Українські новини: телеграф

Понад 13 мільйонів юзерів

В Україні нарахували 13,6 млн користувачів інтернету. Про це свідчать дані компанії Gemius. Як повідомляє Watcher, у дослідженні брали участь понад 300 сайтів, а кількість респондентів опитування становила 76 тис. Як з’ясувалося, зростання інтернет-користувачів порівняно з листопадом 2010 року становило 19,3%. За цей час аудиторія збільшилась на 2,6 млн осіб. Дослідження показало, що 51% користувачів становлять чоловіки, 49% – жінки. 33% становлять користувачі 14-24 років, 30% – респонденти віком 25-34 років. Також, відповідно до статистики, більш як 83% опитаних відві­дують інтернет хоча б раз у день, а майже половина (46%) – живуть у великих  містах з населенням понад 500 тисяч осіб. Влада має намір гарантувати всім українцям доступ до інтернету на швидкості не менше ніж 2 Мбіт/сек.

Магазини на колесах

У Києві планується запровадити пересувні торгові точки з продажу продуктів харчування та гарячих напоїв. Про це сказала начальник Головного управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики Київської міськдержадміністрації Людмила Денисюк. “Пропонуємо розробити проект, який працює у цивілізованих країнах світу – запровадити пересувні торгові точки фольклорного вигляду, як це практикується у Відні, у Берліні, які будуть здійснювати продаж продуктів харчування або глінтвейну. Наближається ЄВРО-2012, і ми розуміємо, що туристам треба і пообідати, і отримати інші необхідні послуги”, – зауважила Л.Денисюк.

Своїми силами

Україна може власними силами модернізувати газотранспортну систему, проте, щоб не залучати кошти із соціально важливих програм, пропонує створення міжнародного консорціуму з модернізації української ГТС. Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров, відповідаючи на запитання користувачів соціальної мережі Facebook. “Україна може своїми силами модернізувати нашу ГТС. Але це означає, що ми будемо відволікати від інших завдань великі гроші, наприклад, знімати необхідні кошти з охорони здоров’я, освіти. Погодьтеся, що це не найкраще рішення, – підкреслив прем’єр, додавши: – Тому наша пропозиція – створити міжнародний консорціум, який буде займатися модернізацією нашої системи”. Відповідаючи на запитання щодо продовження нафтопроводу “Одеса – Броди” на Польщу, Азаров сказав: “Ми неодноразово пропонували нашим польським партнерам, проте поки вони не вважають це за доцільне для себе”. 

Топ події – версія Facebook

Користувачі соціальної мережі Facebook обрали відкриття НСК “Олімпійський” та “Арени Львів” найвизначнішими подіями в сфері розвитку інфраструктури країни у 2011 році. Найбільше голосів українців було віддано за пункт “Відкриття НСК “Олімпійський” та “Арени Львів”. На другому місці опинилися інфраструктурні об’єкти авіаційної галузі: нова злітно-посадкова смуга в Донецьку, реконструйований термінал “В” та новий термінал “Д” в Борисполі, новий термінал в Харкові. Відкриття Дарницького мосту в столиці посіло третє місце. До п’ятірки найвизначніших подій, за оцінками українців, також увійшли швидкісні поїзди “Hyundai” та політ “Мрії” над Донецьком. Опитування проводилося на сторінці Мініфраструктури в мережі  Facebook.

Безвізовий режим? Не раніше 2015-го

Для виконання усіх вимог, що стоять перед Україною на шляху до лібералізації візового режиму з Європейським Союзом, необхідно ще мінімум 3-4 роки. Таку думку під час прес-конференції у медіа-холі УНН висловив науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко. Експерт зазначив, що ще на початку запровадження програми з виконання вимог для лібералізації візового режиму, він давав прогноз у 4-5 років. “Я думаю, це ще залишається актуальним. Але вже минуло більше року, а ми ще не завершили виконання першого етапу плану дій із лібералізації візового режиму. Необхідно ще мінімум півроку для його завершення. І ще не менше трьох років для реалізації другого етапу.  Думаю, до 2015 року це питання (лібералізація візового режиму – “Пошта”) не розв’яжеться”, – наголосив Сушко.

Уряд візьметься за проблемні сім’ї

Щороку в країні з’являється десять тисяч сиріт. Про це на днях повідомив міністр соціальної політики Сергій Тігіпко. Він також розповів, що міністерство разом із громадськими організаціями готує стратегію роботи з проблемними сім’ями, яка “дозволить запобігти вилученню дитини з родини та позбавлення батьків їхніх прав”. За словами урядовця, сьогодні в Україні 
96 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також міністр зазначив, що пріоритетним завданням державної політики є перехід від інтернатної системи до сімейних форм виховання дітей-сиріт. “Сьогодні в інтернатах виховується близько 20 тис. дітей. Це діти з втраченими родинними зв’язками. В інтернатах немає індивідуального підходу, немає соціалізації. Ці діти отримуватимуть набагато більше уваги та тепла, якщо зростатимуть у сімейних формах виховання”, – сказав урядовець.

Забрали колеса

Уряд майже вдвічі скоротив кількість легкових автомобілів, якими можуть користуватися центральні та місцеві органи виконавчої влади. Згідно із відповідною постановою, зайві легкові автомобілі мають або перепродати, або перенести на баланс іншій бюджетній установі. Постановою також заборонено органам виконавчої влади орендувати легкові автомобілі понад установлений ліміт. 

Стартує перевірка тарифів

Державна фінансова інспекція України від лютого розпочинає перевірку обґрунтованості підвищення тарифів на послуги ЖКГ. Перевіряти будуть усі комунальні підприємства, які збільшили тарифи на свої послуги у 2011-му і 2012 роках. “Вище керівництво держави стурбоване необґрунтованим і самовільним підвищенням тарифів на комунальні послуги окремими органами місцевого самоврядування та житлово-комунальними підприємствами. Для врегулювання цієї проблеми ми і починаємо перевірки”, – цитує слова голови Держфінінспекції Петра Андреєва прес-служба відомства. Андреєв також повідомив, що під час контрольних заходів буде перевірятися законність використання коштів, сплачених споживачами комунальних послуг. 
“До органів влади надходять скарги громадян на ЖЕКи, які не надають комунальні послуги, навіть коли ці послуги сплачені на 100%. Тобто люди платять за прибирання під’їздів, прибудинкових територій, вивезення сміття, але ці роботи не виконують”, – зазначив він. За підрахунками Держкомстату, впродовж 2011 року населення України сплатило за житлово-комунальні послуги 35,8 млрд грн.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4602 / 1.6MB / SQL:{query_count}