ДОВІДКА Як уже повідомляла “Пошта”, Міністерство транспорту 16 грудня минулого року підписало контракт із корпорацією “Хюндай” (Республіка Корея) про закупівлю десяти швидкісних електропоїздів у дев’ятивагонній комплектації кожен. Ці поїзди мають вирішити всі транспортні проблеми Україні, пов’язані з перевезенням пасажирів до Євро-2012. Потяги були придбані за рахунок держбюджету і коштів залізниці. Фінансування 85% від загальної вартості 10 електропоїздів (261 мільйон доларів США) буде здійснюватися за рахунок кредитних коштів “Ексімбанку” Республіки Корея. Як розповів віце-прем’єр-міністр, міністр інфраструктури Борис Колєсніков, кредит від “Ексімбанку” наданий під 4,8% річних строком на 10 років. Перші два поїзди виробництва “Hyundai” прибудуть в Україну вже наприкінці лютого 2012 року, чотири – до початку травня. Ці шість електропоїздів з’єднають між собою чотири міста, що прийматимуть Євро-2012. Решта чотири поїзди залізниця отримає після проведення чемпіонату. Перевагою корейських електропоїздів є їхня здатність їздити на ділянках колії з постійним та змінним струмом. Сьогодні ж рух поїздів потребує заміни локомотивів під час переїзду ділянок з різним струмом. |
На Південній залізниці завершилися випробування нового швидкісного міжрегіонального поїзда локомотивної тяги виготовленого на Крюківському вагонобудівному заводі. Поїзд підвищеного комфорту здатен розвивати швидкість до 200 км/год., а конструкційна швидкість – 220 км/год! Однак, наразі на українських коліях потяг зможе розвинути швидкість лише 160 км/год.
Він складається з дев’яти пасажирських вагонів останнього покоління виробництва Крюківського вагонобудівного заводу. У складі поїзда два вагони першого класу (в кожному – 64 місця), два вагони першого класу з салоном для VIP-пасажирів (у кожному – 52 місця плюс 8 місць для VIP-пасажирів), три вагони другого класу (по 94 місця), один вагон другого класу, пристосований для перевезення пасажирів в інвалідних колясках (82 місця та два місця для інвалідів) та один вагон третього класу (112 місць). Загальна кількість місць – 726. У вагонах є обладання, яке дозволяє використовувати безпровідний інтернет Wi-Fi, кожне місце пасажира оснащене розеткою. Всередині та зовні вагони обладнані 24 відеокамерами стеження. Кузов вагонів виготовлений із нержавіючої сталі з гарантійним терміном служби не менше 50 років.
Поки що Крюківському вагонобудівному заводу дозволили виготовити дослідну партію з 10 поїздів по 9 вагонів у кожному. “Якщо Укрзалізниця матиме фінансову можливість, вона, безумовно, придбає ще не один склад”, – запевнив голова міжвідомчої комісії, яка приймала в експлуатацію швидкісний потяг, перший заступник гендиректора “Укрзалізниці” Микола Сергієнко. Перший український експрес буде курсувати між Києвом та Харковом.