Депутати зацікавилися “сірими” мобілками
У ВРУ зареєстровано законопроект, мета якого – почати війну проти постачальників нелегальних мобільних телефонів, які ввозяться в країну неофіційно або контрабандою. Законопроект ініційований та зареєстрований депутатами Юрієм Мороко (ПР) та Віталієм Коржем (БЮТБ). Так, документ передбачає створення і введення узагальненої бази даних та умов обслуговування терміналу у телекомунікаційних мережах. У випадку, якщо мобільний термінал протягом 90 днів не був зареєстрований в Україні, оператор припиняє обслуговування у телекомунікаційній мережі терміналу. Так само, до обов’язків оператора буде входити перевірка реєстрації телефону. Крім того, згідно з текстом законопроекту, оператори мобільного зв’язку будуть відключати вкрадені або загублені телефони.
ПАРЄ обговорить Україну
26 січня у Страсбурзі відбудуться дебати з питання функціонування демократичних інституцій в Україні. Прес-секретар МЗС України Олександр Дікусаров поінформував, що 23-27 січня у Страсбурзі пройде січнева сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), у роботі якої візьме участь і парламентська делегація України. “26 січня цього року заплановано дебати з питання функціонування демократичних інституцій в Україні, за результатами яких асамблея прийме відповідну резолюцію”, – сказав речник МЗС.
Транспорт під наглядом GPS
До кінця першого кварталу 2012-го весь громадський транспорт Тернополя (тролейбуси та автобуси) обладнають GPS-трекерами. Про це повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал. Зараз близько 30% транспорту обладнані GPS-трекерами. Створена диспетчерська служба, яка тестує систему. “Коли встановили GPS-трекери на тролейбуси, то зменшився їх пробіг за день. У перспективі зробимо систему загальнодоступною. Щоб кожен тернополянин, не мерзнув на зупинці, а зайшов в інтернет, подивився, що потрібний автобус має бути на зупинці через три хвилини одягнув куртку і вийшов на зупинку. Окрім того, буде централізоване оголошення всіх зупинок”, – додав мер Тернополя. Автоматизована система руху дозволить контролюватиме час виїзду на маршрут і закінчення роботи, дотримання водіями графіку руху.
Патріотичний пенсіонер-хуліган
На Волині за заляпування білборду із новорічним привітанням Віктора Януковича затримали літнього хулігана. Про це повідомили у прес-центрі обласної міліції. З’ясувалося, що “художником” виявився 73-річний дідусь із Ковельського району. Він намотав на палицю ганчірку і коричневою фарбою замальовував зображення гаранта. Дідусь пояснив, що до таких дій його спонукало те, що він не може бачити це зображення, а також не вважає В. Януковича президентом України.
Збиткові польоти
Фінська авіакомпанія Finnair із 11 березня припинить рейси до Києва через їх збитковість. Про це йдеться в повідомленні компанії. “Ці маршрути були збитковими вже протягом достатнього тривалого часу навіть при нашій новій привабливій моделі ціноутворення”, – зазначає віце-президент із глобальних продажів Петрі Шааф. Finnair відкрила рейси до Києва з Хельсінкі з 2006-го.
Армію чекає реорганізація
Упродовж наступних п’яти років чисельність української армії зменшиться на 15-20%. Про це заявив міністр оборони Михайло Єжель. Він також наголосив, що після проведення організаційних заходів чисельність ЗСУ становитиме 130 тисяч осіб. За його словами, за рахунок реорганізаційних заходів армія зможе зекономити 717 млн грн за 5 років. “У наступні п’ять років велика увага буде приділятися озброєнню і військовій техніці. Триватиме робота з відновлення справності, продовження ресурсу, глибокої модернізації існуючих зразків і закупівлі нових. Також ми будемо працювати над формуванням нового типу українського офіцера і сержанта”, – зазначив міністр. Єжель запевняє: до 2017 року грошове утримання військових піднімуть удвічі.
Промисловість падає
Уперше після кризи в Україні відбулося падіння промислового виробництва. Це зафіксував Державний комітет статистики. За офіційними розрахунками, спад промвиробництва у грудні 2011-го до грудня 2010-го становив піввідсотка. Окрім того, ще від літа 2011 року спостерігається тенденція спаду виробництва промислових товарів. Усього ж за підсумками 2011 року промвиробництво зросло на 7,3% (у 2010 році зростання сягнуло 11,2%). Нагадаємо, у 2009 році, в пік світової кризи, промвиробництво обвалилося на 21,9%.
Афганці йдуть у ВРУ
Воїни-афганці, які у вересні 2011 року протестували біля парламенту, вирішили створити політичну партію для участі у виборах. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на джерела у Мін’юсті. Одна з політичних партій, заснована колишнім офіцером, що проходив службу в Афганістані, змінює назву на партію “Ніхто, крім нас”, повторюючи найменування відомої громадської організації воїнів-афганців, які й протестували під парламентом проти скорочення пільг і допомагали чорнобильцям-ліквідаторам під час голодування у Донецьку. Цю ж інформацію УНІАН підтвердив і лідер руху колишніх воїнів-афганців, голова Всеукраїнської громадської організації “Ніхто, крім нас” Олександр Ковальов. “Ми не планували брати участь у виборах, вважаючи, що побудова потужного громадянського руху – це не менш ефективна політична діяльність, – сказав Ковальов. – Але до нас звертаються лідери фактично всіх парламентських партій і партій, які мають шанс потрапити до парламенту, пропонуючи йти на вибори разом з ними. Зрештою, якщо нас так хочуть бачити у парламенті, то ми спробуємо. Але зробимо це самостійно”.
Вартість квитків не змінять
У зв’язку зі зміною з 6 січня тарифів на перевезення пасажирів і вантажів у міжнародному сполученні, вартість квитків не зросте, як повідомлялося раніше, а навіть знизиться. Такі запевнення поширила прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту (“Укрзалізниця”). У відомстві повідомляють, що після набуття чинності відповідного наказу Міністерства інфраструктури, тарифи на проїзд у країни СНД та Балтії підвищені на 20%. “Однак для пасажирів вартість квитка на проїзд у міжнародному сполученні залишається незмінною, оскільки з цієї ж дати, згідно з Податковим кодексом України, цей вид перевезень оподатковується за нульовою ставкою”, – зазначено в повідомленні “Укрзалізниці”. Раніше ПДВ на проїзд залізничним транспортом у міжнародному сполученні становив 20%.