Українські новини: телеграф

Обвал цін на овочі 

Навесні борщовий набір значно подешевшає, прогнозує Андрій Ярмак, експерт інвестиційного департаменту FAO. За його словами, перевиробництво овочів привело до зниження цін в три-чотири рази на картоплю і буряк, у п’ять-десять разів на цибулю і капусту. “Вітчизняна овочева продукція, до величезного невдоволення фермерів, четвертий місяць поспіль реалізується під гаслом “все по гривні”, і то, якщо пощастить”, – сказав Андрій Ярмак.  За словами експерта, в квітні-травні на овочевому ринку відбудеться черговий обвал цін.

Прогнозують подорожчання цукру

Такі прогнози роблять трейдери через зменшення запасів цукру, повідомляє Bloomberg. Так, ціни на цукор можуть зрости на 13% уже до кінця року – до 27 центів за фунт.  При цьому аналітики у своїх оцінках врахували результати минулого року, коли було зафіксовано рекордне за останні десять  років зниження цін на 27%. Хвилювання додають перспективи зменшення врожаю в Індії та Бразилії, які забезпечують 38% світових обсягів виробництва цього продукту. Експерти прогнозують, що майбутній врожай цукрової тростини у Бразилії сягне 480-520 млн тонн. В Індії за рік він може скоротитися на 4 млн тонн з можливих 25-26 млн тонн. Однак недобір врожаю у цих країнах може компенсувати Австралія, збільшивши обсяги виробництва цукру на 15% до 
4,5 млн тонн.

Приватизація по-львівськи 

Регіональне відділення Фонду держмайна у Львівській області торік приватизувало 201 об’єкт – 26 державної власності та 175 комунальної власності. Про це вчора, 20 січня, повідомила Наталія Горлач, начальник регіонального відділення Фонду державного майна України у Львівській області. “В Україні минулого року приватизували 173 об’єкти державної власності та 1,203 тис. комунальної. Тож кожен сьомий приватизований об’єкт – львівський”, – зазначила Наталія Горлач. 
За її словами, всього від приватизації об’єктів державної власності у 2011-му надійшло 20,452 млн грн. Серед роздержавлених об’єктів – 12 малих, які приватизували шляхом викупу, 12 – незавершеного будівництва, один з яких викупили разом із земельною ділянкою, по одному об’єкту соціально-побутового призначення та державної частки. Від приватизації об’єктів комунальної власності регіональне відділення ФДМУ у Львівській області отримало 
408 тис. грн.

Компанія “Kodak” збанкрутувала 

На сьогодні загальні обсяги активів компанії “Kodak” становлять 5 млрд доларів, а борги – майже 7 млрд, інформує “Львівська хвиля”. Експерти припускають, що для того, аби розрахуватися із боргами, виробник фототехніки продасть більшість патентів на власні товари конкурентам, включаючи “Canon” та “Nikon”.

Усі аптечні кіоски зникнуть?  

Аптечні кіоски в Україні можуть упродовж року припинити свою діяльність. Усе – через нові правила торгівлі медпрепаратами. З початку року реалізовувати ліки, які відпускаються за рецептом, можна лише в аптечних пунктах, тобто  кіоскам продавати такий вид товару заборонено. Крім того, згідно із новими правилами, кіоск повинен займати площу не менше ніж 20 квадратних метрів, мати комунікації, щоб продавець міг як мінімум руки вимити, і торговий зал не менше ніж вісім квадратних метрів.

Кінець пакетам?

Уже наступного року в Україні можуть заборонити продаж одноразових пакетів. Відповідний законопроект розробили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ. Документ передбачає заборонити виробництво, імпорт і розповсюдження пакетів, об’ємом менше 20 л, товщиною – менше 0,025 мм. Тих, хто продає поліетиленові пакети, будуть карати штрафами до 1700 грн. Зараз проект проходить громадське обговорення, далі голосування у Верховній Раді. Головне завдання закону – мінімізувати відходи.

Ми лідери з міграції

Українців, які емігрували, зараз у світі близько 6,6 млн осіб. Україна прийняла 5 млн осіб. В Україну від емігрантів надходить грошей у 25 разів більше, ніж йде з країни. Україна знаходиться у десятці країн світу – лідерів із міграції. Про це повідомляє Weekly.ua. Згідно з доповіддю Світового банку “Міграція і грошові перекази”, у 2011 році основні країни, до яких іммігрували громадяни України, це – Росія, Польща, США, Казахстан, Ізраїль, Німеччина, Молдова, Італія, Білорусь, Іспанія. До України їхали з Росії, Білорусії, Казахстану, Узбекистану, Молдови, Азербайджану, Грузії, Вір­менії, Таджикистану, Киргизії. За 2010 рік, мігранти переказали в Україну близько 5,3 млрд доларів.

Герман їде до Обами на обід

Радник Президента України Ганна Герман отримала запрошення на Національний Молитовний Сніданок, який щороку проводять члени Конгресу та Президент США. “Для мене це запрошення є великою честю. Я дуже хотіла б поїхати до Вашингтону для участі в Національному Молитовному Сніданку”, – сказала вона УНН. Окрім того, Г. Герман запросили на міжнародний бранч за участю представників американського Конгресу, що відбудеться 3 лютого. Запрошення на цей захід – особлива честь, якої удостоюються щороку найбільш авторитетні політики з 130 країн світу.

Сусіди нас випереджають!

В івано-франківських тролейбусах встановлять системи голосової інформації та озвучення назв зупинок в автоматичному режимі. Про це повідомив директор ДКП “Електроавтотранс” Леонід Яковець. За його словами, спеціальні електронні чип-контролери не лише озвучуватимуть для пасажирів назви зупинок, а й видаватимуть інформацію про роботу машин на лінії, обраховуватимуть їх робочий час та пробіг. Реалізація проекту розпочнеться зі встановлення таких систем на 20-ти тролейбусах, а в перспективі ними обладнають решту рухомого складу, інформує ЗІК. Це дасть змогу не лише підвищити культуру обслуговування пасажирів, а й здійснювати контроль над проходженням машин за маршрутом та роботою рухомого складу на лінії без впливу так званого людського чинника.

Проблема віз

Президент УЄФА Мішель Платіні вважає, що на час Євро-2012 організатори чемпіонату Україна і Польща мають домовитися про спрощення візового режиму між двома країнами для зручності вболівальників. “Проблема з в’їзними візами – це політична проблема. Потрібна угода між Україною і Польщею, щоб не було труднощів для вболівальників. Росіянам необхідна віза для в’їзду в Польщу, але не потрібна, щоб потрапити в Україну, французам – навпаки. Сподіваюся, Україна і Польща домовляться між собою про послаблення в’їзного режиму”, – наводить слова президента УЄФА “Совєтскій спорт”.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4680 / 1.6MB / SQL:{query_count}