Урядовий проект реформування вищої освіти не відкликатимуть, однак погодилися підправити. За підсумками обговорення, що відбулося в Кабміні у вівторок разом із представниками студентських організацій та ректорів кількох університетів, проект Закону “Про вищу освіту” вирішили доопрацювати.
Цитуючи французьких просвітників, Азаров дав зрозуміти, що відкликати цей документ ніхто не має наміру – йдеться лише про внесення дрібних правок. “Настає момент, коли краще – ворог хорошого: коли затягування з прийняттям законопроекту буде тільки заважати”, – цитує слова прем’єр-міністра прес-служба уряду. Микола Янович запропонував усім незадоволеним нинішньою редакцією законопроекту надіслати парламенту та уряду власні пропозиції щодо вдосконалення документа.
Окрім того, створено “оперативну групу”, яка й працюватиме над покращенням проекту. Цікаво, що до неї увійшли і представники тих студентських організацій, які нещодавно пікетували ВРУ, але ще цікавіше, що очолив її в. о. ректора НТУ “Київський політехнічний інститут” Михайло Згуровський, звільнення якого із посади ректора торік викликало протести студентів цього вишу.
Після цього міністр освіти пригальмував призначення ректора цього вишу. Те, що саме Згуровський очолить робочу групу, вказує, що в уряді теж не цілковито поділяють ініціативи керівників освітнього відомства. На це, зрештою, вказує і той факт, що самого міністра на обговорення не запросили – аби ректори почувалися вільніше, як пояснював згодом Азаров.
З іншого боку, у ВРУ маємо також і проект Закону “Про вищу освіту” від представника президента у парламенті. Шанси на проходження цього документа теж високі, в будь-якому випадку вищі, аніж у проектів від опозиційних депутатів.
Поки ж основні зусилля сконцентровано саме на доопрацюванні урядового проекту, чим упродовж двох тижнів і займатиметься робоча група. Після цього, як обіцяє прем’єр, відбудеться ще одне обговорення – уже пропозицій групи. За його підсумками до ВР скерують доповнення до проекту Закону “Про вищу освіту”.
Нагадаємо, негативний висновок щодо проекту закону Міносвіти вже дало й науково-експертне управління парламенту, фахівці якого стверджують, що “поданий документ не може бути підтримано у запропонованому вигляді”. Окрім того, цей проект поки не отримав і схвалення парламентського комітету з питань освіти.