Якою буде ціна на хліб?

Хліб дорожчатиме впродовж року, а найбільший стрибок цін традиційно припаде на кінець року

Хліб дорожчатиме впродовж року, а найбільший стрибок цін традиційно припаде на кінець року

Підприємства хлібопекарської галузі можуть підвищити ціни на свою продукцію через зростання складових собівартості з нового року.  Так, у собівартості хліба близько 45-47% припадає на борошно і близько половини – на енергоносії, зарплати, транспорт. Як відзначають представники галузі, з початку року вартість газу підвищилася на 3,8%, а зарплати – на 6,9%, інфомує ЗІК. 

“Є дві статті собівартості, за якими відбулось зростання. Ми підраховували, що в сумі це дає підстави підвищити ціни на 4 – 7 копійок на кілограмі”, – сказав, Олександр Васильченко, генеральний директор асоціації “Укрхлібпром”. Українські чиновники неодноразово казали, що мають намір утримати ціни на хліб у країні на поточному рівні. 

Так, Микола Присяжнюк, міністр агрополітики та продовольства ще раз наголосив, що коливання цін на продзерно і борошно, а отже, і на хліб у цьому році не очікується. Якщо зростуть енергетична і транспортна складові ціни хліба, то “уряд нівелює ці витрати для хлібопекарів”, запевнив міністр. Зі свого боку, представники галузі заявляють, що готові за умови компенсації збільшення собівартості утриматися від підвищення цін: “Ми розуміємо, що рік буде непростим – футбол, потім вибори. Якщо в уряду є установка, що хліб дорожчати не повинен, то повинен бути розроблений компенсаторний механізм. Ми припускаємо, що собівартість буде здешевлюватися за рахунок аграрної складової”, – кажуть представники хлібопекарської галузі. 

КОМЕНТАР

Іван Стефанишин, заступник голови Львівської ОДА:

- У нас з'явилася тенденція, що протягом чотирьох останніх років, у період після нового року і різдвяних свят тема про підвищення ціни на хліб загострюється. Так, підприємства хлібопекарської галузі підвищували ціну на хліб упродовж 2011-го. Особливо ціни підскочили наприкінці минулого року. Підвищення  цін було поступове і незначне. Думаю, що найближчим часом хліб суттєво не подорожчає, адже зерна у нас достатньо. Відомо, що основною складовою собівартості хліба є борошно. Ціна на борошно з Аграрного фонду була дешевша, ніж на ринку. Інше питання, що борошно купують з інших регіонів, через невідомі канали. Щодо ціни на газ, то вона вже підвищена від нового року. Хлібопекарі вже працюють за новими цінами. Є проблема енергоносіїв, зарплат тощо.Зокрема, енергоносії займають не таку питому вагу, щоб ціну на хліб суттєво підвищили. Важливим є питання заробітної платні, про яку говорять вже другий рік поспіль. Тема зарплат, на жаль, залишається невирішеною, але це не означає, що постійно треба тримати всіх у напрузі. Зарплату потрібно підвищувати поступово, але це має відбуватися прозоро і спокійно. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4165 / 1.56MB / SQL:{query_count}