Консультують фахівці

Чи зберігаються пільги для багатодітної сім’ї, якщо дитині вже 18?

“У нашій сім’ї підростають троє дітей. Старшій доньці, яка навчається на бюджетній формі навчання денного стаціонару в одному з ВНЗ Львова, наступного місяця виповнюється 18 років. Мене цікавить, чи зберігатимуться пільги щодо 50-відсоткової знижки на оплату житлово-комунальних послуг і надалі, чи сім’я втратить статус багатодітної родини?”
Орест Андрейко, м. Львів

Оксана Яковець, заступник начальника обласного управління праці та соціального захисту:
– Пільги родині й надалі надаватимуть. Сім’ї, в якій старша дитина на момент досягнення 18-річного віку навчається на денній формі у професійно-технічних закладах та ВНЗ І – ІV рівнів акредитації, не втрачають права на 50-відсоткову знижку на оплату не лише комунальних послуг, але й за користування житлом, вартість палива, абонплату за користування телефоном (у межах норм), а також позачергове встановлення квартирних телефонів. Статус багатодітної сім’ї зберігатиметься на увесь час навчання, але тільки до досягнення дитиною 23 років. Єдине, що потрібно буде зробити, – у своє районне відділення соціального захисту принести довідку з навчального закладу про те, що дитина справді навчається на бюджетній формі навчання денного стаціонару. Все це передбачено в Законі України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей”.
 

Ще більші субсидії для тих, хто економить

“Я проживаю разом зі старенькими батьками та опікуюся ними, бо вони є інвалідами ІІ групи. Ще раніше чула, що зі січня мінятиметься система призначення субсидій. Чи матиму я право на отримання субсидії та скільки потрібно буде платити за комунальні послуги?”
Марина Андрушко, м. Винники

Оксана Яковець, заступник начальника обласного управління праці тта соціального захисту:
– Так, зміни з 1 січня 2012 року справді відбулися. Вони стосуються і цієї родини, адже сім’ї, до складу яких входять діти або інваліди І та ІІ груп, і дохід яких на одну особу не досягає величини прожиткового мінімуму сплачуватимуть лише 10% від загальної вартості комунальних послуг. До цієї новації сім’ї сплачували 15% від усієї вартості комунпослуг за умови, якщо дохід на одну особу не перевищував 50% прожиткового мінімуму.
Важливо й те, що той, хто економить, платитиме ще менше. Це стосується послуг, які нараховуються за показниками лічильника (світло, вода, газ). Якщо в сім’ї, яка повторно звертається по субсидію, за попередній період зафіксовані показники лічильника менші за встановлені ліміти, то вона за кожних 10% економії на певній послузі може отримати додатково 2% знижки на неї.
Тобто, якщо сім’я зекономила воду, то платитиме за неї менше, якщо спожила менше газу – то матиме знижку на газ. А якщо використано менше кіловат електроенергії, то меншою буде сплата й за світло. В такий спосіб можна зекономити ще додатково 6% – це максимальна знижка, встановлена нормативними документами. Для прикладу, якщо сім’я з двох осіб із встановлених лімітом 75 кіловатів використовувала в середньому по 62 кіловати, тобто зекономила майже 17%, то вона отримує знижку на електроенергію у 2%. Натомість жодних змін у процедурі отримання субсидії не відбулося.

Нагадаємо, що для призначення субсидії громадянин повинен подати:
– документ, який посвідчує особу (паспорт або інший документ);
– довідки про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (за затвердженими формами); 
– громадяни, які займаються підприємництвом, подають із податкових адміністрацій довідки про дохід за попередні два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії; 
– у районному відділі управління соцзахисту громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.
Для заповнення заяви та декларації потрібні:
– паспорти всіх членів сім’ї;
– ідентифікаційні номери;
– трудові книжки (для пенсіонерів, які не працюють). 
 
 

Які терміни виплати лікарняних через вагітність?


“Півтора місяця тому, на сьомому місяці вагітності, я пішла на заслужений лікарняний. Моїй знайомій ці гроші виплатили через три тижні. Я ж досі чекаю. Зателефонувавши до бухгалтера підприємства, на якому я офіційно працевлаштована, і поцікавившись, коли будуть гроші, у відповідь почула, що “наразі грошей немає, почекайте”. Незабаром мені народжувати, ситуації бувають різні, гроші не завадять. Скажіть, будь ласка, які терміни виплати лікарняних через вагітність та пологи?”
Ірина Марко, м. Городок

Іван Баб’як,  заступник директора виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності:
– Усе залежить від того, коли жінка здала лікарняний листок у бухгалтерію. Якщо відразу ж після виходу на лікарняний, бухгалтер повинен подати заявку у Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Документи для призначення допомоги через тимчасову непрацездатність, вагітність та пологи розглядаються не пізніше десяти днів від дня їх надходження. Затримок із виплатою у фонді не буває, інколи навпаки – гроші можемо перерахувати швидше. Те, що жінці затримують виплату, може залежати від самого бухгалтера – що швидше він подасть заявку, то швидше надійдуть гроші. Допомога при тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах виплачується у найближчий після дня призначення допомоги термін, встановлений для виплати заробітної плати.
 
 

Як зареєструвати шлюб?


“Я зі своїм майбутнім чоловіком вирішили узаконити наші стосунки. І для цього хотіли б дізнатися, що потрібно для того, щоб зареєструвати шлюб, за скільки часу потрібно подати заяву та у скільки обійдеться державна реєстрація?”
Олена Мацяк, м. Львів

Ірина Олива, 
заступник начальника Головного управління юстиції у Львівській області, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану області:
– Для цього молодятам необхідно особисто звернутися у будь-яке відділення рацсу на вибір (незалежно від реєстрації), мати при собі паспорти та сплатити держмито, яке становить 0,85 грн. Згідно з чинним законодавством, шлюб реєструється через місяць від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу. За бажанням молодят, дату реєстрації можна перенести на пізніше, але під час подання заяви обов’язково треба вказати обрану дату. 
Через поважні причини керівник органу рацсу дозволяє реєстрацію шлюбу раніше ніж через місяць. Такими причинами можуть бути вагітність нареченої, наявність спільних дітей або коли в одного з подружжя є захворювання, що загрожує життю. В таких випадках шлюб може бути зареєстрований навіть у день подання заяви. Також за рішенням начальника відділу цей термін може бути скорочений за документального підтвердження поважної причини (тривалого відрядження чи виїзду за кордон, призначення операція тощо). 
Якщо державна реєстрація шлюбу у визначений день не відбулася та наречені не звернулися з проханням її перенести, заява про державну реєстрацію шлюбу втрачає чинність через три місяці від дня її подання.
Яким буде обряд реєстрації, вибирають самі наречені: він може бути скорочений (150 грн) – присутні тільки молодята, повний (250 грн) та виїзний (700 грн – у будні та 1000 грн – у вихідні), коли за бажанням наречених представник рацсу проводить обряд за місцем святкування чи в особливих місцях, наприклад на Високому Замку. Реєстрація шлюбу із супроводом камерного, струнного колективу або з використанням вокального, інструментального супроводу – 350 грн. 
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4405 / 1.63MB / SQL:{query_count}