Українська межа бідності
24% українських сімей, у яких обидва члени сім’ї працюють, живуть за межею бідності. Про це повідомив експерт Центру імені Разумкова Павло Розенко. “Уряд говорить про один із найкращих у Європі показників зайнятості населення. Сьогодні рівень безробіття становить приблизно 8,3%, хоча в єврозоні – 10,3-10,5%. Водночас ми можемо сказати, що зайнятість людей не виконує головної соціальної функції – вона не захищає людину від бідності. Сьогодні приблизно 24% сімей, у яких обидва члени сім’ї працюють, перебувають за межею бідності”, – каже експерт. Нагадаємо, рівень життя населення України досі нижчий, ніж у 2008 р.
Бюджетників втішать на 12%
Зарплата бюджетників у 2012-му зросте на 12%. Про це заявив віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко. “Що стосується зростання зарплати в державній частині, то ми запланували, що вона в середньому зросте на 12%”, – сказав віце-прем’єр. Разом із тим він зазначив, що “перший місяць цього року є оптимістичним для уряду і показники надходження до бюджету були більшими, ніж їх прогнозували”. За словами урядовця, якщо в найближчому місяці збережеться така тенденція, то уряд має намір звернутися до парламенту з ініціативою внесення змін до бюджету у частині підвищення заробітної плати в бюджетній сфері та збільшення пенсій.
Втрачаємо людей
“За ці 20 років, за оцінками міжнародних організацій, Україна втратила 12% населення. Це найгірший показник з-поміж постсоціалістичних країн. ... Гірше – лише у Грузії: мінус 20%, але там була війна”, – каже економіст, член ради підприємців, екс-керівник групи радників НБУ Віктор Лисицький. За прогнозами ООН, за такої динаміки, до 2030-го нас буде 39 млн. Раніше в демографічному звіті ООН повідомляли, що в Україні найнижчий у світі природний приріст населення.
Україна запустить супутник
У четвертому кварталі 2013-го планується запустити перший український супутник зв’язку “Либідь”. Про це кореспондент ForUm’у, заявив глава державного космічного агентства Юрій Алексєєв. Супутник вже збирають в Красноярську (Росія). Фінансується проект за канадські кредитні кошти під урядові гарантії України. “Безпосередньо системи зв’язку виготовляє канадська компанія, платформу супутника – російська. На орбіту супутника виноситиме українська ракета-носій “Зеніт”, третій ступінь якої буде виготовлений в Росії”, – каже Юрій Алексєєв. Термін окупності супутника – 7-8 років. Після запуску супутника його комерційним використанням займатиметься державна структура “Укркосмос”, яка укладатиме контракти з усіма, хто захоче отримати послуги зв’язку.
Армія чекає на ракети
У 2017-му українська армія отримає на озброєння ракетний оперативно-тактичний комплекс “Сапсан”. Про це заявив голова Державного космічного агентства України Юрій Алексєєв. “З Міноборони була підписана домовленість про створення оперативно-тактичної ракети “Сапсан”. Цього року розпочнеться фінансування цього проекту. Протягом 3,5-4 років ми вже вийдемо на випробування цього комплексу. У створенні цієї машини буде задіяно близько 70 підприємств, такі як “КРАЗ”, “Південмаш”, – каже він. 99% компонентів цього комплексу українського виробництва.
Фонд не вмовили
МВФ не прийняв рішення про надання Україні чергового траншу кредиту. За словами міністра соціальної політики Сергія Тігіпка, сторони поки не прийшли до остаточного рішення. “Ми домовилися, що продовжимо ці перемовини через тижні 2-3. До цього готуються обидві сторони”, — повідомив Тігіпко. Він зазначив, що основною перешкодою для отримання траншу є вимога МВФ про підняття тарифів на газ для населення, яку повинна була виконати Україна. Втім, як заявив віце-прем’єр, ми не маємо наміру піднімати тарифи, а на перемовинах запропонували МВФ свої пропозиції щодо компенсації відповідних витрат за рахунок держбюджету України.
Недобуди домалюють
До Євро-2012 недобудовані об’єкти закриють зображеннями майбутніх фасадів. Про це повідомив головний архітектор Києва Сергій Целовальник. “Коли ви чекаєте на гостей, ви починаєте генеральне прибирання, але якщо знаєте, що ви не встигнете перенести перегородку, ви за цю справу не візьметеся. Так і в місті. Треба привести місто до ладу. Давно потрібно було закінчити те, що розпочато, а те, що розпочато і не завершено будемо закривати сучасними натяжними фасадами”, – цитує Целовальника “РБК-Україна”.
Щоб не спокушались
Депутатів позбавили права ініціювати розрив міжнародних договорів. Віктор Янукович підписав закон “Про внесення зміни до Регламенту Верховної Ради” (про суб’єктів права законодавчої ініціативи щодо денонсації міжнародних договорів України), повідомляє президентська прес-служба. Закон вносить зміни до частини першої статті 202 регламенту ВР, зокрема, виключає народних депутатів з переліку суб’єктів права внесення законопроектів про денонсацію міжнародного договору України. Попередня редакція цього положення передбачала, що законопроекти про денонсацію таких договорів вносять президент, Кабінет міністрів і народні депутати. Тепер розірвати міжнародний договір можна лише за бажання президента або ж уряду.
У трійці порушників
Україна займає третє місце після Туреччини та Росії за кількістю порушень прав людини серед країн, що знаходяться під юрисдикцією Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це повідомив голова Суду Ніколас Братца, посилаючись на дані останнього звіту ЄСПЛ. Відповідно до опублікованого звіту про правопорушення, Туреччина займає провідне місце за кількістю винесених судом вироків, що стосуються порушень Європейської конвенції про права людини, – 159 за 2011 рік. Друге місце займає Росія, де за 2011 рік було винесено 121 вирок. За нею йдуть Україна (105 вироків), Греція (69), Румунія (58) і Польща (54). Поза тим Ніколас Браца повідомив, що “роль прав людини, дотримання закону і порядку сьогодні відіграє меншу роль в очах світової спільноти у зв’язку з економічною ситуацією”.
Поліетилен заборонять
Щорічно в Україні виробляють 5 млрд поліетиленових пакетів, які у світі воліють замінювати на більш екологічно чисті пакунки. Про це повідомив начальник Управління благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіонрозвитку будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Ігнатенко, передають “УНН”. У самому ж міністерстві пропонують із 1 січня 2013 року заборонити виробництво, використання, ввезення та розповсюдження на території України полімерних пакетів об’ємом менше 20 л та товщиною плівки менше 0,025 мм (окрім тих, що розкладаються).