Консультують фахівці

Як розраховують лікарняні з вагітності та пологів?

“Наприкінці травня у нашій сім’ї народиться дитина. На роботі я офіційно працевлаштована. До того, як мені видадуть лікарняний листок у зв’язку з вагітністю і пологами, хотілося б дізнатися, як розраховують лікарняні гроші”.
Ольга Шпик, м. Львів
 
Іван Баб’як, заступник директора виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності:
– Розрахунок допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами береться за шість календарних місяців. Допомога надається застрахованій особі в розмірі 100% середньої заробітної плати і не залежить від страхового стажу.
Якщо конкретніше, ця допомога розраховується так:
Двп = Зпср * Ккд,
де Двп – сума допомоги з вагітності та пологів;
Зпср – середньоденна заробітна плата за шість або менше відпрацьованих повних місяців, або за фактично відпрацьований час;
Ккд – кількість календарних днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тобто 126 або 140 днів.
 

Чи можна вберегти нігті взимку?

“Яка жінка не хоче мати гарні нігті? Але взимку доглядати за ними дуже важко – не встигнуть вони бодай трішки відрости, як відразу ж ламаються, розшаровуються. Підкажіть, будь ласка, які причини цього і чи потрібно взимку доглядати за нігтями якось особливо”.
Жанна Рибка, м. Львів
 
Оксана Петришин, майстер манікюру львівського салону краси:
– Узимку люди рідко забувають про теплий одяг і взуття, проте про рукавиці пам’ятають не всі. В результаті, від холоду в шкірі рук звужуються судини, і кров не надходить до потрібних зон в достатній кількості. Спочатку шкіра червоніє, потім руйнується захисний шар, від чого руки можуть навіть покритися грубою шкіркою. Проблеми з нігтями (ламкість, крихкість) вам забезпечені, адже кінчики пальців мерзнуть найбільше.
Перший крок на шляху до краси нігтів – здорове харчування. Часто нігті слабкі від браку в організмі протеїнів і кремнію, тому їжте рис, горіхи, яйця, картоплю, сир, молоко, рибу, капусту, квасолю, банани, смородину і петрушку. Якщо ваші нігті часто ламаються, найімовірніше, організму не вистачає вітаміну В12 – їжте більше курячого м’яса, печінки, тунця, яєць, сухофруктів, зелені.
Ось ще кілька порад, як зберегти нігті здоровими: відмовтеся від металевих пилок на користь скляних і керамічних; не підпилюйте вологі нігті, знімайте лак рідиною без ацетону, не носіть лак постійно, давайте нігтям відпочити. Для зміцнення нігтів у холодну пору потрібно додатково живити зону нігтьового ложа, для цього добре застосовувати оливкову олію. У випадку ж будь-якої травми пальців потрібно обов’язково звернутися до лікаря. 
 

Чи можна оформити відпустку для догляду за дитиною на батька?

“Через місяць у нашій сім’ї народиться дитина. Дружина у мене приватний підприємець і є платником єдиного податку. Я офіційно працюю на одній із шахт Червонограда. Після народження немовляти жінка хоче надалі працювати. Скажіть, будь ласка, чи можна оформити відпустку для догляду за дитиною на мене – чоловіка і батька. Чи не відіб’ється це на допомозі на дитину?”
Тарас Кіцера, м. Червоноград
 
Оксана Яковець, заступник начальника управління праці та соціального захисту ЛОДА:
– Декретну відпустку може оформити лише мама, яка виношує і народжує дитину. Їй видають допомогу з вагітності та пологів. А ось відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку можна переоформити на будь-якого іншого працездатного члена родини – батька, бабцю чи дідуся.
У даному випадку, коли жінка-підприємець допомогу хоче переоформити на працездатного батька, в управління соціального захисту свого району вона повинна принести довідку з податкової про те, що продовжує свою підприємницьку діяльність, а чоловік повинен на роботі оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
 

Що потрібно для того, щоб ЛКП відремонтувало під’їзд?

“Я мешкаю в одному з будинків Львова. Будівля стара, відповідно, сходова клітка уже давно вимагає ремонту – половина вікон повибивані, перила виламані, а штукатурка скоро падатиме на голову. Свого часу ми, мешканці, хотіли зробити ремонт у під’їзді  своїми силами, проте дехто був проти, оскільки це виявилося задорого. Скажіть, будь ласка, що потрібно для того, аби під’їзд відремонтувало ЛКП?”.
Катерина Зінь, м. Львів

Руслан Кандибор, голова Франківської районної адміністрації м. Львова:
– У ЛКП кожного району Львова є розроблені графіки ремонту сходових кліток. Мешканцям потрібно прийти в ЛКП свого району і поцікавитися, чи внесений їхній будинок у цей графік. Якщо ні – написати заяву на ім’я директора ЛКП про те, що їхній під’їзд потребує ремонту. Причому не обов’язково збирати підписи усіх мешканців, заяву може написати навіть одна людина. Відповідь повинна надійти упродовж 30 календарних днів. Якщо ж ви досі не дочекалися обіцяного ремонту або вам його зробили неякісно, телефонуйте на гарячу лінію міського голови за телефоном: 297-59-99. 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4750 / 1.59MB / SQL:{query_count}