українська влада не відповідає духу часу. Влада не може адекватно і своєчасно відповідати на виклики, які стоять перед Україною. Вони не уявляють, якою має бути Україна майбутнього, і живуть учорашнім днем, не думаючи про наслідки, за принципом “після нас хоч потоп”.

Влада вже завдала величезної шкоди українській економіці своїми діями. Це відчули всі сфери життєдіяльності країни: промисловість, сільське господарство, підприємництво, соціальна сфера. У них на Україну інші плани – розтягнути, розпродати, вичавити з народу всі соки, зробити людей жебраками.

Зараз дуже важливо захистити наше майбутнє, захистити перспективи нашої країни, звільнити енергію людей і волю до змін. Я вірю в Україну і в наш народ. Необхідно дати людям можливості для розвитку – тоді країна зможе реалізувати свій величезний потенціал. Для цього потрібно прибрати бар’єри, які стримують розвиток України, бар’єри, які розставлялися всі 20 років незалежності.

– Що пропонує суспільству українська опозиція?

– Знаєте, мій тато був шахтарем. Він часто водив мене до себе на шахту. У шахтарів дуже цінується поняття товариського плеча, відчуття команди. Бригада, яка спускається в шахту, або виживе, або загине – усі ризикують життям однаково. Вважаю, що сьогодні опозиція повинна показати саме ці якості – відчуття командності у своїх діях, відчуття відповідальності за країну.

Нещодавно було зроблено дуже важливий крок до об’єднання опозиційних сил. Але, на мій погляд, сьогодні опозиція занадто багато уваги приділяє політичним та ідеологічним питанням. Вважаю, що зараз час думати передусім про економіку. Я часто зустрічаюся з людьми і знаю точно:  їх цікавлять інші питання. Не політичні ігри у Верховній Раді та уряді, не балаканина політиків по телевізору, а “своя економіка”: як жити, як забезпечити благополуччя дітям. 

Насамперед потрібно вирішувати нагальні проблеми, зробити так, щоб люди відчули впевненість у завтрашньому дні, відчули, що у кожного є можливості – для самореалізації, поліпшення свого добробуту, стабільності, гідно оплачуваної роботи, для того, щоб дати дітям гарну освіту, отримати якісну медичну допомогу, почати свою справу і домогтися в ній успіху. Тому опозиція повинна спільно розробити й опублікувати план розвитку країни, який забезпечить розвиток економіки та високі соціальні стандарти.

Наша команда працює над таким планом під назвою “модель зростання та зайнятості”. За цим планом буде діяти вже наступний уряд, уряд ХХІ століття – професійний, справедливий, який буде використовувати сучасні економічні ідеї та підходи. 

Я переконана, що ми приведемо у владу людей, здатних втілити його в життя. Ми зможемо це зробити, перемігши на парламентських виборах і створивши парламентську більшість у 300 голосів. Головне, щоб люди розуміли не тільки, за які партії вони голосують, а й що буде, коли ці політики прийдуть до влади, а головне, як будуть втілювати обіцяне в життя.

– Як Ви думаєте, які шанси на об’єднання опозиції, адже найбільш рейтинговий лідер – Юлія Тимошенко – в ув’язненні?

– Упевнена: вся опозиція повинна об’єднатися навколо ультиматуму до чинної влади – звільнити Юлію Тимошенко, Юрія Луценка, припинити переслідування громадських активістів. Ми повинні перейти від режиму очікування до режиму прямої і реальної дії. І я цього доб’юсь.

– У чому конкретно полягають Ваші економічні пропозиції? Що потрібно зробити, щоб ситуація в країні змінилася? Які кроки здійснити?

– Я твердо переконана, що нам під силу вже найближчим часом кардинально змінити ситуацію в країні. Ми володіємо колосальним потенціалом у вигляді людського капіталу, інфраструктурних можливостей, найкращої в Європі землі. У нас залишився головний потенціал, який ми жодного разу по-справжньому не використовували за двадцять років – це економічна, громадянська і політична свобода.

Для того, щоб наша країна стала такою, якою ми мріємо її бачити, потрібно звільнити енергію і можливості людей, на повну потужність використовувати наш потенціал. Сьогодні повинні прийти політики, які поведуть за собою людей і втілять у життя план розвитку України – Україна ХХІ  століття, гарантоване право на гідне життя.

Головне – ефективна економіка, саме економіка забезпечить добробут і високі соціальні гарантії.

У першу чергу потрібно запустити масштабний антикорупційний проект. Саме корупція не дає розвиватися промисловості, змушує людей йти в тінь, працювати нелегально. Результат – низькі соціальні стандарти. За нашими підрахунками, скоротивши тіньову економіку навіть на 50%, ми автоматично збільшимо розмір заробітної плати на 30-40%, справедливо перерахуємо пенсії. І проект детінізації країни у нас є. Далі жити на пенсію 800-1000 грн і зарплату 1500 грн не можна. Потрібно змінювати ситуацію і брати за це відповідальність.

Крім цього, потрібно повернути людям почуття справедливості. Зокрема, важливо забезпечити незалежність судової системи, на рівні європейських стандартів права. Кожен громадянин повинен знати, що його права захищені так само, як і права чиновників та депутатів. Тоді люди будуть упевнено жити, працювати, вкладати гроші і сили у свою справу, по-справжньому пишатися своєю країною.

Ще одна важлива умова – ми не повинні ризикувати успіхом реформ, доручаючи їх нашій бюрократії. Всі реформи повинні проводитися як спеціальні проекти під безпосереднім дієвим контролем опозиції та громадськості поза корумпованою бюрократичною машиною.

Усе це повинно стати основою формування нової економічної моделі, яка дасть можливість пожвавити національне виробництво, підприємницьку активність, створити нові робочі місця, залучити інвестиції в країну.

– Ви впевнені, що це вийде? Як кажуть, “вертикаль влади” міцна як ніколи...

– Так, я знаю, що знайдеться багато скептиків. Але я також знаю, як це зробити. І я хочу сказати... якщо не зараз, то коли? Якщо не ми, то хто це зробить? Далі відступати нікуди!

Не з чужих розповідей, а зі свого особистого досвіду знаю, що в житті досягти успіху нелегко. Тим паче, якщо держава цьому тільки заважає. Наприклад, ще в школі я поставила собі за мету добитися медалі, і я це зробила, незважаючи на те, що в останньому класі я перейшла в найсильнішу школу міста. А у вісімнадцять років пішла працювати. Коли я зайнялася бізнесом, мало хто сприймав серйозно молоденьку дівчину. 

Та незважаючи на те, що це відбувалося в “шалені” 90-ті, незважаючи на рекет і тотальну корупцію, я змогла побудувати успішні підприємства, які дали роботу десятьом  тисячам людей. Важкі завдання завжди тільки підштовхували мене до того, щоб подвоїти свої зусилля, і я завжди добивалася результату. І сьогодні я так само, як і тоді, упевнена: у нас вийде побудувати успішну Україну. Саме так, приклавши всі свої знання, вміння, об’єднавши зусилля, ми зможемо привести Україну до процвітання, гідного майбутнього і захистити кожного українця. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4079 / 1.62MB / SQL:{query_count}